Cennete Giden Günahkar

8,3/10  (11 Oy) · 
27 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.460 gösterim
Yürekleri paramparça eden böyle bir "hayat savaşına" dayanmak mümkün değildi. Gencecik bedenlerin lime lime doğranışına... Kan revan... Taptaze umutların... Nasıl dayanılabilirdi? Bu öyle bir savaştı ki; Hasret ateşinde sevdaların tutuştuğu... Gönül ocağında özlemlerin korlaştığı... Kavuşma hayallerinin eriyip, buharlaştığı... Bir kıyametti. Okurlarımdan birisinin anlattığı bu hayat hikâyesi, beni çok etkilemişti. Derhal hikâyenin canlı şahitlerini bulup, bu hatıraları bir kitap haline getirmeyi düşündüm. Emindim ki, böyle bir eser, toplumun yediden yetmişe tüm karamsar fertlerine bir umut, bir ışık olacaktı. İnsanın kanını donduran bu gerçek hayat hikâyesinin esrarlı yolculuğuna var mısınız? Cennete Giden Günahkâr, karamsar dünyalara bir cennet ümidi ekmek için sizleri bekliyor.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9752699229
 • Yayınevi:
  Nesil
 • Kitabın Türü:
Şeyda jy1 
17 May 01:13 · Kitabı okudu · 94 günde · 10/10 puan

Bir kitabın hayatınızda güzel bir anısı olduğunda sizin için daha da bir önem arz ediyor. Ben ortaokulda pekte kitap okuyan birisi değildim. Okulun kütüphanesinden aldığım bu kitap mezun olduktan sonra bende kaldı. Yani geri vermeyi unutmuştum. Yıllar sonra müdür yardımcısına gidip durumu arz ettim ve helallik istedim. Neticede bana ait değildi ve ders kitaplarımın arasında yıllarca süründü. Neyse ki müdür yardımcımız çok kibardı ve tek bir şart sunarak helal edeceğini söyledi. Kitabı okumamı istedi. Bende kabul ettim ve yıllarca elime almadığım ama daima benimle olan o kitabı okudum. Gerçekten neden daha önce okumadığımı bilmiyorum. Tamamen benim aptallığım. Kesinlikle muhteşem bir kitap. Öyle ki kalbimin ritmini değiştirdiği anları hala içimde hissedebiliyorum. Pişman olmazsınız. Hayatınızda en az benim kadar güzel bir yer edeceğine inanıyorum.

Emre kocak 
20 Şub 23:37 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Şimdi bitirdim kitabı. Kitap sürükleyicilik açısından fena değil ancak bahsi geçen kahramanlarda zuhur eden "velilik" konusu sanki biraz abartılmış. Yani hikayenin yaşanmış olduğu söyleniyor ama sanki biraz abartı geldi bana.