Cennete Giden Günahkar

8,7/10  (17 Oy) · 
41 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.603 gösterim
Yürekleri paramparça eden böyle bir "hayat savaşına" dayanmak mümkün değildi. Gencecik bedenlerin lime lime doğranışına... Kan revan... Taptaze umutların... Nasıl dayanılabilirdi? Bu öyle bir savaştı ki; Hasret ateşinde sevdaların tutuştuğu... Gönül ocağında özlemlerin korlaştığı... Kavuşma hayallerinin eriyip, buharlaştığı... Bir kıyametti. Okurlarımdan birisinin anlattığı bu hayat hikâyesi, beni çok etkilemişti. Derhal hikâyenin canlı şahitlerini bulup, bu hatıraları bir kitap haline getirmeyi düşündüm. Emindim ki, böyle bir eser, toplumun yediden yetmişe tüm karamsar fertlerine bir umut, bir ışık olacaktı. İnsanın kanını donduran bu gerçek hayat hikâyesinin esrarlı yolculuğuna var mısınız? Cennete Giden Günahkâr, karamsar dünyalara bir cennet ümidi ekmek için sizleri bekliyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9752699229
 • Yayınevi:
  Nesil
 • Kitabın Türü:
Seher 
13 Mar 19:08 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Halit Ertuğrul'u geçen hafta okulumuzda verdiği konferans ile tanıdım. Konferans boyunca o kadar güzel konuştu ki, böyle güzel konuşan bir insan güzel de yazmıştır dedim ve canım arkadaşım Leyla'nın da tavsiyesi ile iki kitabını aldım.

Yazar arayış isimli serisinde yaşanmış hikayeleri anlatıyor kitaplarında. Bu kitap da onlardan biri. Çanakkale Savaşı döneminden başlayarak bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor.

Üst üste üç Aytmatov eseri okuduktan sonra bu kitabın dili biraz yalın geldi bana ama ilerleyen sayfalarda alıştım.

Güzel bir kitaptı, okumanızı tavsiye ederim.
:)