Cennete Otostop

8,1/10  (13 Oy) · 
40 okunma  · 
9 beğeni  · 
745 gösterim
Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslamla tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim.rnBazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9753522984
 • Yayınevi:
  Pınar Yayınları
 • Kitabın Türü:
Betül 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Nedenini bilmediğim bir şekilde pek bir beklentim olmadan başlayarak, daha ilk hidayet öyküsünde bile nasıl yanıldığımı farkettim ve zevkle okuyarak bir saate yakın bir zamanda bitirdim. Okuduğum son Adem Özköse kitabı olup aynı zamanda en beğendiğim de oldu. Tabiri caizse, iman arttırıyor.

Ranagashicik 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Adem Özköse'nin konferansına hayran kalmıştım ama doğrusu kitaplarını almayı düşünmüyordum. Kitaplarını imzalarken yalnızca izledim. Sonra gitti. Ben de kitaplarına bakıyım dedim ve standa gittim. Bu sırada Cennete otostop kitabı gerek kapağıyla gerek de içeriğiyle "Beni al" dedi. Zaten 7.50 tl idi. Ben de hemen aldım. Eve gittim ve yaklaşık 1-2 günde bitirdim. Beni derinden etkilemiş ve Dünya'ya daha bi olumlu bakmamı sağlamıştı. Bu sırada fak ettim ki, kitabı imzalatma fırsatını büyük ihtimalle sonsuza kadar kaçırmıştım. Ama olsundu.Sonuçta Allahtan Ümit kesilmez :) Ayrıca ben kitabı okumuş ve yazarını da canlı canlı görmüştüm.

Mahmut Oğuz 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

1. elden bir kaynak. Muhataplarla bire bir görüşerek yazılmış bir eser.
Konusu itibariyle çok mühim."Niçin müslüman oldum?" sorusunun cevabını farklı kişilerden farklı yönleriyle bulabiliyorsunuz.

Kitaptan 1 Alıntı

Ranagashicik 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İslam merkezinden aldığım bilgilere göre her gün en az beş japon kelime-i Şehadet getirerek müslüman oluyor. -Leyko Hanım

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)