Cennete Otostop

9,0/10  (52 Oy) · 
167 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.583 gösterim
Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslamla tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim.rnBazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9753522984
 • Yayınevi:
  Pınar Yayınları
 • Kitabın Türü:

Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip öykülerini okurken bir çok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.

Sabredenlerden 
23 Oca 00:12 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Müslüman bir ailede doğanlar İslam'ı iyi biliyorlar; ama yaşamıyorlar. Sonradan İslam'a girenler ise İslam'ı pek fazla bilmiyorlar; fakat İslam'ı yaşamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Müslümanlar olarak ilim ve takvayı bir araya getirebilirsek sanırım halimiz şu an ki durumumuzdan çok daha iyi olacak." Müslüman bir ülkede Müslüman olarak doğduğuna şükrediyor insan

Cennete Otostop benzeri kitaplar

Ezgi 
 04 Mar 17:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Birbirinden farklı yaşam ve inançları olan insanların islamla tanışmaları.. ve benim tüm bu hidayet öykülerinden çıkardığım en önemli sonuç; Müslümanız diyoruz ve müslüman olmanın gerektirdiği bir çok şeyi yapmıyoruz. Bu da müslüman olmayan birçok kimsenin İslamiyete önyargı ile yaklaşmasına yol açıyor..
Bunun ehemmiyetinin farkında mıyız?

Maşide Durmaz 
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirinden farklı hikayeleri anlatan bu kitap baştan sona çok akıcı bir şekilde ele alınmış.Bir oturuşta bitecek tarzda olan kitaplardan ,şahsen bende o şekilde okuyup bitirdim.Hikayeleri okudukça o insanları keşfetmiş oluyoruz ve onlardaki azimli arayışı görüyoruz.Bana çok şey katan bir kitap... İslam konusunda daha azimli olmaya çalışmak istiyorum

Betül 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Nedenini bilmediğim bir şekilde pek bir beklentim olmadan başlayarak, daha ilk hidayet öyküsünde bile nasıl yanıldığımı farkettim ve zevkle okuyarak bir saate yakın bir zamanda bitirdim. Okuduğum son Adem Özköse kitabı olup aynı zamanda en beğendiğim de oldu. Tabiri caizse, iman arttırıyor.

Edward.Who 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı her okuduğumda aynı şeyi tekrarlıyorum, ünlü bir sanatçının söylediği şu sözleri "Ben Islam'ı müslümanlardan ögrenseydim,müslüman olmazdım ". Gerçekten dünya üzerinde öyle itici insanlar veya kendine hoca diyen yaratıklar var ki... kendi dinimden soğutacaklar üsluplarıyla. Yahu insanlar özgürdür, dinde zorlama yok, kimsenin gırtlağına dayanmayın etmeyin yahu! Eğer biri size birşey sorarsa Hakk'ı söyleyin, kendi görüşünüzü eklemeyin, onlara Batıl olmayanı gösterin yeter. Bu kitapta Allah'ın kalplerini Islam'a ısındırdığı insanların hikayesi var. Hepsi gerçek. Bana, belkide doğuştan Müslüman olmama rağmen, kendimi sorgulatan yegane kitaplardan biri, bu tarzda kitapları okuyup insanlarin müslüman olmak için nasıl acılar çektiğini gördükçe insanın daha da bir sarilasi geliyor dinine. Çok güzel, bir çırpıda bitebilecek bir kitap, Müslüman Hrıstiyan veya dinsiz farketmez,herkez okusun, çünkü bu kitap kendine alim diyenlerin değil Islam'ı kazananların, onun için bedel ödeyenlerin kitabı.
Keyifli okumalar :)

Kod_adı_6244426_ 
23 Oca 13:12 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Adem abiyi twitterdan takip etmeye başlayıp, kitapları olduğunu öğrenince İstanbul tüyap kitap fuarından alıp utancımdan ağlayarak bitirdiğim kitabıdır. İçinde ki Hidayet öykülerini okuyunca diyorsun ki ben kendim için dinim için Müslümanlık için Ümmet-i Muhammed için neler yapıyorum ? ! Nelerden vazgeçiyorum ? ! Nelerimi feda ediyorum ? ! Okuyanı bu soruların cevabını düşünmeye davet eden Cennete Otostop kitabını okumanızı canı gönülden tavsiye ederim :)

Ahmet Kabataş 
04 Oca 17:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba ayraç koymanıza gerek yok.Çünkü başından ayrılamayacaksınız.Hidayet öykülerini okurken birçok ibret çıkarılıyor.Ayrıca çok şaşıracaksınız diye düşünüyorum.Çünkü sapkınlığın dibini gören insanlar şu an alim seviyesine gelmişler.

Yeliz Erol 
05 Mar 23:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kimisi papaz,kimisi müzisyen,kimisi misyoner,kimisi uyuşturucu kaçakçısı birbirinden farklı insanların islamla tanışıp hidayete ermelerinin anlatıldığı harika bir kitap.

Tuğba Yerer 
24 Oca 23:02 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Birbirinden farklı birçok insanın ilginç hikayelerinin bulunduğu ve yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarının anlatıldığı bir kitap.

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Sümeyye Rabia 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Müslğman bir ailede doğanlar İslam'ı iyi biliyorlar;ama yaşamıyorlar. Sonradan İslam'a girenler ise İslam'ı pek fazla bilmiyorlar;fakat İslam 'ı yaşamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Müslümanlar olarak ilim ve takvayı bir araya getirebilirsek sanırım halimiz şu anki durumumuzdan çok daha iyi olacak"
(Ermeni Genç Cabir)

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 129)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 129)
hudainabit 
08 Şub 13:23 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Babama da Hıristiyanlığı terk ettiğimi ve İslam'a girdiğimi söyledim. Babam öyle sinirlendi ki duvardaki tüfeği alarak bana doğrulttu ve beni öldürmek istedi. Hatta tüfeği bana dogrulttuğu sırada tüfek ateş aldı; fakat annem son anda babamın elindeki tüfeği iterek,tüfekten çıkan kurşunun bana isabet etmesini engelledi. Bu olaydan sonra evden kaçtım. Babam tanınan bir papaz olduğu için İslam'a girmem onu çok üzüyordu ve bana karşı çok kızgındı. Yedi yıl boyunca anneme ve babama Müslüman olmaları için mektuplar yazdim. Ayrıca geceleri namaz kılıp anne ve babamın İslam'a girmeleri için Allah'a dua ettim. Bu yedi senenin sonunda bir zamanlar papaz olan babam, annem ve akrabalarımın tamamına yakını Müslüman oldu. Babam şu an imamlık yapıyor ve benimle birlikte kursta hafızlık yapan öğrencilerle ilgileniyor.

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 181)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 181)
hudainabit 
 08 Şub 00:18 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

-Kur'an'in neyinden bu kadar çok etkilendiniz?
+"Hamd alemlerin Rabbi olan Allah içindir." Bu ayet bütün hayatımı değiştirdi. Birçok insan kendine "Nereden geliyorum, kimim, nereye gidiyorum?" gibi sorular sorar ve bu soruların cevaplarini bulmaya çalışır. Benim için öncelikli soru ise "Yaratıcı kimdir?" sorusuydu. Bu alemi yaratan, her seyi inşa eden bir yaratıcı olmalı; fakat bu yaratıcı kimdir? "Hamd alemlerin Rabbi olan Allah içindir." ayetini okuduğumda kendi kendime "Alemlerin Rabbi olan Allah benim aradığım yaratıcıdır." dedim. "Bu kitabın ilk bölümü bu kadar etkileyici ise gerisi nasıldır acaba?" diye düşündüm ve Kur'an'i okumaya devam ettim. Bazı ayetlerden o kadar etkileniyordum ki kendimi tutamayıp ağlıyordum ve Allah'in merhametini hissediyordum.

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 61 - undefined)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 61 - undefined)
hudainabit 
08 Şub 13:02 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

-İslam'a girmeye nasıl karar verdiniz?
+Bir gün radyoda frekansları karıştırırken İslam'ı anlatan bir adama rastladım. Adam besmelenin manasını açıklıyordu. İlgimi çekti ve dinlemeye başladım. Besmelenin anlamından çok etkilendim. Besmeleden sonra aynı kişi bu sefer de Fatiha Suresi'nin tefsirini yaptı. Fatiha Suresi'ni dinledikce içimde ağlama duygusu oluştu. Radyonun başında bir taraftan Fatiha Suresi'ni dinliyor bir taraftan ağlıyordum.
-Hangi radyoyu dinliyordunuz?
+Tayland'ın başkenti Bankong'ta yayın yapan Adaletin Sesi isimli bir radyoyu dinliyordum.
-Bu radyo Müslümanlara ait bir radyo muydu?
+ Hayir, Müslümanlara ait değildi. Sahibi Taylandlı bir işadamıydı; fakat Müslüman bir cemaat Ramazan ayı nedeniyle radyoyu bir aylığına kiralamış. Müslüman davetçiler her gün radyodan Taylandlilara İslam'i anlatiyordu.

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 162)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 162)
Ezgi 
 04 Mar 12:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Bir müslüman hem İslam’a inanıp hem de nasıl bu kadar lüks yaşayabilir? Nasıl kapitalizme bu kadar ayak uydurabilir?
Bunu aklım bir türlü almıyor.”

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 91)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 91)
hudainabit 
08 Şub 00:11 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Telefon görüşmemiz bittikten sonra Samir'in anlattıklarını düşündüm ve kendi kendime, "Peygamber Efendimiz tavsiye ettiyse bu itikaf denen sey iyidir." dedim. Fakat itikafin ne olduğunu bilmiyordum.

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 21)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 21)
Beyza Gündoğan 
11 Mar 13:33 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sadece Brezilyalı gençleri mi?
Modern ve kapitalist hayat tarzı Brezilyalı gençlerin yaşamlarına anlam katacak olan duyguların birçoğunu öldürmüştü.

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 86)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 86)

İslam'ın en çok neyini seviyorsunuz?
-Sen Türksün, ben Brezilyalıyım. Fakat İslam bizi kardeş kılıyor ve aramızda büyük bir dayanışma ruhu oluşturuluyor. İşte bu duyguyu - Müslümanlarla kardeş olmayı- çok seviyorum.

Cennete Otostop, Adem ÖzköseCennete Otostop, Adem Özköse
Beyza Gündoğan 
11 Mar 14:00 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Alışveriş merkezlerini, diskotekleri, parayı sevmiyordum. Modernizmin insanlığı bitirdiğini gözlemliyordum.

Cennete Otostop, Adem ÖzköseCennete Otostop, Adem Özköse
Ranagashicik 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İslam merkezinden aldığım bilgilere göre her gün en az beş japon kelime-i Şehadet getirerek müslüman oluyor. -Leyko Hanım

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)
2 /