Hidayet Öyküleri

Cennete Otostop

Adem Özköse

Cennete Otostop Konusu

Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslamla tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim. Bazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.
Tahmini Okuma Süresi: 5 sa. 25 dk.Sayfa Sayısı: 191Yayınlanma Tarihi: Şubat 2019Yayınevi: Pınar Yayınları
ISBN: 9789753522984Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

8.710 üzerinden
485 Puan · 140 İnceleme

Cennete Otostop Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Büşra

Büşra

@Cizgilisatirlar
·
05 Şubat 00:38
10/10 puan verdi
Birçok farklı dine mensup insanın hayatlarının İslam'la nasıl birleştiğini anlatıyor. Her biri ayrı ayrı inanılmaz hikayelere sahip. Müslüman olmadan önceki İslam'a bakış açıları ise aslında bizleri hiç şaşırtmıyor. Fakat onların bir vesileyle İslamiyet ile tanışmaları tüm bu ön yargılarını yıkarak daha mutlu ve huzurlu olmalarına sebep olmuş. İslam'ı daha derinden hissederek yaşamak isteyen herkesin birbirinden eşsiz bu hikayelerden etkileneceğine inanıyorum.
Cennete Otostop
Cennete Otostop
Adem Özköse
Adem Özköse
17 etkileşim
e.

e.

@mahlas_
·
04 Temmuz 18:26
Puan vermedi
İsminden de anlaşılacağı gibi kitap, çeşitli kimselerin hidayetleri üzerine bu kişilerle yapılan röportajlardan oluşuyor. Birbirinden farklı hayatlar süren bir sürü kişi ve bir dolu hikaye. Hepsinde gördüğüm ortak nokta ise Kur'an'ı Kerim'e bağlılık. Çoğu Kur'an'ı okuduktan sonra işte bu ancak yaratıcıdan gelen bir kitap olabilir deyip iman etmişler. Üstüne düşününce evet biz de Kur'an'ın Allah tarafından bize gönderildiğine inanıyoruz ancak malesef bizler sonradan Müslüman olan kimseler gibi önemini kavrayıp, bağlanamıyoruz. En çok ders çıkardığım nokta bu oldu kitaptan. Kur'an okurken kaçırdığım bir şeyler var ama ne?
3 etkileşim
Betül Ballı Bedir

Betül Ballı Bedir

@bettuuse
·
23 Nisan 2021 23:47
Puan vermedi
Şükrünü eda etmeyi unuttuğumuz ve bu unutuşumuzun farkına dahi varamadığımız iman nimetini bizlere hatırlatmak için güzel bir vesile bu kitap. İçerisinde çeşitli ülkelerden, çeşitli dinlerden insanların hidayet öyküleri yer alıyor. İman nimetine sonradan kavuşanların gözlerindeki heyecan, kalplerindeki güzellikler ortaya dökülüyor. Bu güzellikler sayesinde insan, doğuştan kendisine lutfedilen iman nimetini hatırlıyor, ve bu nimetin şükrünü yeterince eda edememiş olmanın mahcubiyetini hissediyor. Bence bu tarz kitaplar belli aralıklarla okunmalı. Zira hepimizin imanının ara ara tazelenmeye, yenilenmeye, yeşermeye ihtiyacı var...
4 etkileşim
Seher Ekinci

Seher Ekinci

@okur1seher
·
04 Nisan 01:29
Puan vermedi
Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken İslam'la tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlar.Sonradan Müslüman olan insanların hayatını konu alan bir kitap.Ben beğendim.Umarım sizde beğenirsiniz.
13 etkileşim
Yalnız Mücahide

Yalnız Mücahide

@birtalibehanim
·
13 Temmuz 2022 00:02
Puan vermedi
Farklı kıtalardan, farklı ülkelerden insanların nasıl Müslüman olduklarını, müslüman olmaya nasıl gayret ettiklerini, hayatlarını, mücadelelerini anlatıyor. En önemlisi islamı buldukdan sonra kavuştukları huzuru mutlulukları anlatıyor. Geçmişleri ne kadar karanlık ve çıkmaz olsada islam dini ile birlikde yollarına ışık tuttular meçhule giden yolu cennete bağladılar. Kur'an'ın ve böyle güzel kitapların daha çok hayatımızda yer almasını ümit ediyorum. İslam ne güzel bir dindir.. Yolumuz sevda yolu, aşkla muhabbet dolu olsun inşallah :)
7 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 81.2
Erkek% 18.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Adem Özköse
Adem ÖzköseYazar · 9 kitap
Gazeteci, yazar. 1978 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2004 yılında Vakit gazetesinde başladı. Başta Irak, Afganistan, Patani, Keşmir, Suriye, Güney Lübnan, Gazze, Arakan, Darfur ve Moro olmak üzere dünyanın birçok savaş ve kriz bölgesinde gazetecilik yaptı. 2007-2011 yılları arasında Suriye’nin başkenti Şam’da dört sene kalarak Gerçek Hayat dergisinin Ortadoğu Temsilciliği’ni yürüttü. Sancaktar dergisini çıkaran kadroda yer aldı. Diriliş Postası’nda günlük yazılar yazdı. Dünyanın dört bir tarafına yaptığı uzun yolculuklar belgesellere dönüştü. Bu belgeseller başta TRT olmak üzere birçok televizyon kanalında gösterildi. Kitapları farklı dillere çevrildi. ESERLERİ: Cennete Otostop (2011, 2017), Söz Direnişçilerde (Söyleşiler, 2011), Ümmet Coğrafyası (Gezi, 2017), Seyyah (Gezi, 2014), Rotamız Alem-i İslam (Gezi, 2017), Kaçak Yolcu (Gezi, 2017), Esir & Gerçek Bir Esaret Hikayesi (Roman, 2019)

Cennete Otostop Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Elif

Elif

@eliifern
·
07 Temmuz 00:34
Bir Müslüman hem İslam’a inanıp hem de nasıl bu kadar lüks yaşayabilir?
14 etkileşim
Beyza

Beyza

@beyzaalive
·
10 Temmuz 15:11
Müslümanlar olarak yapacak çok işimiz var. Her şeyden önce İslam'ın yüce mesajını bütün insanlara ulaştırmalıyız. Müslüman ülkelerde yaşanan acıların son bulması için de bir şeyler yapmalıyız. Susmak ve oturmak dışında mutlaka elimizden gelecek şeyler var. Kalkıp yürüyelim, barış organizasyonlarına ve boykotlara katılalım, dua edelim, bize dayatılanları reddederek "Allahuekber" diye bağıralım.
2 etkileşim
Beyza

Beyza

@beyzaalive
·
10 Temmuz 16:38
Müslüman bir ailede doğanlar İslam'ı iyi biliyorlar; ama yaşamıyorlar. Sonradan İslam'a girenler ise İslam'ı pek fazla bilmiyorlar; fakat İslam'ı yaşamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Müslümanlar olarak ilim ve takvayı bir araya getirebilirsek sanırım halimiz şu anki durumumuzdan çok daha iyi olacak.
3 etkileşim
Elif

Elif

@eliifern
·
07 Temmuz 00:29
Modern hayatın bizden aldığı her türlü insani değer ormanda dipdiri yaşıyordu. Yerliler arasındaki kardeşlik ve dayanışma duyguları kentlilerden çok daha ileri derecedeydi.
9 etkileşim
Beyza

Beyza

@beyzaalive
·
13 Temmuz 12:36
Müslüman olmadan önce müziği ruhum için bir ihtiyaç olarak görüyordum. İçimdeki mutsuzluktan, karışıklıklardan müzik sayesinde kurtulmaya çalışıyordum. Fakat şuan çok huzurlu ve mutluyum. Müziğe artık ihtiyacım yok. Ruhuma en çok huzur veren şey ise Kur'an okumak ve dinlemek.
4 etkileşim

Cennete Otostop İletileri

Tümünü gör
Zafere olan umut ve güveninizi asla yitirmeyin. Çünkü Allah mücadele edenlere zafer verir.
Cennete Otostop
Cennete Otostop
"Geçici olduğuna inandığım bu dünyaya artık Allah'ın sonsuz cennetini kazanmak için bir vasıta olarak bakıyorum."
Cennete Otostop
Cennete Otostop