Cennete Otostop

8,9/10  (33 Oy) · 
100 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.054 gösterim
Hepsinin birbirinden farklı, birbirinden ilginç hikâyesi vardı. Kimisi papazken, kimisi ünlü bir müzisyenken, kimisi bir misyonerken, kimisi de uyuşturucu kaçakçısıyken İslamla tanışmış ve kendilerine yeni bir hayat kurmuşlardı. Bu röportajlar esnasında mühtedilerin gözyaşlarına, sevinçlerine ve heyecanlarına da şahitlik ettim. Onlardan yaşadıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, geleceğe dair umutlarını dinledim. İtiraf etmeliyim ki, mühtedilerle yüz yüze röportajlar yaparken dinlediklerimden ben de çok etkilendim.rnBazı hikâyeler günlerce aklımdan çıkmadı; yolda yürürken, kitap okurken veya başımı yastığa koyduğumda, sonradan Müslüman olan bu insanların anlattıklarını, başlarına gelenleri hatırlıyordum. Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip de etkilenmemek elde değildi. Sizin de hidayet öykülerini okurken birçok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9753522984
 • Yayınevi:
  Pınar Yayınları
 • Kitabın Türü:

Hepsi gerçek ve yaşanmış olan hidayet öykülerini dinleyip öykülerini okurken bir çok farklı duyguyu bir arada yaşayacağınızı; kimi zaman şaşıracağınızı, kimi zaman mutlu olacağınızı, kimi zaman da gözyaşlarınıza engel olamayacağınızı tahmin ediyorum.

Maşide Durmaz 
11 Ağu 19:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birbirinden farklı hikayeleri anlatan bu kitap baştan sona çok akıcı bir şekilde ele alınmış.Bir oturuşta bitecek tarzda olan kitaplardan ,şahsen bende o şekilde okuyup bitirdim.Hikayeleri okudukça o insanları keşfetmiş oluyoruz ve onlardaki azimli arayışı görüyoruz.Bana çok şey katan bir kitap... İslam konusunda daha azimli olmaya çalışmak istiyorum

Betül 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Nedenini bilmediğim bir şekilde pek bir beklentim olmadan başlayarak, daha ilk hidayet öyküsünde bile nasıl yanıldığımı farkettim ve zevkle okuyarak bir saate yakın bir zamanda bitirdim. Okuduğum son Adem Özköse kitabı olup aynı zamanda en beğendiğim de oldu. Tabiri caizse, iman arttırıyor.

Edward.Who 
12 Eyl 04:25 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı her okuduğumda aynı şeyi tekrarlıyorum, ünlü bir sanatçının söylediği şu sözleri "Ben Islam'ı müslümanlardan ögrenseydim,müslüman olmazdım ". Gerçekten dünya üzerinde öyle itici insanlar veya kendine hoca diyen yaratıklar var ki... kendi dinimden soğutacaklar üsluplarıyla. Yahu insanlar özgürdür, dinde zorlama yok, kimsenin gırtlağına dayanmayın etmeyin yahu! Eğer biri size birşey sorarsa Hakk'ı söyleyin, kendi görüşünüzü eklemeyin, onlara Batıl olmayanı gösterin yeter. Bu kitapta Allah'ın kalplerini Islam'a ısındırdığı insanların hikayesi var. Hepsi gerçek. Bana, belkide doğuştan Müslüman olmama rağmen, kendimi sorgulatan yegane kitaplardan biri, bu tarzda kitapları okuyup insanlarin müslüman olmak için nasıl acılar çektiğini gördükçe insanın daha da bir sarilasi geliyor dinine. Çok güzel, bir çırpıda bitebilecek bir kitap, Müslüman Hrıstiyan veya dinsiz farketmez,herkez okusun, çünkü bu kitap kendine alim diyenlerin değil Islam'ı kazananların, onun için bedel ödeyenlerin kitabı.
Keyifli okumalar :)

Ranagashicik 
18 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Adem Özköse'nin konferansına hayran kalmıştım ama doğrusu kitaplarını almayı düşünmüyordum. Kitaplarını imzalarken yalnızca izledim. Sonra gitti. Ben de kitaplarına bakıyım dedim ve standa gittim. Bu sırada Cennete otostop kitabı gerek kapağıyla gerek de içeriğiyle "Beni al" dedi. Zaten 7.50 tl idi. Ben de hemen aldım. Eve gittim ve yaklaşık 1-2 günde bitirdim. Beni derinden etkilemiş ve Dünya'ya daha bi olumlu bakmamı sağlamıştı. Bu sırada fak ettim ki, kitabı imzalatma fırsatını büyük ihtimalle sonsuza kadar kaçırmıştım. Ama olsundu.Sonuçta Allahtan Ümit kesilmez :) Ayrıca ben kitabı okumuş ve yazarını da canlı canlı görmüştüm.

Mahmut Oğuz 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

1. elden bir kaynak. Muhataplarla bire bir görüşerek yazılmış bir eser.
Konusu itibariyle çok mühim."Niçin müslüman oldum?" sorusunun cevabını farklı kişilerden farklı yönleriyle bulabiliyorsunuz.

Fatma Altunbaş 
01 Tem 18:14 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben bu kitabı çok sevdim, islamdan haberi bile olmadan yasayan insanlarin daha sonra müslüman olma hikayeleri beni benden aldı çok etkileyici. Kesinlikle okumanız gereken harika bir kitap

Kitaptan 8 Alıntı

Sümeyye Rabia 
08 Ağu 10:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Müslğman bir ailede doğanlar İslam'ı iyi biliyorlar;ama yaşamıyorlar. Sonradan İslam'a girenler ise İslam'ı pek fazla bilmiyorlar;fakat İslam 'ı yaşamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Müslümanlar olarak ilim ve takvayı bir araya getirebilirsek sanırım halimiz şu anki durumumuzdan çok daha iyi olacak"
(Ermeni Genç Cabir)

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 129)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 129)
Elif Kara 
12 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

...Mesela Kur’an’da, “Allah bütün her şeyi sudan yarattı.” diye bir ayet var. Bilim bütün mahlûkatın sudan yaratıldığını daha yeni keşfetti; fakat 1400 sene önce gelen bir kitap bilimin yıllar sonra keşfettiği bir bilgiyi size haber veriyor. Bu nasıl olabilir?

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 19)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 19)
Elif Kara 
7 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

“İslam’ın tekrar dünyaya yayılmasını istiyorsak, her şeyden önce İslam’la aramızda olan farklılıkları kaldırmalıyız.”

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 128)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 128)
Elif Kara 
 7 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

“Müslüman bir ailede doğanlar İslam’ı iyi biliyorlar; ama yaşamıyorlar. Sonradan İslam’a girenler ise İslam’ı pek fazla bilmiyorlar; fakat İslam’ı yaşamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Müslümanlar olarak ilim ve takvayı bir araya getirebilirsek sanırım halimiz şu anki durumumuzdan çok daha iyi olacak.”

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 137)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 137)
serenkuru 
28 Eyl 17:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Allah mücadele edenlere zafer verir."

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 119 - pınar)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 119 - pınar)
Ranagashicik 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İslam merkezinden aldığım bilgilere göre her gün en az beş japon kelime-i Şehadet getirerek müslüman oluyor. -Leyko Hanım

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 146)
Elif Kara 
 9 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

“İslam bize temiz olmamızı, kul hakkı yemememizi, komşularımızla iyi geçinmemizi, yalan söylemekten kaçınmamızı, namaz kılmamızı, oruç tutmamızı, insanlara karşı kırıcı davranmamamızı emrediyor. Din olarak İslam’ı kabul eden her insan, İslam’ın bu emirlerini yerine getirmek zorunda.”

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 111)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 111)
Elif Kara 
 9 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

“İslam bütün hayatımızı kuşatıyor ve bizden bir tercih yapmamızı istiyor. Ben artık sınıfta başka biri, işinde başka biri, birinci kız arkadaşı ile başka biri, ikinci kız arkadaşı ile başka biri değilim. Allah ve Peygamber benden nasıl biri olmamı istiyorsa öyle olmaya gayret gösteren bir Müslüman’ım.”

Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 63)Cennete Otostop, Adem Özköse (Sayfa 63)