Cennetin Rengi The Color of Heaven Serisi 1

8,2/10  (77 Oy) · 
176 okunma  · 
68 beğeni  · 
1.504 gösterim
Sophie Duncan herkesin hayalini kurduğu bir hayatı yaşıyordur. Başarılı olduğu bir işi, mutlu bir yuvası ve bu yuvayı neşesiyle taçlandıran bir de iki yaşında kızı vardır. Ancak bir gün aldığı bir haberle tüm dünyası altüst olur. O zamana kadar yaşadığı hayatın bir yalandan ibaret olduğunu anlayan Sophie, artık kaderini karşılama vaktinin geldiğinin farkındadır. Yok saydığı annesiyle yüzleşerek geçmişindeki sırların kilidini açacaktır. Ve öyle bir an gelecektir ki gerçekten yaşamakla sevmenin ne demek olduğunu doğaüstü bir olayla keşfedecektir.

Cennetin Rengi her zaman umut vardır dedirten muhteşem bir hikâye. Aşkın gücünü, kendini yeniden keşfetmeyi, kalp kırıklığını ve iyileşmeyi anlatan bu romanı okurken, sayfaların akıp gittiğini anlayamayacaksınız. "Bu kitap tam anlamıyla yürek burkuyor." Romantic Times
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789759997250
 • Orijinal Adı:
  The Color Of Heaven
 • Çeviri:
  Çağla Dirice Çakır
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serpil Ağ 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir gün, olağan seyrinde devam eden hayatınız, birden bire alt üst olursa ne yaparsınız? Canınızın bir parçası, gözlerinizin önünde günden güne solarken, elinizden hiçbir şey gelemediğinde, çaresizliğiniz karşısında nasıl bir tepki verirsiniz? Vuslat, mahşer gününe ertelenince ,soğukkanlı olup yaşamınızı idame mi ettirirsiniz yoksa, yıkıntıların altında kalıp bir enkaz yığınına mı dönüşürsünüz? Ney, neden inler bilir misiniz? Derler ki, kamış tan koparıldığı için inlermiş. İşte insanoğlunu da canından koparılmak yakar kavururmuş. Yazar da, mükemmel bir örnekle, okuyucuya bu hisleri aktarmaya çalışmış. Her ne kadar, felaketleri zincirleme olarak okuyucuya nakletmiş olsa da, bu süreçte gelişen olayların kahramanlarımızın üzerinde bıraktığı etkilerine fazla değinmeyerek yüzeysel olarak geçse de, ben çok etkilendim. Özellikle, Sophie ve kızı arasındaki diyaloglar beni yaktı kül etti. Benim yüreğim, bu acıları kaldırır derseniz mutlaka kitabı okuyun!...

Pelin Sueda 
30 Ağu 23:06 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Cennetin Rengi,umudun her daim diri kalacağını satırlara öyle bir kazımış ki...Çok naif olduğu kadar da gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir etkileyiciliği var.Okurken hiç sıkılmadım.Bir yandan bu hikaye hiç bitmesin istedim,bir yandan da soluksuz okuyup sonuna ulaşmak istedim.Sayfalarında kaybolduğum bu roman için tek bir kelime lazımsa o da ''mükemmel'' olurdu.Özellikle bir anneyseniz salya sümük ağlatacak bir kitap. Sophie'nin akıllara kazınacak bu hikayesini anneme okuttum ve çok ağladı.Buradan güçlükler için dik duruşunu bozmayan,tüm sorunlarımı paylaştığım,benim en yakın arkadaşım olan yüreği büyük anneme sonsuz teşekkürler.Bil ki sana olan borcumu asla ödeyemeyeceğim ama şunu da bil ki seni her zaman seveceğim.

Beyza Yuksel 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Kitaba bugün başladım ve bugün bitirdim. Nasıl bittiğini hiç anlayamadım. Sophie'nin hikayesi alıp götürüyor adeta.. Sophie'nin mutlu bir evliliği vardı herkesin kıskandığı. Ta ki küçük kızı Megan'ın başına gelen olaylara kadar.. Aynı zamanda annesinin terk edişinden sonra babasıyla olan ilişkisi de o kadar iyi değildi. Ve bir kaza sonrası gerçekleşen masalsı olaylar sonucu annesi Cora'nın hikayesini öğrenmesiyle kitap farklı bir yere gitmektedir.
Bu kadar acı yaşadıktan sonra bile umudun her zaman yaşaması gerektiğini anlatan, kesinlikle çok güzel dersler veren bir kitaptı.

Çağla Soylu 
25 Şub 23:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

E.V. MITCHELL 'ın yine başarılı bir şekilde kaleme aldığı bir eser. Yazar kitapta gelecek ve geçmiş arasında bir köprü kurup bizi tam ortasında buluşturmuş ve geçmiş olmadan geleceğin, gelecek olmadan geçmişin hiçliğinin altını çizmiştir. Okurken hayatınızdaki acılara farklı bir yönden bakmayı ve yıkılmayıp ayağa kalkmayı öğreneceksiniz.

Şule ALTAN 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Keyifle okuduğum bir kitap oldu. Zaten çok uzun değil.Anılar ve bugün arasında geçişler bulunduran gayet akıcı ve hoş bir kitap.  Bu tarz sevenler varsa okumalarını öneriyorum.Yalnız son birkaç sayfada yazarın bir noktayı abarttığını söylemeden de geçemeyeceğim

Zuzusstory 
18 Mar 22:22 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Yaşamda her ne olursa olsun , umudun kaybedilmemesi gerektiğini anlatan çok güzelbir hikaye. Kitapta cennetin renginin mavi olduğundan sıkça bahsediliyor, ne hoş, mavi en sevdiğim renktir ️

Yaso'nunkitapları 
18 Oca 17:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bir kaç saatte okunup rafa kaldırabileceğiniz bir kitap ...Hani arada çerez niyetine bu tarz kitaplar iyi geliyor yalın bir anlatımı var , çok akıcı bir dili olduğu için akıp gidiyor sayfalar :))

Okurken ilk saysalar faylasıyla üzücü Sophie aşık olduğu bir adam ile evli ondan 3 yaşlarında bir kızı vardır.Herşey çok iyi giderken yaşantıları bir anda altüst olur .

Bir annenin küçük yaşta kanser hastalığına yakalanan kızı için elinden gelen tüm mücadeleyi verdiğini ,kızıyla birlikte bu illet hastalıktan kurtulması için verdiği yaşam savaşını anlatıyor ...Sonrası çok daha üzücü ilerlesede geçirdiği kaza sonucunda yaşadığı mücizevi bir 45 dk Sophie'i yeniden hayata bağlar .

Ve güzellikler bazen yıkıcı darbelerin sonunda geliyordu...

Bu tarz kitapları okumaktan hoşlanıyorsanız tavsiye ederim .

Figen Esen 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · 3/10 puan

Sophie masalsı bi sonu gerçek hayatta yaşarken bianda dünyası çatırdamaya başlar. Herkesin isteyebileceği iyi bir eş ve güzel bir kız çocuğuna sahipken kızının lösemiye yakalanmasıyla hayatının seyri değişiyo.Cennetin Rengi hayatın nasıl dengelere bağlı olduğunu sorgulatıyor, aslında herkesin cennettinin rengi ona özeldir. Ölümle yaşam arasındaki boşlukta insan acaba neler yaşayabilir sorusuna bi nevi cvp sunuyor kendince..Olayların akışı beklenmedik şekilde sonuçlanıyor enazından benim beklediğim şekilde deildi. Bir de olaylar bi noktadan sonra çok hızlı anlatılmış ki o satırları okurken atlı mı kovalıyor demekten kendimi alamadımm.. Bi solukta okunabilecek türden gelmedi bana kitap, oyzdn uzadı okunma süresi de :)

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son zamanlarda okuduğum en duygusal hikayeyi içeren , okurken kendinizi hikayenin içinde bulacağınız harika bir roman. Yaşamanın kıymetini , olasılıkları ile beraber hayatı kabullenmeyi böylesine akıcı ve sürükleyici bir dille anlatmak da maharet ister. Kalemine sağlık E.V. MİTCHELE

Emine Serin 
20 Eyl 20:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keyifle okuduğum ve arkadaşımın bana bu kitabı vermesinden ötürü ona minnet duyduğum bir kitap oldu. Bence tamda zor zamanlarda okunacak motive edici bir roman. Ayriyetten kitap bittiğinde içime tamamen umutun ve mutluluğun ekildiğini ise büyük bir gülümsemeyle yazabilirim.

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Beyza Yuksel 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ağlamıyordum neden bilmiyorum ama sanırım artık dökecek gözyaşım kalmamıştı.

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 77)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 77)
Elif Tuğçe Zor 
04 Haz 02:40 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Cennetin rengi nedir ? Sonsuz mavi..
Saflığın temsili Beyaz..
Huzurun diğer adı yeşil.. Peki sizin renginiz nedir??

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Arkadya yayınları)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Arkadya yayınları)
rabia 
05 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Hayat denilen bu acılar denizinde dalgalar asla durulmaz.''

Cennetin Rengi, E. V. MitchellCennetin Rengi, E. V. Mitchell
KahveLekesi 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Affetmeniz gerekenler için bu hayattan çekip gidene kadar beklemeyin..

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 93)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 93)

"Birlikte geçireceğimiz bir hayatın başında mı yoksa sonunda mı olduğumuzu bilmiyorduk. Ancak hayat diye buna deniyor zaten değil mi? Yeni doğan günün son günümüz olmadığını hangimiz bilebiliriz ki? Önemli olan sevdiklerimizle geçirebildiğimiz her günün değerini bilmek ve bunun için şükretmek."

Cennetin Rengi, E. V. MitchellCennetin Rengi, E. V. Mitchell
Çağla Soylu 
24 Şub 22:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Peki gerçekten öyle miydi? Pişmanlıklarımız için yapılacak hiç bir şey yokmuydu?

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 183)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 183)
Beyza Yuksel 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bazı günler kafamı kaldırıp gökyüzüne bakar ve o tatlı, sonsuz mavilikte süzülen bulutları izlerdim. Bu katıksız görkem karşısında gözlerim yaşlarla dolardı.

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 37)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 37)
Çağla Soylu 
24 Şub 21:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

"Her zaman dünyayı kurtarmak istedin Cora,"dedi Peter."Ancak unutma, bazıları kurtarılmak istemez"

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 122 - Arkadya)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 122 - Arkadya)
Çağla Soylu 
24 Şub 23:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Seni senden bir şey beklemeyecek kadar iyi tanıyorum!

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 217)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 217)
simanur çelik 
17 Nis 20:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

''Nasıl ki mücevher ovulunca parlaklaşır,insanı da acılar olgunlaştırır.

Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 4)Cennetin Rengi, E. V. Mitchell (Sayfa 4)
2 /