Chief Inspector Armand Gamache Serisi 1

Cennette Bir Yılan

Louise Penny

Cennette Bir Yılan Konusu

Dünya üzerinde kötülüğün boy göstermediği belki de son cennet köşesi olan Three Pines, geceden kalma sis bulutu dağıldığında, yeni güne hiç beklenmedik bir haberle uyanır… Başmüfettiş Armand Gamache olay yerine geldiğinde kalbinden okla vurulmuş yaşlı bir kadının cesediyle karşılaşır. Herkes bunun bir kaza olduğunu düşünürken Armand Gamache cinayet soruşturmasını başlatır. Her zaman sabırlı ve anlayışlı, keskin zekâlı ve dikkatli bir gözlemci olan Gamache'a yıllar, söylenenden çok söylenmeyeni, görünenden çok görünmeyeni yakalamayı öğretmiştir. Hem insan doğasının en karanlık köşelerine kadar inebilen bir bilge, hem de gerektiğinde bütün kariyerini ve hayatını tehlikeye atabilecek kadar gözüpek olan Armand Gamache, katil yakalama sanatının yeni bir ustası olarak Sherlock Holmes ve Hercule Poirot gibi kahramanların geleneğini devam ettiriyor…
Çevirmen:
Ozan Aydın
Ozan Aydın
Tahmini Okuma Süresi: 12 sa. 42 dk.Sayfa Sayısı: 448Yayınlanma Tarihi: 2011Yayınevi: Martı YayınlarıOrijinal Adı: Still Life
ISBN: 9786055420277Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Türler:

Puan

6.910 üzerinden
19 Puan · 6 İnceleme

Cennette Bir Yılan Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Gülcan Çakır

Gülcan Çakır

@Fantina69
·
12 Eylül 2022 22:07
7/10 puan verdi
Agathavari bir kitap ama karakter analizleri o kadar ön planda ki polisiye kısmı zayıf kalıyor. Maktulun yakın çevresindeki kisilerin bize her yönüyle anlatılması guzel ama arada o kadar çok detaya giriliyor ki bir bakiyorsuniz soruşturmada anca bir arpa boyu ilerleyebilmisler. Fakat son kısım Agatha tarzı şuphelileri toplamak yerine -gunumuz klasigi- son anda birini katilin elinden kurtarmakla bitiyor maalesef. Okunabilirligi olan bir kitap ama okunmaması bir kayıp değil.
5 etkileşim
b

b

@betulzengiin
·
17 Mayıs 2020 00:04
7/10 puan verdi
•Cennette Bir Yılan Fazlasıyla ön yargıyla elime aldığım bu kitabı okuma serüvenim iki parçadan oluşuyor. İlk parça elime alıp bir bölüm okuyup yarım bıraktığım parçayken ikinci parça ise elime alıp bitene kadar bırakmadığım parça. Bu durumun oluşmasını sağlayan baş sebep kapağı diye düşünüyorum. Canım Martı Yayınları normalde çok güzel kapaklar basarken bu kitapta 'amaaan basalım gitsin' der gibi. Kitap hakkında yorumlarıma gelecek olursam ön yargılarımı bir kenara atmam gerektiğini bana bilmem kaçıncı kez gösterdi. Bu deyişimden 'hayatımın kitabı, aşık oldum' gibi deyişler çıkarmayın lütfen. Lakin benim için kitap oldukça sürükleyici ve beğenilecek bir kitap. Hatta okurken kitabın seri olduğunu öğrendiğimde -hemde 16 kitaplık- serinin diğer kitaplarının arayışına girmedi değilim. Kitabımızın konu olarak küçük bir köyde çok sevilen yaşlı bir kadının bir sabah ormanda ölü olarak bulunmasıyla gelişen olayları baz alıyor. Bu ölüm bir av kazası da olabilir kasten adam öldürme de. Okudukça köyde yaşayan herkesin bu ölüme sebep olabileceğini görüyoruz ve bu durumu Başmüfettiş Armand Gamache ile adım adım çözüyoruz. Herkese iyi okumalar
7 etkileşim
kitaptutkusu

kitaptutkusu

@kitaptutkusu35
·
25 Mayıs 2021 02:00
4/10 puan verdi
“Cosy mystery”akımının günümüzdeki temsilcilerinden Louise Penny’nin bu kitabını nedense sevemedim .Agatha Christie’nin izinden giden Penny , yurt dışında da çok ünlü bir yazar ve epeyce hayranı var. Küçük bir kasabada işlenen iki cinayet ve onların ardından gelişen olaylar , her birine aynı önem verilen kasaba sakinleri ve hiç akla gelmeyecek bir katil. Fitzek ve Dorn gibi psikolojik gerilim kitaplarına ve gotik edebiyata düşkün olan okurları tatmin edecek gibi gözükmüyor ama eski polisiye tadında , içinde cinsellik ya da kanlı sahneler bulunmayan polisiye severler hoşlanabilir
2 etkileşim
ilfan altın

ilfan altın

@ilfan
·
08 Nisan 2020 00:07
7/10 puan verdi
Polisiye kitap severler için yazılmış bir kitap diyebilirim. Kendinizi bir cinayet soruşturması içinde buluyorsunuz ve katili son sayfaya kadar aramaya devam ediyorsunuz.
13 etkileşim
SihirliFlut

SihirliFlut

@SihirliFlut
·
13 Temmuz 2018 10:37
3/10 puan verdi
Tavsiye edilebilecek bir roman olduğunu düşünmüyorum. Kitabın başı öylesine sıkıcı ki bırakıp bırakmamak arasında gidip geliyorsunuz. Çeviri ve dizgi inanılmaz özensiz. Sadece bu unsurlar bile iyi bir kitabı bile okunmaz hale getirebilir. Yayınevlerinin bu konularda daha titiz olması beklenmeli.
1 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 64.2
Erkek% 35.8
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Louise Penny
Louise PennyYazar · 6 kitap
LOUISE PENNY, New York Times ve Globe and Mail'in Baş Müfettişlik Armand Gamache romanlarının en çok satan yazarı olan # 1. CWA Hançeri ve Agatha Ödülü'nü (beş kez) içeren çok sayıda ödül kazandı ve Edgar En İyi Romanı ödülü için finalist oldu. O, Montréal'ın güneyinde küçük bir köyde yaşıyor.

Cennette Bir Yılan Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Fatma Kukanaz

Fatma Kukanaz

@_kukanazf
·
11 Temmuz 2021 01:05
Hepimiz toplum içinde bir maske takıyoruz.
9 etkileşim
Rezzak ÇİFTÇİ

Rezzak ÇİFTÇİ

@Rezzakciftci
·
16 Nisan 2019 21:55
Biliyormuş gibi davranırsan , işte o zaman hiç bir şey öğrenemesin.
4 etkileşim
celtispallida

celtispallida

@celtis_pallida
·
17 Kasım 2019 21:54
"Oscar Wilde vicdan ile korkaklığın aynı şey olduğunu söyler. Bizleri kötü şeyler yapmaktan alıkoyan şey vicdanımız değil, yakalanma korkumuzdur."
3 etkileşim
Pınar Çelik

Pınar Çelik

@pinarcelik
·
21 Ekim 2019 21:18
"Hepimiz .." dedi Gamache gülümseyerek. "Hepimiz toplum önünde bir maske takıyoruz ."
9 etkileşim
b

b

@betulzengiin
·
16 Mayıs 2020 23:34
Peter; arkadaşlığın, sadakatin, sevginin karşılığı bu mu, diye düşündü. Bu yüzden mi ihanete uğradım. Sırtımdan vuruldum. İnsan öyle derinden yaralanıyor ki, bazen zar zor nefes alıyor.
8 etkileşim

Cennette Bir Yılan İletileri

Tümünü gör
Cennette Bir Yılan
Cennette Bir Yılan
kitabının önsözünde, yanlış hatırlamıyorsam: "Burada anlatılanları hissedebiliyorsanız, iyilik hâlâ var, demektir." yazıyordu. Bu söze hiç anlam verememiştim, bugüne kadar.. Şimdi görüyorum ki, ortaya samimiyetini koysan da hissetmeyenler olabiliyor. Çünkü bir yerlerine gizlenmiş iyilik duyguları kalmamış..