Çiçek Kızlar

8,5/10  (48 Oy) · 
119 okunma  · 
44 beğeni  · 
1.053 gösterim
"Kendimi kapattığım yerlerin kilidi sensin... Ailemsin... Dostumsun... Rakibimsin... Sevdiğimsin... Kalbime sahip çıktığın için teşekkür ederim aşk."

Hayatın toz pembe olmadığını öğrenen ve var olabilme savaşını birlikte göğüsleyen iki küçük kadın... Biri diğerine göz oldu, diğeri ona söz... Büyümeyi el ele öğrenen Nergiz ve Yasemin, hayatın zorlukları içinde beraber yürüdüler. Öte yanda iki kadının yarısı olabilmek için savaşan iki erkek... Mesleğinde zirveyi yaşayan Soner ve zirveden uçurumun dibine yuvarlanmış yüreği yaralı Erkan... Aşkın en tutkulu halini, en masum, en asil ve en deli yaşarken mutlu sona ulaşmayı başarabilecekler mi?

İki ayrı nefesten masumiyetin ve tutkunun hikâyesi...
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  656
 • ISBN:
  9786059021104
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:
Zeynep 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayata 1-0 yenik başlamış iki kuzenin (çiçek kızlar) hayatlarını beraber kazanma maceralari. Deli Divane'nin devamı gibi düşünülebilir. Bazen matrak bazen hayat dolu bazen hüzünlü. Kitabı okurken sanki iki arkadaşımla sohbet ediyormuş havasında olması; sanki bu iki kızı tanıyormuş hissini verdi. Toplumumuzun kadınlara bakış açısı ve onların hayatla başedebilme mücadelesi.

Minipamuk 
03 May 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Ortada anlatmaya değecek bir hikaye bile olmadığını düşünüyorum. Hayattaki zorlukları birbirlerine kenetlenerek aşan, hiç ayrılmayan iki kızın hikayesi. Aslında kitaptaki bazı öğeler hoşuma gitti, yazar belli ki toplumsal kalıpların dışına çıkmayı başarabilmiş biri. Ama kitapta kayda değer bir kurgu yok bence. Biraz bana türk dizilerini hatırlattı, sanki olaylar ilerlemiyor, kızların günlük hayatları ve diyalogları uzun uzun anlatılıyor, hem de fazla detaylı şekilde. Ama ilerlemiyor kitap sanki. Beklentim çok yüksek değildi, sadece kafa dağıtacağım şirin bir roman beklentisiyle başladım, ama hayal kırıklığına uğradım.

Nisan Yağmur 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Gerçek hayatla ilgisi olmayan gençlik dizisi tarzında bir kitap olmuş güldürdüğü yerler oldu ama gereksiz uzatılmış sayfa sayısı ile bezdirdiği de oldu. Romantik komedi ve gençlik dizisi tarzında çerezlik kitap okuyup kafa dağıtmak isteyenlere tavsiyedir

Büşra Çora 
10 Şub 17:50 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın ilk kitabı olan Çicek kızlar amatör olduğunu belli etmis.Konu olarak beğendim.Bir diğer eksik de baskıdan kaynaklı mı bilmiyorum ama yazım yanlışları.

Hümeyra Akbulut 
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Hayatın toz pembe olmadığını öğrenen ve var olabilme savaşını birlikte göğüsleyen iki küçük kadın ...
Biri diğerine göz oldu , diğeri ona söz ...

Büyümeyi el ele öğrenen Nergiz ve Yasemin , hayatın zorlukları içinde beraber yürüdüler , beraber büyüdüler. ..
.
Dostlukları dostlar başına ...
.
Nergiz'in açık sözlülüğüne bayıldım ...
Hele sabah kaldıracaksanız favori cümlesine hazır olun. Tabiki soylemeyecegim okuyup öğrenin ...
.
Kitapta en çok kahkaha attığım sokakta bile aklıma gelse güldüğüm yer: Tuvalet Bakanlığından Erkan...
.
Kalemini sevdiğim hatun sen yaz ben okuyum. ..
.
Ve hayatın gerçek yüzü belkide bir çoğumuzun yaşadığı gerçeği Nehir Erdem kitapta baştan sona yazmakla kalmayıp yaşamış ...:
.
Bir kişi devamli gülüyorsa içinde daima ağlar .
Kendine engel koyduğu aslında korktuğu şeydir ...
.
.
.
#ÇiçekKızlar
#NehirErdem
#Müptela
#NergizErkan
#YaseminSoner
#HümeyranınKütüphanesi

Nejla GÜNEŞ 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Uzun süredir okuduğum en kafa dağıtan, çok güzel duygular yaşatıp ve hissettiren , aynı zamanda da müthiş eğlendiren harika bir kitaptı. Birbirlerine kardeşten öte dostluğun pik yapmış olduğu duygu ve sevgiyle bağlı olan iki kuzen Nergiz ve Yasemin'in bir çok yerde kahkahalarla güldüren , yer yer de hüzünlendiren harika kurgusuyla son derece okunası bir roman diyebilirim. Karadeniz diyaloglarına ( tam orjinal olduğu için yazarı ayrıca tebrik ederim) bayıldım. Rabia Sultan' çok sevdim..Yalnız küfür içeren sözler biraz fazla gibiydi... Yankı karakterine ve adının geçtiği konu için yazarı ayrıca tebrik etmek isterim. Yazarın ilk kitabıymış valla helal olsun böyle okunası ve tekrar söylüyorum insanın gamını kederini unutturan güzel bir roman yazdığı için. Ayrıca sanırım yazarın diğer kitaplarını da en kısa zamanda temin edeceğim..

Büşra Sarıoğlu 
01 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

kitap tek kelimeyle harikaydı.Sayfa sayısı sizi korkutmasın. (645 sayfa) kitap o kadar akıcı o kadar içten bir dille yazılmıştı ki gerçekten etkilendiğim noktaları can alıcıydı.Dostluğun , aşkın , acıların üstünden nasıl gelebileceğiyle ilgili destansı bir hikaye. Nergiz ve Erkan favorimdi kısaca. Nergiz gibi bir dostum kuzenim olsun isterdim. Kitaba 10 üzerinden 10 verdim.Bazı yerlerde kahkaha attım bazı yerlerde gözlerim doldu.İnişli çıkışlı duygular her bölümde yansıtılmış. Ve sanki ben yaşamışım gibi hissettim. Okuyun derim. Keyifli okumalar.

nejla güldalı 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Kitapta biraz argo ağırlıklı bir dil kullanılmış olabilir ama bana çok hayatın içinden geldi. Günümüz gençliğinin diyaloğu tam olarak verilmiş bence. Kitapta en çok hoşuma giden insan sevgisi, güven ve aşkı öyle güzel vermiş ki gerçekte etrafını bu kadar güzel insanların çevrelemesi ne kadar da güzel olurdu. Keşke gerçek dünyada ki ilişkilerde böyle çıkarsız, samimi, verici olabilse....)))

_cassandra_ 
 07 May 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 2/10 puan

kitap gerçekten kötüydü bence bir kere konuşma tarzları davranışlar tamamen kötü örnek, çok zor olaylar çok basite indirgenmiş ve bunlardan daha ziyade misal kanserle ilgili bölümlerde çok can sıkıcı cümleler var gerçekten kanser olmuş biriyle hiç konuşmamış bence ...

Sedef Kartal 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

150 sayfaya kadar bırakıp bırakmamakta karar veremediğim ama sonrada kitabı elimden bırakamadan bir çırpıda okuduğum kahkahalarla güldüğüm aşırı eğlenceli ve bir o kadarda doğal diyologları olan bir kitaptı romantik komedi sevenlere tavsiyemdir

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

Gözde Güner 
 25 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Anne sütüyle adam olmayı beceremeyenler, inek sütüyle öküz oluyor işte.

Çiçek Kızlar, Nehir Erdem (Sayfa 507)Çiçek Kızlar, Nehir Erdem (Sayfa 507)
Vipassana 
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı acılar insanları çabuk büyütürdü, bazı çıkmazlar ise insanlara ne kadar cesur olduğunu gösterirdi.

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem
nejla güldalı 
25 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ama unutma, ne geçerse geçsin güneşin önüne yine ışığını sızdıracak bir çatlak bulur güneş...

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem
Yeliz şahin 
25 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

....Sen aşktan korkuyorsun. Ama biliyormusun bebegim,uçurtman koptu diye gökyüzüne küsemezsin.

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem
Meryem Özalp 
27 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi kapattığım yerlerin kilidi sensin... Ailemsin... Dostumsun... Rakibimsin... Sevdiğimsin... Kalbime sahip çıktığın için teşekkür ederim aşk!"

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem
Vipassana 
05 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korktuğumuz şeyler, bize en büyük özelliği katan şeyler aslında.

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem
Meryem Özalp 
27 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nergiz'i sinirlendirirsen böyle bir çıkışı da hakedersin :D

"Kıçına yediğin tekmelerin toynakları Yasemin'e ait" ;)

Çiçek Kızlar, Nehir ErdemÇiçek Kızlar, Nehir Erdem