Çiçekler Susayınca

8,4/10  (57 Oy) · 
337 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.514 gösterim
Cıvıl cıvıl çocukluk çağından gençliğin umut dolu günlerine doğru uzanan hayat çizgisinde nice insanlar kaybolup gitmiştir.
Pırıl pırıl sevecen bakan gözleriyle herkesi güzel gören nice genç kızlar ve delikanlılar kötülerin tuzaklarına ve çirkin emellerine kurban gitmiştir.

O kalpleri güzelliklerle dolu çocukların mutlu olmaya hakları yok muydu?

Neden ağlayarak karanlıklara karışıp gittiler?
Bu dünyada mutlu olmanın yolu yok mu?
İşte gerçek hayatın içinden alınan bir kesit. Roman kahramanlarımız da bu soruları kendilerine ve çevrelerine sordular. Siz de yaşadığımız bu üdnyada geçek saadeti arıyorsanız bu muhteşem romanı okumalısınız. Çünkü bugüne kadar binlerce kiş bu eseri okudu ve sorularının cevabını buldu.
Siz de memnun olacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  349
 • ISBN:
  9789757544197
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sümeyye Nida ÇELİKDEMİR 
10 Haz 07:15 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Adı üstünde Çiçekler Susayınca yani insanların bilgiye aç olduğunu anlatmaktadır.

Melek kaçan 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Günbay , kitabında insanların acılarını ;kadın _erkek diye ayırmadan yarattığı karekterlerle en çıplak haliğle okuyucularına sunuyor ;Hani bazen hayat en acımasız anda karşına en acımasız insanları çıkarır ve en acınacak duruma getirir ya seni ışte bu Kitap hep o anı hatırlatır bana ...

Çölün Kalbi 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Ahmet Günbay Yıldızın hemen hemen karakter ve içerik olarak aynı olayları ve kurguları ele alıyor. Bu yüzden devam etmedim diğer kitaplarını okumaya. Ha ,sorarsanız tabi ''Nasıldı diye?''.. O an ki ruh halimle beğenmiştim kitabı. Okunulabilir elbet.

Matematikçi 
17 Ağu 01:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lise yıllarında okuduğum bir kitap aradan baya zaman geçti tabi , o zamanlar yine ünlüydü kendileri ve içimde bir tuhaf his oluştu tekrar okunabilir , güzel bir kitaptı

Ayse has 
07 Haz 16:37 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap klasik Türk filmi tadında. Çerezlik bir kitap diyebilirim. Bir günde okuyup bitirdim.okurken sıkılmıyorsunuz ama çok biseyde katmadi sanki bna . Kamu spotu tarzında bir kaç söylem o kadar....

Ayşe 
11 May 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitabı Türkçe öğretmenimin tavsiyesiyle okumuştum ama sıkılmıştım okurken.Bana hitap eden bir kitap değildi.Yaşananlar olağan dramatik hayattan olduğu için sıkıcı gelmişti sanırım.

Ayşegül BENGÜ 
16 Mar 16:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

ortaokul zamanımda komşumuzun kitaplığında görüp okuduğum ilk kitaptı(evde kütüphaneyide ilk defa görmüştüm:) çok etkilenip çok beğendiğim bir eserdir.

Kitaptan 98 Alıntı

SlmbnKüçükStajer 
20 Nis 23:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Kimse kimsenin ne durumda olduğunu bilemez ya. Allah, iskeletin içinde kalbi sır olarak yaratmış.''

Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 51 - Timaş yayınevi)Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 51 - Timaş yayınevi)
SlmbnKüçükStajer 
22 Nis 22:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Ümitsizliğe düşen insanların kalpleri, taştan sert, kömürden de kara olur.''

Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 154 - Timaş yayınevi)Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 154 - Timaş yayınevi)
SlmbnKüçükStajer 
21 Nis 23:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hapishane
''Nefret , cehaletin gözlere çektiği kapkara bir perdedir. Sevgi ise gönülden gönüle yansıyan bir aynadır.''

Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 91 - Timaş yayınevi)Çiçekler Susayınca, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 91 - Timaş yayınevi)