Çığrından Çıkmış Zaman

7,4/10  (8 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
543 gösterim
Kaçış yok

Ragle kurtulması gerektiğini biliyordu. Ama..bindiği taksi şehrin sınırlarını geçemiyordu..her nasılsa otobüs bileti kuyruğu hiç azalmıyordu..ve aslında acaba gerçekten otobüs var mıydı?

Umutsuz bir hareketle kasabadan ayrılmış ve yabancı bir eve sığınmıştı. Belki burada, bir anda muazzam bir entirikanın öznesi haline gelmiş olduğu yanılsamasını alt edebilirdi..
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2007
 • Sayfa Sayısı:
  274
 • ISBN:
  9789752790704
 • Orijinal Adı:
  Time Out of Joint
 • Çeviri:
  Melis Tosyalı
 • Yayınevi:
  Altıkırkbeş Basın Yayın
 • Kitabın Türü:
Kübra 
 28 Şub 20:04 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Philip Kindred Dick, namı diğer PKD benim yalnızca en sevdiğim yazarlardan birisi değil aynı zamanda ona tamamıyla hayranım. Kitapları; kurgu, bakış açısı, söyledikleri, düşündürdükleri, mizahı ve belirsizlikleriyle benim için bir romandan beklediklerimin tamamını kapsıyorlar. O yüzden okuduğum bir kitabında olmamış dediğim bir noktanın bulunması benim için neredeyse imkansız. Çığrından Çıkmış Zaman'ı da büyük keyifle okudum. Delilikle mantığın, varlıkla yokluğu, kurmaca ile gerçeğin girift ilişkisinin zekice işlendiği bir kitap. Yaşadığımız gerçekliği ya da yaşadıklarımız üzerinde ne denli söz sahibi olup ne derece yönlendirildiğimizi sorgularken bir yandan da yazarın olayları başarıyla birbirine bağlayıp nihayete erdirişini izledik. Tabi PKD kitaplarında en büyük talihsizlik yazarın oyunbaz ve mizahi anlatımının hakkını veremeyen çeviriler oluyor ne yazık ki. Ama alıştık bu çevirilere ve ben şahsen çevirilerden devamlı yakınmak yerine göze çarpan hataları düzelterek okumaya devam edip olabildiğince keyif almaya çalışıyorum.

Seda 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çığrından Çıkmış Zaman, olayların çözülmesine kadar çok ilginç ilerleyen, fakat olaylar çözüldükten sonra biraz hayal kırıklığı yaratan bir kitap. Ya da şöyle diyeyim beklentim farklı yönde olduğundan, beklediğim gibi gelişmedi olaylar. Ama yine de okunmasını tavsiye ederim, özellikle de ortaya konulan fikrin orijinalliği ve dahiliği, ve PKD'nin kariyerindeki unutulmaz romanlardan biri olduğu için. Kitap çevirisi fena değil, tabii İngilizce metnini okumadığımdan birebir karşılaştıma yapma imkanım olmadı, ama cümleler anlaşılırdı, yazım ve imla hatasına pek rastlamadım.