Çilekeş Müslümanlar

Durali Yılmaz

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
295 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
İslamın temel taşları olan bu peygamber güllerinin hayatı ve amelleri ne kadar anlatılırsa anlatılsın yine de karşılamaz onların değerini.Çünkü onlar ki Resulün duasına mazhar olmuş onunla yaşayıp onda huzuru bulmuşlardır.Bedenen yaşanan köleliğin ruhen yaşanan kölelikten daha hafif olduğunu ruhları özgür kalınca bedenine yapılan işkencelere dayanmalarından anlayabiliyoruz. ''Ashabım Yıldızlar gibidir hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz.(Hadis-i Şerif) Rabbim bizi hakkıyla tutunanlardan eylesin
Çilekeş Müslümanlar
Çilekeş MüslümanlarDurali Yılmaz · Beka Yayınları · 2010158 okunma
Reklam
290 syf.
10/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Çilekeş Müslümanlar
Kitap Efendimiz(sav) zamanındaki sahabilerin çektiği sıkıntıları kronolojik bir şekilde vermektedir. Her bir sahabenin islamdan önceki hayatlarından başlayarak hayatları anlatılmıştır. Yazar, sahabilerin İslamiyeti kabullerini, bu uğurda çektikleri sıkıntıları, verdikleri mücadeleleri ve şehadetlerini sahabelerin kendi dillinden okuyucuya aktarmaktadır. Sahabilerin gerek imanları gerek Efendimiz(sav) e olan bağlılıkları gerçekten çok güzel bir şekilde okuyucuya aktarılmıştır.
Çilekeş Müslümanlar
Çilekeş MüslümanlarDurali Yılmaz · Beka · 2018158 okunma
290 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Sahabe hayatlarının sadece ama sürükleyici bir şekilde anlatıldığı, hayatımıza uygulamamız gerekenlerin anlatıldığı güzel bir eser. Hayatımızı sorgulayıp düzenlememiz gerektiğini anlıyorsunuz.
Çilekeş Müslümanlar
Çilekeş MüslümanlarDurali Yılmaz · Beka · 2018158 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.