Çilekteki Nefret

7,9/10  (31 Oy) · 
86 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.031 gösterim
Ben, hikâyeyi kendime göre anlatıyorum. Sonuçta insan kendisini kayırmaz mı? Ne yaşamış ya da nasıl hatalar yapmış olursa olsun, insan hep kendini olayların içinden sıyırmaya çalışır. Sütten çıkmış ak kaşık misali.

Bugüne kadar katıldığımız tüm topluluklarda nefret kazandı Nazmiye, hem de bunu büyük bir keyifle yaptı. İnsanlar bana ilgi gösterdikçe o da kendinden nefret ettirmek için çabaladı. Ancak bu şekilde kendisini kabul ettirdiğini ve unutulmaz olduğunu düşündü.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9789944260107
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Özlem Koyun 
08 Ağu 03:06 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okurken sıkıldığım bölümler oldu mu , evet oldu. Özellikle tekrar eden kısımlar ve konuşmalar , boğulma etkisi yarattı. Fakat Ceyda Kılınç'ın sade kalemi ve sonunun nasıl biteceği merakı en nihayetinde kitabı okutturdu. Ve sonuna gelince , kitabı yarım bırakmadığıma sevindim. Çünkü beklenilmedik bir son ve şok etkisi iç içe geçti.

Nevra Yıldız 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yazarın diğer kitaplarından sonra bu kitabı okumak ilk sayfalardan itibaren beni şaşırttı. Ceyda Kılınç yazımında evrim geçirmiş gibi geldi ve bunu görmek güzeldi. Elimden bırakamadım gece başladığım kitabı sabredemeden gün ışıklarıyla bitirdim. Kitabın etkisinden kurtulamıyorum ve arkadaşlarıma da okutmak istediğim bir kitap :) Kurgu, anlatım çok iyiydi :) Gelişen yazarlar umut veriyor :)

sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ceyda KILINÇ'ın "AYMASEV"den sonra okuduğum 2. kitabı. Anlatımını yenilemiş olması daha iyi okumamı sağladı. Hikaye örgüsü içinde kendimi öyle bir kaptırmışım ki sonunu okuduğumda şoka uğradım resmen. Hiç beklemediğim tahmin bile etmediğim bir sonuçtu...

Mervenur Öngen 
04 Ağu 12:46 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap 2 kız kardeş arasındaki nefreti konu alıyor. Tüm kitap bir hastanede ve birinin olayları anlatmasıyla oluşturulmuş. Bu çok hoşuma gotti açıkçası. Güzel bi anlatım olmuş. Kitabin son 2 3 sayfasında olaylar birdenbire farklı bir hal alıyor. Sürpriz son da diyebiliriz buna. Kıskançlığın insanı nasıl yiyip bitirdiğini anlatan bir kitap. Kitap güzeldi ama sanki biraz daha derinlik veya psikolojik çözümleme gerektiriyor gibiydi. Anlatımdan ötürü de bunlar yansitilamamis gibime geldi.

Hakan TEKİN 
19 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

bu kitabı okumanın türk dizisi izlemekten bir farkı varmı bilmiyorum , okumayı sevmesem yok derdim ama okuyacak başka kitaplar olduğunu bildiğimden okumakla zaman kaybı yaşarsınız .

. 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yazarın okuduğum ilk kitabıdır. türk sineması tadında çok farklı bir kurgusu olmasa da sonu ağzınızı açık bırakacak derece şaşırtıcı ve enteresan bitmektedir.

büşra yıldız 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen isteklerimizin sonunu düşünmeden hareket ederiz. Bir çocuğun yaşadığı yere adaptasyonunu tam olarak sağlayamamasından doğan ana sorunların farklı şekillerde yüzeye çıkmasını görüyoruz kitapta. Kitap sıradan bir gençlik romanıyken yazar psikolojik olarak çelişkileri ve çatışmaları ele alması yönünden yapıt gözümüze daha bir albenili geliyor. Başarılı kitaplardan. En azındna sıradanlıktan sıyrılmış bir eser.

NİLAY ÖZTÜRK 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir nefret ve bunun sonucunda parçalanan hayatlar, kendini unutan ,kendisini başka birisi sanan Nazmiye !Kitabı normal seyri içinde okurken hiç bu kadar çarpıcı bir sonla karşılaşacağımı düşünememiştim

Ayşenur Çağlayan 
 19 Tem 17:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tek kelimeyle söyleyebilirim ki kitap mütişti.Gerçekten kitabi cok begendim.Sürükleyici bir kitap olduğunu söyleyebilirim.Ben kitabi 1 gunde bitirdim sizede tavsiye ederim.Kitabin konusundan bahsedicek olursak da söyle iki tane kızımız var hatırladığım kadarıyla bunlar teyze kızları olması lazım emin değilim.Hikayede bu iki kizin birbirlerine olan kiskancligi anlatiyor diyebiliriz.Kitap şaşırticı bir sekilde çok garip bitiyor belkide çoğunuzun tahmin etmeyeceği bir sonla bitiyo.Açıkcasi bana çok supriz oldu...

Elif Ece 
04 Ağu 12:58 · 5/10 puan

Kitabı pek beğendiğimi söyleyemem. Anlatımı çok basitti,sıradan günlük konuştuğumuz şekilde yazılmıştı. Edebi açıdan bir değeri yok,size öğretebileceği herhangi bir şey de olduğunu söyleyemem sadece sonu şaşırtıcıydı ama bana anlamsız gelmişti.Öylesine okunmak için okumuş olduğum bir kitap oldu.

2 /

Kitaptan 6 Alıntı

Özlem Koyun 
07 Ağu 14:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Evet Kaderden kaçılmaz." dedi kadın düşünceli düşünceli.
"Kaçılmaz ama genelde kaçmaya çalışmamış mıyızdır? Keşke'lerle yaşamak, başımıza gelenler yüzünden başkalarını suçlamak..."
"En kötüsü de hiçbir şey için emek vermeyip sonra da kader deyip geçmek."

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 165)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 165)
sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

...."Babacığım, gala gecesi bu, çok önemli lütfen beni yalnız bırakma," dedim yalvarırcasına. "Bakarız," dedi. Sesi soğuk ya da mesafeli değildi; sadece kırgındı ve bu beni daha da çok yaraladı. Kalbim ağrıyordu. Hatalarımın bedelini sessizce ödüyordum işte.

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)
Rabia Furuğ 
11 Tem 13:14 · 7/10 puan

zaten kimse bir işe, sonunda kendisinin ve sevdiklerinin zarar görebileceğini düşünerek başlamaz.

Çilekteki Nefret, Ceyda KılınçÇilekteki Nefret, Ceyda Kılınç
Rabia Furuğ 
11 Tem 14:23 · 7/10 puan

"Adam nişanlısını kurtarmak için zaman makinesi yapıyor; fakat her seferinde nişanlısı, gözlerinin önünde farklı bir şekilde ölüyor."

Çilekteki Nefret, Ceyda KılınçÇilekteki Nefret, Ceyda Kılınç
Rabia Furuğ 
11 Tem 12:21 · 7/10 puan

Kimse hayatına , ben kötü olmak istiyorum diye başlamaz; şartlar insanı kötü yapar.

Çilekteki Nefret, Ceyda KılınçÇilekteki Nefret, Ceyda Kılınç
Rabia Furuğ 
11 Tem 12:27 · 7/10 puan

"O anda sanki kalbimi bir el avuçlarının içine almış
..düzensizce sıkıp bırakıyordu."

Çilekteki Nefret, Ceyda KılınçÇilekteki Nefret, Ceyda Kılınç