Çilekteki Nefret

8,0/10  (44 Oy) · 
139 okunma  · 
34 beğeni  · 
2.112 gösterim
Ben, hikâyeyi kendime göre anlatıyorum. Sonuçta insan kendisini kayırmaz mı? Ne yaşamış ya da nasıl hatalar yapmış olursa olsun, insan hep kendini olayların içinden sıyırmaya çalışır. Sütten çıkmış ak kaşık misali.

Bugüne kadar katıldığımız tüm topluluklarda nefret kazandı Nazmiye, hem de bunu büyük bir keyifle yaptı. İnsanlar bana ilgi gösterdikçe o da kendinden nefret ettirmek için çabaladı. Ancak bu şekilde kendisini kabul ettirdiğini ve unutulmaz olduğunu düşündü.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9789944260107
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Özlem Koyun 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okurken sıkıldığım bölümler oldu mu , evet oldu. Özellikle tekrar eden kısımlar ve konuşmalar , boğulma etkisi yarattı. Fakat Ceyda Kılınç'ın sade kalemi ve sonunun nasıl biteceği merakı en nihayetinde kitabı okutturdu. Ve sonuna gelince , kitabı yarım bırakmadığıma sevindim. Çünkü beklenilmedik bir son ve şok etkisi iç içe geçti.

Nevra Yıldız 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yazarın diğer kitaplarından sonra bu kitabı okumak ilk sayfalardan itibaren beni şaşırttı. Ceyda Kılınç yazımında evrim geçirmiş gibi geldi ve bunu görmek güzeldi. Elimden bırakamadım gece başladığım kitabı sabredemeden gün ışıklarıyla bitirdim. Kitabın etkisinden kurtulamıyorum ve arkadaşlarıma da okutmak istediğim bir kitap :) Kurgu, anlatım çok iyiydi :) Gelişen yazarlar umut veriyor :)

Çilekteki Nefret benzeri kitaplar

sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ceyda KILINÇ'ın "AYMASEV"den sonra okuduğum 2. kitabı. Anlatımını yenilemiş olması daha iyi okumamı sağladı. Hikaye örgüsü içinde kendimi öyle bir kaptırmışım ki sonunu okuduğumda şoka uğradım resmen. Hiç beklemediğim tahmin bile etmediğim bir sonuçtu...

Büşra Çorum 
22 Şub 18:25 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitabın sonunu o kadar çok merak ediyordum ki gece uyanıp telefon ışığıyla okuduğumu biliyorum , öyle sürükleyici öyle harikaaa Ceyda hanımın kitaplarında sonunu hiç tahmin etmediğim şeyler oldukça heyecanlandım ️

Mervenur Öngen 
04 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap 2 kız kardeş arasındaki nefreti konu alıyor. Tüm kitap bir hastanede ve birinin olayları anlatmasıyla oluşturulmuş. Bu çok hoşuma gotti açıkçası. Güzel bi anlatım olmuş. Kitabin son 2 3 sayfasında olaylar birdenbire farklı bir hal alıyor. Sürpriz son da diyebiliriz buna. Kıskançlığın insanı nasıl yiyip bitirdiğini anlatan bir kitap. Kitap güzeldi ama sanki biraz daha derinlik veya psikolojik çözümleme gerektiriyor gibiydi. Anlatımdan ötürü de bunlar yansitilamamis gibime geldi.

Hakan TEKİN 
19 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

bu kitabı okumanın türk dizisi izlemekten bir farkı varmı bilmiyorum , okumayı sevmesem yok derdim ama okuyacak başka kitaplar olduğunu bildiğimden okumakla zaman kaybı yaşarsınız .

Çağla 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yazarın okuduğum ilk kitabıdır. türk sineması tadında çok farklı bir kurgusu olmasa da sonu ağzınızı açık bırakacak derece şaşırtıcı ve enteresan bitmektedir.

Ayşenur Çağlayan 
 19 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi

Tek kelimeyle söyleyebilirim ki kitap mütişti.Gerçekten kitabi cok begendim.Sürükleyici bir kitap olduğunu söyleyebilirim.Ben kitabi 1 gunde bitirdim sizede tavsiye ederim.Kitabin konusundan bahsedicek olursak da söyle iki tane kızımız var hatırladığım kadarıyla bunlar teyze kızları olması lazım emin değilim.Hikayede bu iki kizin birbirlerine olan kiskancligi anlatiyor diyebiliriz.Kitap şaşırticı bir sekilde çok garip bitiyor belkide çoğunuzun tahmin etmeyeceği bir sonla bitiyo.Açıkcasi bana çok supriz oldu...

büşra yıldız 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen isteklerimizin sonunu düşünmeden hareket ederiz. Bir çocuğun yaşadığı yere adaptasyonunu tam olarak sağlayamamasından doğan ana sorunların farklı şekillerde yüzeye çıkmasını görüyoruz kitapta. Kitap sıradan bir gençlik romanıyken yazar psikolojik olarak çelişkileri ve çatışmaları ele alması yönünden yapıt gözümüze daha bir albenili geliyor. Başarılı kitaplardan. En azındna sıradanlıktan sıyrılmış bir eser.

Aysu 
 20 Oca 22:00 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bölüm başlarının genellikle aynı olması kitabı okurken sıkılmalara yol açsa da genel itibariyle güzel bir kitap kategorisinde yer alabilir. Olayın sadece hastanede geçmesi kitaba sıradanlık katıyor fakat sonunun bu denli harika olması insanı tüm o sıkılmaları unutturuyor.

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

Özlem Koyun 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Evet Kaderden kaçılmaz." dedi kadın düşünceli düşünceli.
"Kaçılmaz ama genelde kaçmaya çalışmamış mıyızdır? Keşke'lerle yaşamak, başımıza gelenler yüzünden başkalarını suçlamak..."
"En kötüsü de hiçbir şey için emek vermeyip sonra da kader deyip geçmek."

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 165)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 165)
Diren Sönmez 
 16 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Yazılanlar, çizilenler birkaç gün içinde unutulur. Türkiye'de neler, kimler unutuldu.

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 65 - undefined)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 65 - undefined)
sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

...."Babacığım, gala gecesi bu, çok önemli lütfen beni yalnız bırakma," dedim yalvarırcasına. "Bakarız," dedi. Sesi soğuk ya da mesafeli değildi; sadece kırgındı ve bu beni daha da çok yaraladı. Kalbim ağrıyordu. Hatalarımın bedelini sessizce ödüyordum işte.

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)
Diren Sönmez 
 17 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ben sarışınların aptal olduğunu düşünümüyorum, ya siz?
Ben de düşünmüyorum, bence aptal olan erkekler.

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 75 - undefined)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 75 - undefined)
Aysu 
21 Oca 19:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Seviyorum seni
Seviyorum seni
Ekmeği tuza banıp yer gibi
Geceleyin ateşler içinde uyanarak
Ağzıma dayayıp musluğa su içer gibi
Ağır posta paketini
Neyin nesi belirsiz
Telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi...

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 215 - Atlantis Yayınevi)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 215 - Atlantis Yayınevi)
Edanur Adıgüzel 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

15.Gün
"Sanki benim değil onun canı yanmış gibiydi. İşte dostluk böyle olmalıydı. Sevinci, acıyı, hatta nefreti ve aşkı bile paylaşmak."

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 126 - Atlantis Yayınları)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 126 - Atlantis Yayınları)
Edanur Adıgüzel 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

22. Gün
"Hayatta herkes kendi için yaşamalı. Kendini kurtarmalı."

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 177 - Atlantis Yayınları)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 177 - Atlantis Yayınları)
Aysu 
21 Oca 20:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Benim gibi yatmak zorunda olan hastalarınız ne yapıyorlar? "
"Yatıyorlar. "
"Sağ olun cevabınız çok açıklayıcı. "

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 80 - Atlantis Yayınevi)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 80 - Atlantis Yayınevi)
Edanur Adıgüzel 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

16. Gün
"Ne yaşamış ya da nasıl hatalar yapmış olursa olsun, insan hep kendini olayların içinden sıyırmaya çalışır. Sütten çıkmış ak kaşık misali."

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 133 - Atlantis Yayınları)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 133 - Atlantis Yayınları)