Çilekteki Nefret

8,2/10  (22 Oy) · 
60 okunma  · 
18 beğeni  · 
983 gösterim
Ben, hikâyeyi kendime göre anlatıyorum. Sonuçta insan kendisini kayırmaz mı? Ne yaşamış ya da nasıl hatalar yapmış olursa olsun, insan hep kendini olayların içinden sıyırmaya çalışır. Sütten çıkmış ak kaşık misali.

Bugüne kadar katıldığımız tüm topluluklarda nefret kazandı Nazmiye, hem de bunu büyük bir keyifle yaptı. İnsanlar bana ilgi gösterdikçe o da kendinden nefret ettirmek için çabaladı. Ancak bu şekilde kendisini kabul ettirdiğini ve unutulmaz olduğunu düşündü.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9789944260107
 • Yayınevi:
  İlya Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nevra Yıldız 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yazarın diğer kitaplarından sonra bu kitabı okumak ilk sayfalardan itibaren beni şaşırttı. Ceyda Kılınç yazımında evrim geçirmiş gibi geldi ve bunu görmek güzeldi. Elimden bırakamadım gece başladığım kitabı sabredemeden gün ışıklarıyla bitirdim. Kitabın etkisinden kurtulamıyorum ve arkadaşlarıma da okutmak istediğim bir kitap :) Kurgu, anlatım çok iyiydi :) Gelişen yazarlar umut veriyor :)

sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ceyda KILINÇ'ın "AYMASEV"den sonra okuduğum 2. kitabı. Anlatımını yenilemiş olması daha iyi okumamı sağladı. Hikaye örgüsü içinde kendimi öyle bir kaptırmışım ki sonunu okuduğumda şoka uğradım resmen. Hiç beklemediğim tahmin bile etmediğim bir sonuçtu...

Hakan TEKİN 
19 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

bu kitabı okumanın türk dizisi izlemekten bir farkı varmı bilmiyorum , okumayı sevmesem yok derdim ama okuyacak başka kitaplar olduğunu bildiğimden okumakla zaman kaybı yaşarsınız .

. 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yazarın okuduğum ilk kitabıdır. türk sineması tadında çok farklı bir kurgusu olmasa da sonu ağzınızı açık bırakacak derece şaşırtıcı ve enteresan bitmektedir.

büşra yıldız 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazen isteklerimizin sonunu düşünmeden hareket ederiz. Bir çocuğun yaşadığı yere adaptasyonunu tam olarak sağlayamamasından doğan ana sorunların farklı şekillerde yüzeye çıkmasını görüyoruz kitapta. Kitap sıradan bir gençlik romanıyken yazar psikolojik olarak çelişkileri ve çatışmaları ele alması yönünden yapıt gözümüze daha bir albenili geliyor. Başarılı kitaplardan. En azındna sıradanlıktan sıyrılmış bir eser.

NİLAY ÖZTÜRK 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir nefret ve bunun sonucunda parçalanan hayatlar, kendini unutan ,kendisini başka birisi sanan Nazmiye !Kitabı normal seyri içinde okurken hiç bu kadar çarpıcı bir sonla karşılaşacağımı düşünememiştim

Fulya 
15 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel kurgulanmış sürükleyici bir kitap. Acaba ne olacak diye diye elimden bırakamadım. Birde kitapta o döneme ait filmlerinden ve okumuş olduğum bazı kitaplardan birkaçının adı geçince o kısımlar ayrıca hoşuma gitti.

Derya Yalınkılıç 
21 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türk sineması tadında akıcı bir roman. Ancak kitabın sonunu okuyunca şaşkınlığımdan fırlatıp atasım gelmişti içimden.. :)

Özlem Gökçebay 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · Puan vermedi

Akıcı dili ve şaşırtıcı kurgusu ile kitap beni kendine bağlamayı başardı.Ancak sonunu tahmin ettim...

Kitaptan 1 Alıntı

sibel kunt 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

...."Babacığım, gala gecesi bu, çok önemli lütfen beni yalnız bırakma," dedim yalvarırcasına. "Bakarız," dedi. Sesi soğuk ya da mesafeli değildi; sadece kırgındı ve bu beni daha da çok yaraladı. Kalbim ağrıyordu. Hatalarımın bedelini sessizce ödüyordum işte.

Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)Çilekteki Nefret, Ceyda Kılınç (Sayfa 238)