Çılgınlığın Ötesi

7,6/10  (27 Oy) · 
63 okunma  · 
16 beğeni  · 
972 gösterim
Korunmasız bir kadın için böylesi dehşetli bir dünyada yaşamanın zorluğunu bilenleriniz vardır mutlaka. Siz de Rose gibi kötülük timsali bir kocaya sahipseniz çıkış yollarınız tek bir noktada birleşecektir. Kaçışta!..
Ne var ki Rose diğer kader arkadaşlarından farklı olarak, peşine düşen kocasının artık aklının sınırlarını çoktan aştığını ve çılgınlığın ötesine geçtiğini biliyordu. Her solukta tehlikeli bir dönmedolaba binmiş gibi yaşamla ölüm, hayalle gerçek arasında dönüp duruyordu...
Dehşetin soğuk parmaklarına dokunmaktan çekinmiyorsanız, haydi!
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789754056075
 • Orijinal Adı:
  Rose Madder
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Birsen Erol 
24 Haz 2016 · Kitabı okudu · 33 günde · Puan vermedi

Her zamanki gibi gerilimi gayet başarılı bir şekilde hissettiren Stephen King, doğaüstü olayları da kurguya yerleştirmiş. Ancak bu kitabını okurken yoruldum ve özellikle olağanüstülüklerin olduğu bölümlerde dikkatim dağıldı. Bazı tasvirlerdeki ayrıntı ve tekrarın da romanı ağırlaştırdığını ve akıcılığı zorlaştırdığını düşünüyorum.

Tuğba Karakaya 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ben kitaplardaki açıklanamayan olaylardan hiç hoşlanmıyorum. Bana mantıklı bir açıklaması olması lazım. Mesela kitapta kadının kendini bir resimdeki kadınla özdeşleşmesi resmin içine girmesi vs. kadının kafasındaki iç savaş, yanılsamalar vs. şeklinde açıklansaydı benim için çok güzel bir kitap olurdu ama bu şekilde olmasını çok sevmedim.

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...si-stephen-king.html

Utku 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitapta korku ve gerilim unsurları tam anlamıyla kendini hissettiriyor.Başlangıç kısmında bir kadının hasta ruhlu bir eşle uzun süren birlikteliklerinden kısa bir şekilde bahsediliyor ve sonrasında gelişen kimi yerde olağanüstü olaylarla konu ilerliyor.

Olağanüstü kısımlar hakkında biraz fikrimi söylemem gerekirse, konuya tamamiyle etki ettiği için okurken veya okuduktan sonra insanda keşke bu kısımlar bir şekilde ortak bir noktada bağlansa hissi yaratıyor. Bu olağanüstü olan kısımları bir kenara koyarsak kitaptaki karakterlerin çok iyi bir şekilde anlatıldığını söylemek gerek. Özellikle ruh hastası eşinin ne kadar sınırları olmayan bir manyak olduğunu kitabı okudukça anlıyorsunuz.

Şehram Sadiqzade 
18 Oca 17:58 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

İmtahanlara görə kitaboxuma sürətim zəifləsə də yanvarın 2-ci eyni zamanda KİNGİN 10-cu kitabın bitirməyə müvəffəq oldum)) . Roman "çılgınlığın ötesin"de olan ərdən qaçan qadından bəhs edir. Əsərin orijinal adı(Rosa Madder) daha uyğun olardı məncə çünki yazıçı bir tablodan bir həyat yaradıb və önümüzə qoyub. Başqa bir yazar belə əsər yazsaydı yəqinki heç kəs axırına kimi gedib çıxa bilməzdi amma USTAD elə bir şey qoyub ki qabağımıza kitab əlimizdə axır.Kingi yeni oxuyanlara deyil də davamlı olaraq oxuyanlara tövsiyə edirəm bu əsəri. Həmişəki kimi ŞEDEVR))

okurumizlerim 
21 Haz 15:05 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Yoğun katmanlı, kolay okunan ve hikayesi akılda kalan bir kitap. Çeviride Türkçe'ye oturmayan bir kalıp kullanımı ve bir kaç kelimede harf hatası var. Gerçeklikten gerçeküstücülüğe geçişteki sertlik okurun tepkisini çekmekte. Rose Madder ismiyle yayınlansa isim daha akılda kalıcı olurmuş.

Kitaptan 6 Alıntı

Turgay Bağan 
29 Haz 15:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Zevklerin riske dönüştüğünde onlardan vazgeçmen gerekir.

Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 462)Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 462)
Birsen Erol 
24 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"...ama insanın oyunun kurallarına uyması gerekiyordu... Ya da hiç olmazsa bu kuralları çiğnerken yakalanmaması gerekiyordu. "

Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 92 - Altın Kitaplar)Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 92 - Altın Kitaplar)
Sabırlı Firuze 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Külah
Sanki dondurma külahını düşürmüş bir çocuğu avutuyor du. Sonra yırttığı kitabı alıp mutfağa gitti, herhalde çöp tenekesine atacaktı.

Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 10)Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 10)
Sabırlı Firuze 
 24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Düğün gecesi
Biraz ilerisini düşünmemeye alışmıştı. Bu alışkanlık düğün gecesi başlamıştı. Norman düğün gecesi kapıyı çarptığı için onu bir köpek gibi ısırdığı zaman.

Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 22)Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 22)
Sabırlı Firuze 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ne olmuş
" oradakiler bana gülüyorlar. Evet bana gülüyorlar ya! İriyarı, sert Norman Daniels... Bilin bakalım ne olmuş? Karısı onu bırakıp kaçmış... Ama gitmeden önce de Daniels'in parasının çoğunu almayı unutmamış."

Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 66)Çılgınlığın Ötesi, Stephen King (Sayfa 66)