Cin Ali'nin Karagözlü Kuzusu 4

9,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
55 gösterim
Cin Ali Okuma takvimiyle beraber bir zamanların klasikleşmiş 10 kitaplık bu efsane çocuk kitabı serisi; Dünün çocukları olan bugünün yetişkinleri ve yeni nesil çocuklar için eşsiz bir hazine niteliğinde.


Cin Ali'nin Atı
Cin Ali'nin Topu
Cin Ali'nin Topacı
Cin Ali'nin Karagözlü Kuzusu
Cin Ali'nin Oyuncakları
Cin Ali Okula Başlıyor
Cin Ali Okulda
Cin Ali Çocuk Bahçesinde
Cin Ali ile Berber Fil
Cin Ali Kır Gezisinde

Şimdi çok kıskandım işte Baba ve dayıdan sonra şimdide halası Cin Aliye karagözlü bir kuzu almış. Resimdeki kuzuyada bayıldım. Kara gözlerine kurban olduğum yerim seni yerim. Tüm aile cin Aliye çalışıyor. Halası kuzuyu Cin Aliye emanet edip gidiyor. Kuzuyu elinden kaçırır mı ne yaparlar acaba demek yok. Düşüncesiz hala. Kuzu sağa sola zıplıyor sonra annesini buluyor. Nasıl buluyorsa artık. Akşam olunca Cin Aliyle karagözlü kuzu merdivenleri tırmanıyor. Evet kuzu merdiven tırmanıp eve giriyor. Ee hani annesini bulmuştu kuzu neden onunla kalmadı Cin Ali'nin evine gidiyor. Kafamda deli sorular Hayret Oya Kaya ve Çetin bu kitapta yoklar onlara kuzu alınmadı sanırım tıpkı bizlere alınmadığı gibi.

Kitaptan 2 Alıntı

Cin Ali, Karagözlü Kuzusu'nun boynuna bir ip bağladı. Sonra ipinden tutup Karagözlü Kuzu'yu kırlara doğru gezmeye götürdü.

Cin Ali'nin Karagözlü Kuzusu, Rasim Kaygusuz (Sayfa 5)Cin Ali'nin Karagözlü Kuzusu, Rasim Kaygusuz (Sayfa 5)
ozakiabi 
13 Oca 00:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cin Ali'ye halası bir kuzu verdi. Kuzu Cin Ali'yi görünce, ona doğru koştu. Cin Ali de kolları açtı. Kuzuyu sevmek için kuzuya doğru yürüdü.

Cin Ali'nin Karagözlü Kuzusu, Rasim KaygusuzCin Ali'nin Karagözlü Kuzusu, Rasim Kaygusuz