Cinayetin Şifresi

7,8/10  (19 Oy) · 
35 okunma  · 
12 beğeni  · 
770 gösterim
"Nancy Pickard suç romanlarının kalıplaşmış sınırlarını zorluyor,"
-Los Angeles Times Book Review-

"Nancy Pickard Cinayetin Şifresi'nde psikolojik gerilimi çağımıza yönelttiği eleştirel bakışıyla sentezliyor. Tam bir başyapıt!"
-The Publisher Weekly-

"Cinayetin Şifresi bütün gece uyanık kalmayı göze alabileceğiniz türden bir polisiye gerilim. Başladığınız gibi bitirmek isteyeceksiniz"
-Sherrie Martin-

Fırtına Kokusu ve Bakire adlı romanların ödüllü yaratıcısı Nancy Pickard Cinayetin Şifresi'nde gerçek ve kurgu arasındaki çizgiyi bulanıklaştırırken, bizleri müthiş bir kadın kahramanla, gerçek suç öykülerinin yazarı Marie Lightfoot'la tanıştırıyor. Çok satanlar listesine gireceği yayımlandığı ilk günden belli olan eserinde Pickard, Marie'nin kendi hayatını da her yönüyle altüst edecek bir cinayeti, Floridalı bir katilin davasını mercek altına alıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786059232500
 • Çeviri:
  Ahmet Bora Pekiner
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
NİHAL GÜLER 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Muhteşem, muhteşem, muhteşem. Okuyucuyu ters köşeye yatıran bir kitap. Basta, katil belli ne olabilir ki diye düşünürken okumaya devam ediyorsunuz. Ve asıl hikaye sayfalar sonra başlıyor.

Gülay Akgül 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fırtına Kokusu ve Bakire romanlarını okuyan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap! Yazar bu kitabında bizi yeni bir kadın kahraman ile tanıştırıyor kendisi yazdığı suç öyküleri ile ün salmış yazar Marie Lightfoot. Son yazdığı öykünün diğerlerinden tek farkı kendi kasabasında yaşanmış olması. Küçücük bir kızın öldürülüp beyninden çalınanlar ve küçücük bir diğer çocuğun kaçırılıp hayatından çalınanların anlatıldığı müthiş kurgulanmış bir psikolojik gerilim.

Cinayetin Şifresi benzeri kitaplar

Kitaptan 5 Alıntı

Mine Alşan 
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İçimde kabaran tuhaf bir umut ile kusacakmış gibi hissetmeme neden olan hastalıklı bir dehşeti aynı anda hissetmiştim."

Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 232 - Ephesus Yayınları)Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 232 - Ephesus Yayınları)
Gülay Akgül 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sahip olmadığın şeyi başkasına veremezsin...

Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 136 - Ephesus)Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 136 - Ephesus)
Mine Alşan 
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Dünya, sandığımdan daha iyi bir yer olduğunu bana her zaman kanıtlayabilir. Ancak bu esnada düşüncemi sürdürecek ve dünyadan en kötüsünü beklemeye devam edeceğim."

Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 97 - Ephesus Yayınları)Cinayetin Şifresi, Nancy Pickard (Sayfa 97 - Ephesus Yayınları)