Cins Dergi - Sayı 24 (2017 Eylül)

·
Okunma
·
Beğeni
·
267
Gösterim
Adı:
Cins Dergi - Sayı 24
Alt başlık:
2017 Eylül
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
63
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000079946
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyalog Dergi Yayıncılık
Cins takip edilmeye değer bir dergi olduğunu hissettirdi. Her dergi belirli üslubu ve temasıyla ön plana çıkar. Cins de dini ağırlıklı, tabiri caizse 'dindar' bir dergidir diyebilirim. Yazılarında asla Allah, inşallah, maşallah, takdiri ilahi, İslam ve s. gibi kelimeleri kullanmamaya özellikle gayret eden dergiler vardır. Onlara da 'dinsiz' dergi demek doğru olmaz. Yani demek istediğim 'dindar' bu anlamda kullanmadım. Diğerleriyle kıyasla 'dindar'. Evet, bu da benim için çok önemli kriter. Kapak çok iyi ve anlamlı. Tavsiye ederim; güzel bir dergi.
Şimdilerde ne idüğü belirsiz, kitap okumayan, cümle kuramayan, sosyal medyada herkese "ayar" veren troller ve onları takip eden trol-yazarlar etkili oluyor. Aydının "yalın"lığını geçtik organik olanı bile artık matbuatta bulunmuyor.
Kolektif
Sayfa 29 - Ercan Yıldırım
Modern tüketim kültürünün empoze ettiği "averaj / ortalama insan" tipini reddetmeliyiz. Sadece tüketmek için var olan, eğlence ve haz kültürünün bir nesnesi haline getirilen insanlar kendilerini farklı alanlarda yetiştirmek gibi bir çabanın içine girmezler, giremezler.
Kolektif
Sayfa 19 - İbrahim Kalın
Çok şükür milletçe teşekkür etme imkânımız oldu bu sefer. Adı: Eren Bülbül. Ama siz bunu biliyorsunuz zaten. 15 yaşındaydı. Bunu da biliyorsunuz. Yoksulluk da, dert de, neşe de yanı başındaydı. Aşk henüz değil. Ama şunu bilmiyorsunuz: Büyüyecek ve sevecekti delice. Ve sevilecekti belki gözleri kocaman bir kız tarafından. Olmadı. Hikâyesinde dert ve acı kaldı. Ve en son giderken önce hayata sonra hepimize attığı şık çalım... Bir gün Trabzonspor forması giyme hayaliyle, büyüyemeyen çocuk, aşk olsun sana!
Biz Şirin elinden aşk meyin içtik
Hak ile batılı farkedip seçtik
Varlık dağlarını deldik de geçtik
Ferhad olsak da bir, olmasak bir
Din bizi bu dünyada sınırlayarak cennetin sınırsızlığına ve sonsuzluğuna hazırlar. Bütün güzellikler ve sırlar ilahi sınırların içindedir vesselam.
Kolektif
Sayfa 26 - Nezihi Pesen - "Şeylerin Prangasından Kurtulmak İçin"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Cins Dergi - Sayı 24
Alt başlık:
2017 Eylül
Baskı tarihi:
Eylül 2017
Sayfa sayısı:
63
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000079946
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyalog Dergi Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 19 okur

  • ⓔⓜⓡⓤⓛⓛⓐⓗ ⓤⓛⓤⓢ
  • Özleم
  • lady diana.
  • Pataanii
  • Gizem Korkmaz
  • Nisa Nisa
  • Enejan Humat
  • Neri Güleryüz
  • Davut Ahıskalı
  • Orxan Mert

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%9.1 (1)
9
%81.8 (9)
8
%0
7
%9.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0