Kitap
Çocuğunuza Sınır Koyma

Çocuğunuza Sınır Koyma

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
150 Kişi
557
Okunma
172
Beğeni
5,7bin
Gösterim
400 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 20 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Yakamoz Yayınları · Ekim 2012 · Karton kapak · 9786053845317
Diğer baskılar
Çocuğunuza Sınır Koyma
Çocuğunuza Sınır Koyma
Sorumluluk Sahibi, Bağımsız Çocuklar Yetiştirmek için Anlaşılır  Sınırlar Koymak Çocuklarınız kurallarınıza uymuyor, yanlış davranışlarda  mı bulunuyorlar? Doğru davranmaları konusundaki önerilerinizi önemsemiyor ya da red mi ediyorlar? Yumuşak ve otoriter eğitim modelleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz? Oysa bu modellerden daha eğitici ve daha az çaba gerektiren bir yöntem var. Çocuğunuza Sınır Koyma, çocuklarınızın daha nazik ve saygılı olması için altyapı oluşturmanıza yardımcı olur. Robert MacKenzie tarafından yazılmış ve tekrar gözden  geçirilerek genişletilmiş bu baskı ile kanıtlanmış teknik ve  yöntemleri öğrenecek ve çocuğunuzun sizinle işbirliği yapmasını sağlayacaksınız. Bu kitap anne-babalara şu özellikleri kazandırıyor: Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymak Çatışma ve güç mücadelelerine son vermek İşbirliğine yönlendirecek kurallar koymak  Çocuklara sorun çözme becerileri kazandırmak Yanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamak Çocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaçları vardır. MacKenzie'nin rehberliğinde sizler de mutlu ve tatminkâr bir aile hayatı için gerekli olan eğitici sınırları oluşturmayı öğreneceksiniz. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺17,22
8.2
10 üzerinden
150 Puan · 29 İnceleme
Cem
Çocuğunuza Sınır Koyma'yı inceledi.
400 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Çocuğunuza sınır koyma ; Dr. Robert Mackenzie aile terapisti ve eğitimsel psikologdur. Ebeveynler ve öğretmenler için kaynak kitap olarak her zaman faydalanılabilecek bilgiler içermektedir . Sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmeyi , işbirliğine yönlendirecek kurallar koymayı ve çocuklara sorun çözme becerilerini kazandırmayı bu kitapta bulabilirsiniz. Çocukların becerilerini geliştirmelerini , incitmeden ders almalarını nasıl sağladığınızı yine bu kitapta görebilirsiniz . Kitapta anlatılan gerçek yaşam hikayelerinde , verilen yöntemlerle çocuklarla daha iyi bir iletişim kurmanın yolları anlatılmaktadır. Keyifli okumalar.. (0-15 yaş arası çocuğu olan ebeveynler için başucu kitabı sayılabilecek değerli bilgiler var )
Çocuğunuza Sınır Koyma
OKUYACAKLARIMA EKLE
25
Sena
Çocuğunuza Sınır Koyma'yı inceledi.
400 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çocuklar yaşadıkları ortamın kurallarını anlamayı isterler. Kendilerinden ne beklendiğini, kontrolün kimde olduğunu, ne kadar ileri gidebileceklerini ve fazla ileri gittiklerinde neler olacağını bilmek isterler. Karşınızda ki çocuk kurallara uymuyor, yanlış davranışlarda mı bulunuyor? Doğru davranmaları konusundaki önerilerinizi önemsemiyor veya ret mi ediyor? Bu kitap size yanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamayı, çocuklarla sorunların nasıl çözülebileceğini,çatışma ve güç mücadelelerine nasıl son verilebileceğini örneklerle anlatan harika bir kitap .. Çocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaçları vardır. Ebeveynlerin, eğitimcilerin bu konu da bilinçli olması, çocukları daha iyi yönlendirebilmesi gerekir.. Unutmayalım ki bilinçli insanların yetiştirdiği insanlar topluma faydalı olurlar ..
Çocuğunuza Sınır Koyma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
67