Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
438 gösterim
İlk kez 18. yy.'da yayınlanmış ve pek çok dile çevrilmiş bu kitap, çocukların birinci derecede örnek aldıkları anne-babaların yaptığı hataların çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimine nasıl olumsuz etki yaptığını örneklerle, akıcı bir üslupla anlatmaktadır.

Bu kitap, hatayı hep dışarda arayan anne-babalara kendi kendilerini tahlil etme imkanı verecek. Ve bu kitabı okuyan her ebeveyn, çocuklarla ilgili herkes, çocuk psikolojisi alanında daha geniş bilgi sahibi olduğunu fark edecek; ilişkilerinin düzeldiğini, şikayetlerinin azaldığını gözlemleyecektir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2002
 • Sayfa Sayısı:
  156
 • ISBN:
  9789758515110
 • Çeviri:
  Ayşe Nur Başak
 • Yayınevi:
  Kariyer Yayınları
 • Kitabın Türü:

Aynı kitabın " çocuğunuzu kötü eğitmenin yolları" diye başka yayından çevirisini okudum. Bize çocuk eğitiminde hep yapmamamiz gereken şeylerden bahseden kitapların aksine nasıl davranarak ve ne yaparak kötü çocuk yetiştirmenin yollarını sunuyor kitapta.. mesela cimri çocuk yetiştirmek istiyorsanız şöyle davranın şunları söyleyin , içine kapanık çocuk yetiştirmek istiyorsanız şunları yaptırın gibi farklı bir metodla ilgi çekici bir bakış açısıyla aslında çocuk eğitimde ne yapmamamiz gerektiğini anlatan değişik güzel bir kitap .. Daha ikna edici de diyebiliriz :) Anne babaların özellikle de kendi çocukluğuna inip kendi kişisel sorunlarını aşmak isteyenlerin okumasını tavsiye ederim