Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
457 gösterim
Gebeliğin başlangıcından üniversiteye kadar zihnin gelişimi.

Çocuğunuz hiperaktif mi?

Enstrüman çalmayı öğrenmek çocukları daha zeki yapar mı?

Çocuklar rüyalarında ne görür?

Bu ve benzer birçok sorunun cevabı Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz'de.

Bu kitap gebeliğin başlangıcından üniversiteye kadar olan tüm dönemleri ele alıyor, çünkü her ne kadar bu konudaki pek çok kitap ilk üç yılla sınırlı kalsa da, beynin gelişimi çok daha uzun süre devam eder. Bir çocuğun beyninin gelişimi ve olgunlaşması, on yıllar süren karmaşık bir süreçtir. Çocuğunuzun beyni, üniversiteye gidene kadar gelişmeye ve çevresine uyum sağlamayı sürdürür. Dolayısıyla, çocuğunuz yenidoğan da olsa, bebek ya da ergen de olsa bu kitaptan yararlanabilirsiniz.

Çocuğunuzun Beynine Hoş Geldiniz bilinen yanlışları yıkacak, şaşırtıcı içgörüler ortaya çıkaracak ve çocuğunuz hakkında düşünme şeklinizi geliştirecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055056070
 • Orijinal Adı:
  Welcome to Your Child's Brain
 • Çeviri:
  Cem Duran
 • Yayınevi:
  NTV Yayınları
 • Kitabın Türü:
zeynep 
19 Ağu 14:00 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Hiçbir kitapçıda, internet sitesinde bulamayışımdan ötürü sık sık okul kütüphanesinden alıp üzülerek geri bıraktığım kitap.
Kitaplarımın altını çizen, üstüne not alan birisi değilim genelde. Ancak bu şekilde bilgi içeren kitapları çize çize rengarenk yaparsam daha bir içime siniyor sanki. Dönüp dönüp tekrar okunacak, her seferinde farklı kısımları dikkat çekecek gibi. Sadece ebeveyn bakış açısıyla okunursa teknik kısımları can sıkıcı olabilir ancak teknik kısımlarıyla ilgili biri olarak fazlasıyla keyifle okudum, okuyorum.
Velhasıl benim olsun, kütüphanemde olsun alayım ne zaman istersem tekrar tekrar okuyayım, çizeyim istiyorum. Ama bulamıyorum... Gören duyan konum bildirsin de alayım artık be :'(