Çocuk Psikolojisi

7,9/10  (8 Oy) · 
58 okunma  · 
5 beğeni  · 
760 gösterim
Anne-babalara, öğretmenlere, konuyla ilgili uzmanlara ve eğitim görenlere, çocuğun doğum öncesi döneminden başlayarak ergenlik sonuna kadar süregelen tüm gelişimini açıklamak amacıyla hazırlanmış olan bu kitap, aynı zamanda temel bir gelişim psikolojisi el kitabı niteliğini taşımaktadır. Kitapta, büyüme ve olgunluk evreleriyle, çevresel faktörlerin birey gelişimine olan etkisi ele alınmış, çocukla, aile, okul ve oyun çevresinde bulunan toplumun diğer üyeleri arasındaki duygusal ve sosyal iletişim incelenmiştir. Bütün bunların dışında, anne-babaların sıklıkla karşılaştıkları psiko-pedagojik kaynaklı uyum ve davranış bozukluklarından, tırnak yeme, parmak emme, yalan söyleme, alt ıslatma, dışkı kaçırma, okul başarısızlığı, çalma ve kaçma gibi konular ele alınmış, nedenleriyle eğitimsel tedavi yolları anlatılmaya çalışılmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  366
 • ISBN:
  9789751407962
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
06 Tem 14:47 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Spoi içerir.

Yazar hamilelikten ergenlikte dahil bir çok şeye değinmiş.Bebeklik,erken çocukluk,çocukluk,erken erkeklik,ergenlik dönemlerini anlatmış.Ve her bir dönemin zorlukları ile yararlı olabilecek birçok bilgiyi paylaşmış.Birçok psikolog,psikiyatr Ve düşünürlerin araştırmaları,sözleri yer almakta.Ayrıca akademik çalışmalara da yer verilmiş.

Aysel Allahverdiyeva 
16 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde

İyi çocuk sahibi olmak için iyi anne - baba olmak lazim.İyi anne - baba olmak için iyi bireysel olmak, kendini idrak etmek, empati kurmak önemlidir.

Kitaptan 1 Alıntı

Çocuğun gelişimi ve terbiyesi konularında anne babalara rehber olacak ilk eserler arasında , Keykavus'un Kabusname'si ; Erzurumluoğlu İbrahim Hakkı'nın Marifetname'siyle , Gazali'nin Ey Oğul adlı kitapçığı sayılabilir.

Çocuk Psikolojisi, Haluk Yavuzer (Sayfa 18 - Onsekizinci Baskı)Çocuk Psikolojisi, Haluk Yavuzer (Sayfa 18 - Onsekizinci Baskı)