Çocuk Yetiştirmenin Psikolojik Şifreleri

9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
281 gösterim
Bugün, aldığımız en basitinden bir aletin bile kutusunda, o aletin nasıl kullanılacağını ve ne tür özelliklerinin olduğunu belirten açıklayıcı bir kılavuz ile karşılaşırız. Peki, bilgi kirliliğinin zirve yaptığı günümüzde, acaba çocuklarımızı yetiştirirken doğru bir kılavuza ihtiyacımız yok mudur?

İşte, bu eser; öncelikle başta anne-babalar olmak üzere, çocuk eğitimi ile ilgilenen herkese doğru bir rehber ve kılavuz olma amacıyla yazılmıştır.

Çocuk yetiştirirken biliyor olsanız bile, tekrar tekrar hatırlamanız gereken noktalara yeniden dikkatleri çekmek amaçlanmıştır.

Çocuk yetiştirme ve onları eğitme sorumluluğunu üstlenmiş olan tüm anne-babalar ile eğitimciler için yol gösterici olacağı düşünülen bilgiler mümkün olduğunca sade bir anlatımla ve bir şifrenin çözümlemesi yapılıyormuş şeklinde verilmeye çalışılmıştır.

Çocukların sağlıklı, mutlu, vicdanlı, duyarlı, saygın, güvenilir ve başarılı insanlar olarak yetişmeleri ve eğitimlerine ticari kaygı ve beklentilerden uzak bir anlayış içinde yaklaşan herkesi saygı ile alkışlıyorum.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786055688790
 • Yayınevi:
  Akademik Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde

Çocuğunuzu iyi yetişdirmek istiyorsanız onu iyice tanımaya çalışın.Lakin onu tanıdığınızı düşünüb, kendiniz tanınmaz hale gelmeyin.Çocuğunuzun hayatını yöneltmeyin,ona doğru yolu gösterin.Onun davranışlarına, söylediklerine, hayatına sayqı duyun.O zaman ona kendiliyinden sayqıyı öğretmiş olacaksınız.Çocuğunuzu yarqılamazdan önce ondan atdığı addımın sebebini sorun.Çocuğunuzu anlamaya qayret edin ve o anda kendinize sorun:"Bir insan olarak bende anlaşılmak istemiyormuyum? İstiyorum!!!" Bakın işte böyle diyeceksiniz.Çocuklar anlaşılmak ister.Lütfen çocukları anlayalım.