Çocukluğumun Mavi Düşleri Bazen Birini Özlemek İnsana Güç Verir

7,9/10  (7 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.134 gösterim
"… senin aramanı beklerken orada, amcanın yanında neler yaptığını hayal etmeye çalıştım ve bir türlü gözümün önünde canlandıramadım. Belki artık hayal gücüm olmadığındandı, belki de zaten hiç sahip olmadığımdan, sadece olmasını istediğimdendi. Hayal etmenin ne demek olduğunu anlamak için Shlomi ve Hilik'e baktım. Shlomi kendi hayal gücünü yeni yemekler keşfetmekte kullanıyordu; Hilik ise küçük bir şair gibi sözcükleri pişiriyordu."

İsrail'in Tiberya kasabasında yaşayan iki ailenin birbirine geçen kaderlerinin öyküsü… Yemekle tutkunun, özlemle ayrılığın, gerçekle düşün masal tadında anlatıldığı sarsıcı bir roman…

"Bu, Yüzyıllık Yalnızlık'a benzeyen bir roman… Hikâyede kahraman, onun sorunları ve geçmişiyle muhteşem bir empati kurulmuş."
-Israel Hayom-

"Sinemaya özgü detayların acı bir mizahla kurgulandığı; aşkın, şehvetin ve sihrin ustalıkla işlendiği bir hikâye."
-Rachel Morgenstern-Clarren-

"Zarhin, acı-tatlı öyküler ve ulaşılamaz düşler örgüsünü ustaca dokumuş. Tekrar tekrar okumaktan keyif alınacak bir kitap. Çocukluğumun Mavi Düşleri ile Zarhin, adını İsrail edebiyatının önde gelen isimleri arasına soktu."
-The Arts Fuse-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  608
 • ISBN:
  9786053485223
 • Çeviri:
  Başak İztürk
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tam bi kitap aşığı 
31 Ara 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Hayatımda okuduğum en gereksiz kitaplar listesinde yer alan bir kitap olarak tanıtabilirim size. Beni olayların iç içe olması, sürekli saçma sapan şeyler anlatması ve... bilmiyorum, bana çok saçma, gereksiz geldi. Normal de okuduğum bir romanı kolay kolay yarım bırakmam ama bu kitapta yeter artık iyice saçmaladı deyip bıraktım. Seçim sizin.

Kitaptan 2 Alıntı