Çoğunlukla Zararsız Otostopçunun Galaksi Rehberi 5. Kitap

7,9/10  (7 Oy) · 
28 okunma  · 
6 beğeni  · 
805 gösterim
Bilimkurgu yazınının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oyunu olarak yayınlanışının ardından büyük bir okur kitlesine ulaşarak popülerliliğini asla yitirmeyecek bir kült haline geliyordu...

Galaksinin en namlı otostopçularının bu macerasında okurlarımız yine hayat ve hayatın anlamına dair şaşırtıcı yanıtlar bulacaktır. Galaksi tarihinin en çılgın otostoplarından birinde bu kez eski dostlar, beklenmedik kavuşmalar, uzun yolculuklar, paralel evrenler, kan ve gözyaşı olmadan sizi bekliyor.

Demek istediğimiz bir şey olacaksa olacaktır. Herhangi bir şey ortaya çıkarken başka bir şeyi de ortaya çıkarıyorsa, başka bir şeyin ortaya çıkmasına neden oluyor demektir. O şey her neyse, olurken kendi kendisinin yeniden ortaya çıkmasına neden oluyorsa, tekrar olacaktır. Bununla birlikte kronolojik bir sıra izlenmesi şart değildir.

Tüm bunlardan çıkarılacak en önemli sonuçlardan biri de eğer televizyonda seyredilecek pek bir şey kalmamışsa, ruhunuzu rahatlatıcı ve hafif bir müzik dinleme havasına girilmesidir.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  326
 • ISBN:
  9789758240661
 • Orijinal Adı:
  Mostly Harmless
 • Çeviri:
  İrem Kutluk
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Burak Erdoğdu 
14 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Pek sıkı bir Bilim Kurgu okuru sayılamayacak olsam da ben kitabı hiç beğenmedim:Absürtlük zorlama,çeviri hatalı,üslüp buram buram Amerikan Popüler kültürü kokuyor.Çok daha güzel alternatifleri var.

Kitaptan 2 Alıntı

Murat Ç 
 03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Neyse, o sırada çok endişelenmiştim ve sanırım neredeyse kendimden geçmek üzereydim. Dizlerimin üzerine çökmüş, yoğun bir kanama geçiriyordum. Bu yüzden aklıma gelen tek şeyi yaptım ve yalvardım. Dedim ki, lütfen, Zark aşkına, gemimi alma. Ve beni böyle ilkel, Zark'ın cezası bir ormanda, beş parasız, ilk yardımsız ve kafası yaralı olarak bırakma. Benim de başım ciddi belaya girebilirdi, onun da."

"Peki, ne dedi?"
"Elindeki taşla başıma bir daha vurdu."

Çoğunlukla Zararsız, Douglas Adams (Sayfa 1113)Çoğunlukla Zararsız, Douglas Adams (Sayfa 1113)
Murat Ç 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Ben yüksek bir binadaki bir ofis odasının penceresinden
atladım."
Bu Arthur'u neşelendirmişti.
"Oh!" dedi. "Neden gene aynı şeyi yapmıyorsun?"
"Yaptım."
"Hmmm," dedi Arthur, hayal kırıklığına uğramıştı. "Açıkça
görülüyor ki bir faydası olmamış."

Çoğunlukla Zararsız, Douglas Adams (Sayfa 1119)Çoğunlukla Zararsız, Douglas Adams (Sayfa 1119)