Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler (45 Yazar Pencere)

·
Okunma
·
Beğeni
·
263
Gösterim
Adı:
Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler
Alt başlık:
45 Yazar Pencere
Baskı tarihi:
Ekim 2019
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057567383
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sıfır Yayınları
45 yazarın penceresinden yalnızlık üzerine yazıların derlendiği "Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler" Sıfır Yayınları etiketiyle yayınlandı.
208 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10 puan
‍ÇOK YALNIZIM SEVGİLİ SEYİRCİLER‍

“Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan, kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman, kendisini yalnız hisseder.” #sedavarılcı

“Yalnızlık öyle bir şeydir ki dostum, senden başkası yoktur içinde. Bazen derin bir kuyunun içinden çıkmaya çalışırken bulursun kendini, bazen tatlı sahte bir mutluluk, bazen de gerçek bir huzur içindeymişsin gibi…” #fatmaakı

“Yalnızlık öyle bir şey ki hem rahatlatıcı bir o kadar da boğucu bir ruh hastalığı olmalı. Yalnızlık tamamen kalabalıklar içinde sadece kendini duymaktır. Yalnızlık sanırım seni asla terk etmeyecek olan bir ruhtur. Yalnızlık sanırım yine kendine sarılmaktır. Evet yalnızlık dönüp dolaşıp geleceğin tek yerindir.” #mehmetfatihdoğruer

Eserde farklı farklı hikayeler ile karşılaşıyorsunuz. Her biri ayrı güzellikte yazılmış. Beni etkileyenler:

1. Olarak ‘mavi boyalı ev’ Leyla’nın hikayesi, yalnızlaştırıldığı için seçtiği meslek ile kendini anlaşılamayan insanlara adaması… #aselbaş

2. si ‘yalnızlığın ezgisi’ İdil’in hikayesi, kardeşi için bazı olayları saklaması ve annesinin son isteğini yerine getirmesi ile kendini ikinci plana atıp sağlığı ile ilgili sorunlar yaşaması üzücüydü…  #busekoç

3. sü ‘yalnızlık ile dans’ Masal öğretmen ve Ali’nin hikayesi, ne güzel sıcacık bir yaşanmışlıktı öyle… Masal öğretmenin mücadelesi, öğrencilerine umut vermesi muhteşemdi. “Kendi hikayesinde kahraman olmayı başarmış, gökyüzünün sonsuz mavisine kanat çırpan bir Ali’yim. Nefes aldıkça umut var, derler ya hani ben o umudun adı oldum. Yılmadan, usanmadan tutunun o umuda var oluş sebebinize kim bilir belki size de doğar güneş ve çiçek açar bahçeleriniz, belki bugün, belki yarın. #büşratalak

4. sü ‘hayat yolculuğum’ büyüklerin endişe ve korkuları nedeniyle çocukların düşüncelerini çok güzel anlatmış yazarımız. “Bazen küçükler de anlaşılmak ister hatta ilgi bekler… Biz küçük bireyler görüyoruz ki ne kadar küçük olursak olalım büyüklerimiz yerimizi almış durumda ve bizlerden ilgi, anlayış bekler dururlar…” -“Hep iyi düşünün ve temiz niyetleriniz her daim olsun. Çıkarsız düşünceleriniz olursa etrafınızdaki insanların yaklaşımı da çıkarsız olur.” #incigeçkil

Güzel bir eser ve güzel bir proje olmuş, eserde yazıları bulunan yazarlarımıza başarılar diliyorum. Bu eseri okumamda vesile olan #incigeçkil yazarımıza teşekkür ediyorum ve proje olarak gezici kitabı sıradaki arkadaşıma gönderiyorum.

#45
yazarpencere #çokyalnızımsevgiliseyirciler #okudumbitti
#incigeçkil
#Eldenele
#okuyoruz
#çokyalnızımsevgiliseyirciler
#projekitap
#SıfırYayınları
208 syf.
·2 günde·10/10 puan
Kalabalığın içinde yalnız hissetmek, kendini ifade edememek veya ederse karşı tarafın onu anlamayacağına inanmak...
Hangisini sıklıkla yapıyoruz. Yaralarımız derinleştikçe herkesten kaçıp kendimize geri geliyoruz. İyi de neden herkesin içinde bu kadar yalnızlık var?
Yalnız kalınca ne değişiyor? Bana göre hiçbir şey. İnsanın yarası içinde olduğu sürece nereye giderse gitsin, ister kalabalık içinde olsun, ister yalnızlığı tercih etsin kanamaya devam ediyor...
İnsan bazı zamanlar en çokta kendinden kaçıp yalnız kalmayı tercih ediyor. Tüm seslere sağır, tüm gözlere kör, tüm dünyayı sessize almak içindeki, ruhundaki sese kulak vermek istiyor ve asıl yalnızlıkta burada başlıyor. Eğer yaralarını iyileştirirse yola daha güçlü çıkıyor iyileştiremezse aynı kör kuyuda debelenip duruyor...

Bu eserde ise kırk beş yazar kendi yalnızlıklarını, hüzünlerinin sebeplerini ve sonuçlarını kaleme almışlar. İçsel çatışmaları, duygusal yıkımlarını ve yalnızlığa nasıl adım adım itildiklerini okurun takdirine bırakmışlar...

Bir proje kitap olan eserde tanıdık bir isme rastlamak çok güzeldi. Sevgili İnci Geçkil ve tüm yazar dostların kalemi daim okurları çok olsun. Ben hüzünlenerek okudum umarım okuyacak olan kitap dostları keyifle okur...
208 syf.
·33 günde·6/10 puan
İçerisinden bir çok farklı insanın ele aldığı yazılar mevcuttu. Kimilerini çok sevdim, kimilerinde kendimi buldum. Kolektif bir kitap olduğu için sabit bir konudan bahsetmek diğer yazılara haksızlık olur ama genel bazlı düşünürsek duygular üzerinden gidilmiş diyebiliriz. Farklı yazılar okumak isteyen insanların seveceği bir kitap bence.
.
.
Bilgiyle ve kitapla kalın. :)
208 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
"Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler" proje kitabının içerik yazarları arasındayım. 45 Yazar 45 Pencere sözüyle yola çıkan kitap projesinde yer almak mutluluk vericiydi. "Doğaüstü bir Ötekileştirme" syf. 47 Dilan şatır başlığıyla yer aldım. Her satırda toplumsal ötekileştirmeye dokunmaya çalıştım. Birilerine sayfalardaki satırlarla ulaşmak anlamlıydı. Projeyi gerçekleştiren Sıfır Yayınlarına ve 45 yazara çok teşekkür ederim.

Kimsin sen? Bir kimlik yalnızlığı yaşıyorsun belki de. Belki bir balıkçısın başka bir ülkede, belki bir seyyahsın bilmediğin diyarlarda... Kimliğinde yazan her harfin yalnızlığını yaşarsın. Birinin gözlerine bakıp anlayamadığın hayatı bir ten rengiyle yargılarsın. ...... Sonra dönersin yine kendi dünyana çünkü kimliğinde yazan harfler peşini bırakmaz. ( dominokur)
Dilan ŞATIR
208 syf.
·9/10 puan
45 yazar pencere-Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler


#alıntı
“Gideceği yere yaklaştıkça mutluluğu daha da artıyordu. Kavuşma anına çok az kalmıştı. Her gün onun yanına gidiyor olsa da görmediği her an, bir parçası hep eksik kalıyordu..”


“İstediği yere vardığında kapıdaki görevliyle göz göze geldi. Yine mi sen , der gibi baktı ona görevli. Evet yine ben, diye onayladı onu bakışlarıyla.”


Kitapta ‘Taş ve insan’ adlı öykü bana ait. Bu yayımlanan ikinci öyküm. Bence yazmak, karşındakine duygularını doğru aktarmak, hissetmesini sağlamak çok zor bir iş. Bu bağlamda elimden geldiğince yazılarımı uygun şekilde yazmaya çalışıyorum. Okuyan arkadaşlarım genelde beğendi. Yapılan yorumlara göre amacıma ulaştığımı düşünüyorum. Daha fazla yazıp daha çok kişiye ulaşmak ve bir gün sadece kendime ait bir kitap yazabilmek hayalim. Kitapta yazısı bulunan ve emeği geçen bütün arkadaşlarımın kalemine sağlık. Hepsi başlangıç için gayet iyiler. O zaman yolumuz açık olsun diyelim. Deneme türünü sevenlere tavsiyemdir, keyifli okumalar
Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok yalnızım sevgili seyirciler kitabı 2. Ortak projede bulunduğum kitabımdır. Birbirinden değerli yazarların eserlerinin toplandığı deneme türünde bir derleme kitabıdır.

"Alıntı" Uğur Erden


"Topyekün bir kargaşa, kargaşanın içinde haykırışlar, seslerin arasında karanlık ve siyahların içinde dört koldan gezer olmuş toplumun içindeki yalnızlık."
Ela
Ela Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler'i inceledi.
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim
45 yazarın 45 güzel hikayeleri yazıları.Hepsi ayrı ayrı emek ve hepsi ayrı ayrı birbirinden güzeldi.
Kitabın içinde inci hanımın yazısıda var haydi gelin bu güzel yazıya bakalım.
Küçüklük ve büyüklük,ilgi alakayla ilgili aslında hikayemiz hikayenin adı "hayat yolculuğum"
Bir öğretmen olarak şu cümleye sonuna kadar katılıyorum...
Çocukluğumuzda bizler yanlız bırakılmayı ve toplumdan uzak tutulmayı başlanmışızdır..Belki de annelerimizin korku ve endişeleri haklı sebeplerdi ama bu kadar yoğunluk olmamalıydı.
Inci hanımında dediği gibi çoğu şeyi anlıyoruz,düşünüyoruz,hissediyoruz ama icraata gelince hedefe gidince yok...
Karşınızdaki kişiye ne verirseniz oda size verir.Ne kadar güzel bir cümle ben bu cümleyi çiçek sulamaya benzettim.Sularsan büyür sulamazsan yok olup gider.
208 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kitap size farklı düşünceler, farklı hikayeler, farklı anlatım şekillerini bir arada sunuyor Hayat Yolculuğum’un ise kitaptaki diğer bölümlere göre bir adım öne çıktığını söyleyebilirim.

Yazar okuyucusuna kendi hayatından, ve seçtiği yaşam tarzından bahsederek örnekler veriyor. Çoğunlukla kendinizi sorgulatacak sorularla karşılaşıyorsunuz. Yazar, bu soru ve cevapları ile size kendiniz olmanızı sağlayacak çıkarımlar elde ettiriyor.
️ hayat yolculuğumuzda çocukluktan yetişkinliğe, ikili ilişkilerde sergilememiz gereken duruşumuza kadar birçok detay var içerisinde... Ben severek okudum, size de öneririm. İnci hanıma başarılar diliyorum.
Hep iyi düşünün ve temiz niyetleriniz her daim olsun.
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Benim de yer aldığım 45 Yazardan oluşan muhteşem bir kitap tavsiye ederim. Bu benim dördüncü proje kitabımdır. Ilerleyen zamanlarda beş ve altıncı proje kitaplarım olacaktır.
208 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kimine göre yalnızlık ailesini işini arkadaşını kaybetmesiyle aynıdır. Aslında her insan içinde yanlız kalır. Birden fazla yazarın biraraya gelerek yalnızlık hakkında yazdıklarını okuyoruz. Hepsine göre de yanlız olmanın binlerce tanımı var.
Oysa Her şekilde kötü yalnızlık. Biliyorum. Biliyordum. Bildiğim onca şeyin içinde hiçbirini düşünmediğim gibi bunuda düşünmüyordum.

Uğur Erden
Yalnızlık
Kolektif
Sayfa 203 - Çok yalnızım sevgili seyirciler
Öyle bir kimlik yaratırsın ki beyninde, bazen bir topluluğun içindeyken yalnızlaşırsın. Söylediğin her sözden sorumlu olduğun bir kimliktir taşığıdın, her yanlış ifaden de seni dışlayacak bir kimliktir.
Doğaüstü bir Ötekileştirme
(dominokur) Dilan Şatır
Sizler toprağa ne ekerseniz toprak size onu verir. İnsanlar da aslında öyledir. Karşınızdaki kişiye ne verirseniz o da size, verdiğinizi büyümüş bir şekilde verir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler
Alt başlık:
45 Yazar Pencere
Baskı tarihi:
Ekim 2019
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057567383
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sıfır Yayınları
45 yazarın penceresinden yalnızlık üzerine yazıların derlendiği "Çok Yalnızım Sevgili Seyirciler" Sıfır Yayınları etiketiyle yayınlandı.

Kitabı okuyanlar 20 okur

  • Bizimmahalleninkitapcisi
  • Muhammet Baran Aslan
  • Okur Öğretmen
  • Pınar
  • Elif Altuntaş
  • Buse acar
  • Goncagül
  • Merve Damla Mungan 8k
  • Selahattin ŞİMŞEK
  • Nurhan Işkın

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.4 (4)
9
%18.2 (2)
8
%18.2 (2)
7
%0
6
%9.1 (1)
5
%9.1 (1)
4
%9.1 (1)
3
%0
2
%0
1
%0