Çöl Mızrağı İblis Döngüsü 2

9,6/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
8 beğeni  · 
730 gösterim
Bazen karanlıktan korkmak için çok iyi bir sebep vardır!

Güneş insanlığın üzerinde batmaktadır. Gece artık güneş batarken yerden yükselen obur iblislere aittir. Yaratıklar, kadim ve yarı yarıya unutulmuş güç sembollerinin arkasına saklanmak zorunda kalan ve sayısı gittikçe azalan insan nüfusunu avlamaya devam etmektedir. Muhafaza denen bu güç sembolleri, yalnızca iblisleri uzakta tutmaya yaramaktadır, fakat efsanelerde bir Kurtarıcı'dan söz edilmektedir: bir zamanlar tüm insanlığı tek bir çatı altında toplayıp iblisleri yenilgiye uğratan, kimilerinin 'peygamber' dediği bir generalden. Ancak o günler, gerçekten yaşanmışsa bile, çok gerilerde kalmıştır. İblisler geri dönmüştür ve Kurtarıcı'nın geri dönüşü sadece bir masaldan ibarettir… yoksa değil midir?

Çöllerin hâkimi, Krasia'nın savaşçı kabilelerini iblis katili bir orduya dönüştüren Ahmann Jardir'dir. Kendini Shar'Dama Ka, yani Kurtarıcı ilan eden Jardir, bu iddiasını destekleyen kadim silahlar -bir mızrak ve bir taç- taşımaktadır. Ancak kuzeyliler, başka birini Kurtarıcı kabul etmiştir. Kurtarıcı'larının adı Arlen'dir, ancak herkes onu artık Dövmeli Adam olarak tanımaktadır: Derisindeki muhafaza dövmeleriyle tüm iblislere karşı koyabilecek güce erişmiş olan karanlık, korkutucu bir figür. Dövmeli Adam kendisinin Kurtarıcı olduğunu reddeder, ancak yaptıkları bunun aksini söylemektedir. Bir zamanlar Shar'Dama Ka ve Dövmeli Adam aynı saflarda dövüşmüşler, dost olmuşlardır. Şimdiyse birbirlerinin can düşmanlarıdırlar. Onların arasında ise, insana has dayanma gücünün sınırlarına itilmiş genç ve güzel bir kadın olan Renna; muhafaza yapma yetenekleri Dövmeli Adam'ınkileri bile aşan gururlu ve güzel şifacı Leesha; ve tekinsiz müziğiyle iblisleri yatıştırabilen ya da onları delirtip birbirlerine saldırtabilen gezgin kemancı Rojer bulunmaktadır. Ancak, eski ittifaklar sınanıp yenileri kurulurken, hepsi önceki yaratıkların tümünden daha zeki -ve daha ölümcül- olan yeni bir iblis türünün ortaya çıkışından habersizdir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  783
 • ISBN:
  9789944827478
 • Orijinal Adı:
  The Desert Spear
 • Çeviri:
  Mert Dengiz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
EfRuzz 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

şu kapağa şu isme bakıp da cezbolmayacak ruh var mı? vardır kesin de ben o kadar ruhsuz değilim. herşeyden öte kitabın adı ve kapak çok hoşuma gitti. zaten dövmeli adamla başlayan nüvelerin hikayesi hem farklılığı hem de aksiyonuyla okeyimi almıştı. yazar kitapta güzelce genişletti konuyu ve üçüncü kitap için açık bıraktığı kapıda bekletmeye başladı bizi. tek sevmediğim aşkın zorakileştirilmesi. illa aşk olmak zorunda değil Peter. olmasa da olur yani. çok değişkenli kalbi sevmiyorum. ama yine de iyi bir fantazi okuyucusunun es geçmeyeceği bir kitap.

Hüseyin Düver 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu yazarın en sevdiğim yönü toplumdaki iğrençlikleri olanca sadeliğiyle verebilmekteki yazarın başarısı. Özellikle kadın sorununa çok iyi değiniyor yazar. İlk kitapta Leesha karakteriyle bir kadının erkeğin uçkur muhabbeti yüzünden adının çıkmasını görüyorduk burada Renna karakteriyle olay sertleşiyor ensest ve tecavüze tanık oluyoruz. Yazar bu sahneleri kısa geçse de yine de rahatsız oldum. Tabii bu sosyal bir problemi daha iyi anlamamı sağladığı için yadırgadığım bir durum değil. Sadece fantastik kitap olarak görülmemesi gereken türde kitaplardan.

Fatma zehra düver 
 29 Oca 01:07 · Kitabı okudu · 35 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitap sadece bir fantastik macera romanı değil. İçerisinde farklı kültür çatışmalarını, saray entrikalarını, kadınların güçlü kalma savaşını ve bir çok karakterin iç dünyasını barındırıyor. Romanda kötü karakter iyi karakter ayrımı olmuyor. Her karakterin kendine ait bir iç dünyası var ve bunları keşfetmek çok zevkli. İblis Döngüsü serisinin ikinci kitabı Çöl Mızrağı' nı çok sevdim. Üçüncüsünü de mutlaka okuyacağım.