Cudi Günlükleri

8,0/10  (1 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
253 gösterim
"Yeni eserimiz "Cudi Günlükleri" tüm Şırnak'a ve Cudi dağına ve bu Kutsal dağa gönül verenlere küçük bir armağandır. Biliyorum ve hissediyorum, Bu yazıyı okuyan gönül dostlarımın en az benim kadar heyecanla yüzlerinde bir tebessüm belirdiğini tam şimdi gönül gözüyle görüyorum. Şahsım adına şunu söylebilirim, yıllarımı alan Cudi Günlükleri adlı kitabımız, sadece benim değil tüm Şırnaklıların ve gönül dostlarının bir çocuğudur. Lütfen çocuklarımızı sevelim sahip çıkalım"

"İnsanlık ailesinin en muhtaç olduğu kavramlar olan barış ve sevgi" adına yazılmış bir kitap.Ne olurdu hiç savaş diye birşey olmasa, birçok masum insanlar ezilmese, analar ağlamasa, çocukların yüzlerindeki güller hiçbir zaman solmasa... Tüm bunlar olduğuna göre insanlık hep utanmalı, "Utan! Ey insanlık"... Diyebiliyorum...Hayat hiçbir zaman mükemmeli arayacak kadar uzun değildir, "illa insan olmak lazım"diyor şair. Bu yüzden bir insanı, insan olduğu için sevip saymalı insan...
Kitap 32 farklı başlıktan oluşuyor. Oldukça bilgilendirici birçok ünlü yazarlar hakkında, şairler hakkında yeni şeyler öğrendim.
Okumalısınız demiyeceğim, okumamalısınız da demiyeceğim. Karar sizin.

Kitaptan 11 Alıntı

..."Anladım ki, herkes kendi yarasını kanatır içinde ve her acı bir başka acıya açılan kapıdır aslında"...

Cudi Günlükleri, Dündar Sansur (Sayfa 35)Cudi Günlükleri, Dündar Sansur (Sayfa 35)
2 /