Çünkü Seni Seviyorum

8,7/10  (15 Oy) · 
29 okunma  · 
10 beğeni  · 
824 gösterim
Her yazdığı roman milyonlara ulaşan, çağdaş romana damgasını vuran GUILLAUME MUSSO’dan zamanın ritmini yakalayan, içten, sımsıcak bir roman


“Ve acı katlanılmaz olup artık darbelere karşılık veremediğinde, büzüşüp fırtınanın geçmesini beklersin. Bir an gelir, düşman vurmaktan yorulur. Bir an gelir, tünelin ucunda nihayet bir ışık belirir.
Kendini çok fazla koruma, yoksa hiçbir şey hissetmez olursun. Kalbin buz tutar, yaşayan bir ölü olup çıkarsın ve hayat tüm tadını yitirir.”

Beş yaşındaki Layla, Los Angeles’ta büyük bir alışveriş merkezinde kaybolur. Anne ve babası bu acıyla başa çıkamazlar; hayatları tamamen değişmiş, ilişkileri tükenmiştir. Tam beş yıl sonra, aynı tarihte ve tam kaybolduğu yerde ortaya çıkar küçük kız. Ancak konuşamamaktadır. Anne ve babası kızlarının bulunmasına sevinmiştir, fakat bu sevinç cevaplanması zor soruları da beraberinde getirir. Layla bu bir yılı nerede, kiminle geçirmiştir? Ve asıl önemlisi, neden dönmüştür?

Çok değerli bir varlığı kaybetmenin ıstırabı, intikam ateşi, akıntıya kapılmış sürüklenen insanlar... Kader yollarını kesiştirecek, onları sadece sevginin ve affetmenin gücü kurtarabilecek… Çünkü Seni Seviyorum gerilim dozu yüksek, içten duygularla örülmüş, sıcacık bir roman.


Fransız basınından:
“Guillaume Musso yazmıyor, mümkün olan tüm anlatı yollarını izleyerek, hikâyesi tarafından kovalanıyormuşçasına nefes nefese koşuyor.
Son derece görsel bir edebiyat, sezgilerle yol alan bir gerilim…”
Le Parisien
“Çünkü Seni Seviyorum’da bir kitabı best-seller yapmak için gereken tüm malzeme var: gerilim, aşk, metafizik, yüksek tiraj.”
Livres-Hebdo
“Müthiş bir hayal gücü ve gerilim kokteyli.”
ELLE
“Guillaume Musso, polisiye roman yazarlarının çarpıcı metodunu kullanarak duygusal bir hikâye yaratma sanatında usta.”
L’EXPRESS
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9786051113708
 • Orijinal Adı:
  Parce Que Je T'aime
 • Çeviri:
  Zeynep Seymen
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Aslıhan Alpaslan 
 31 Mar 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · 4/10 puan

İsminden, kapak tasarımından dolayı tarzım dışında bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ama okumak lazım farklı olan şeyleri de, ne demişler farklı olan başarır.
Kitap bitti, kolay okunan insanı yormayan bir kitaptı. Dediğim gibi arada böyle kitapları okumakta fayda var, en azından kendimize bir es veriyoruz. Kitapta sevmediğim yazarın aralarda dikkat çekmeyeceğini düşünse de benim dikkatimi çeken hafif bir entelektüelim havası veren bir filmden, bir filmden falan bahsetmesiydi. Bu çok sakil kalmıştı. Ayrıca bölüm başlarında ki sözleri de okumayı hiç sevmem bu kitapta her bölümde paylaşılmıştı.
Belli bir grup insan arasında dönen hikaye pek de beklenmedik bir şekilde son buluyor. Zor başlayan hayatların toz pembe sona ermesi ile biten kitap size okuma rahatlığı vererek daha güçlü eserlere yol almanızı sağlayabilir. Keyifli okumalar...