Çürük Düş

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
525 gösterim
Benim amacım daha da güçlenmek. Son muhtaçlık kırıntılarını üzerimden söküp atmak. Dünyayla işim yok. O kirli, o adaletsiz, o anlamsız dünyanızı başınıza çalın. Benim derdim insanlarla. Yeri geldiğinde aşkı, yeri geldiğinde şehveti, yeri geldiğinde bilgiyi, yeri geldiğinde gücü kullanarak, önüme çıkan her insanı tuzla buz edeceğim. Herkesi. Sevip sevmemem umurumda değil. Hoşlanıp hoşlanmamam umurumda değil. Saygı duyup duymamam umurumda değil. Tanıştığım her insanı, kudret merdiveninde yukarı çıkmak için bir basamak olarak kullanacağım. Zirveye varana kadar… Bunları rahatlıkla anlatıyorum, çünkü yoluma çıkamazsın. Beni asla bulamayacaksın. Önümden geçsen bile göremeyeceksin.”

Kötülüğün damgasını vurduğu bir karanlık masal. Hastalıklı bir aşktan doğan bir kara-komedi. Her şeyin, düşlerin bile çürüdüğü melun bir macera. Çürük Düş...
Serdar Poirot 
10 Nis 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Fena değil diyebileceğim fantastik kurgu ve polisiyenin iç içe geçtiği bir roman.
Kahramanımız Burç Dinç, düşlerinin çürümesinden muzdariptir ve bu süreç içerisinde yapmaması gereken pek çok şey yapar. İşin sonunda da aslında pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını görür.
Fantastik kurgu veya polisiye severlerin zevkle okuyacağı bir roman.