1000Kitap Logosu
Dağköy'lü Fatma Çavuş
Dağköy'lü Fatma Çavuş
Dağköy'lü Fatma Çavuş

Dağköy'lü Fatma Çavuş

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
8 Kişi
18
Okunma
4
Beğeni
142
Gösterim
240 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 48 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Az Kitap · Mart 2018 · Karton kapak · 9789752441828
Göz pınarlarını bile kurutan acılar… Belleri büken sıkıntı ve yokluklar… Sınırların üstünde fedakârlıklar… Hayalleri zorlayan kahramanlıklar… Hayranlık uyandıran milli ve manevi duruş… Bir köy insanının kadını, yaşlısı ve çocuğu ile topyekün verdiği örnek mücadele!.. Kurtuluş Savaşı yıllarında sadece cephe de değil, cephe dışında da yaşanılan dram… Ve de zafer!.. İşte, “Dağköy’lü Fatma Çavuş”un tabloları… Vatan sevgisinin ve savunmasının bayraklaştığı bir direniş hikayesi…
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺17,99
9.0
10 üzerinden
8 Puan · 2 İnceleme
Leyla Bozkurt
Dağköy'lü Fatma Çavuş'u inceledi.
240 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Anadolu’nun her köşesinde olduğu gibi Samsun’da da bir köy var. Köyde erkekler seferberliğe çağrılmış yıllar geçmiş geri dönen yok. Köyde sadece kadınlar, yaşlılar ve çocuklar yaşıyor. Kurtuluş savaşı yıllarının yokluk ve acıları ile boğuşurken bir de Rum çeteleri ile uğraşmak zorunda köy halkı. Gerçek bir hayat hikayesi okunmasını tavsiye edeceğim bir kitap. Dilinin sadeliği dolayısıyla da ortaokul itibari ile mutlaka çocuklarımıza da okutmamız gereken bir kitap. Ne demişler “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez”. İyi ki vardınız Dağköylü Musa Emmi, Koç Ali, Fatma kadın ve diğerleri. Siz olmasaydınız biz olmazdık. Ruhunuz şad olsun.
Dağköy'lü Fatma Çavuş
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Kalemzen
Dağköy'lü Fatma Çavuş'u inceledi.
240 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Mücadele yıllarında Rumların zulümlerine başkaldıran Samsunlu Fatma nın öyküsü.Zalim düşmana başkaladıran ve vatanını dinini devletini namusunu korumak uğruna inançla çevikleşmiş yüreklerin bir olduğu bir köy halkının öyküsü.Dostluğun sevginin ve ihanetin öyküsü.Aynı toprakları paylaşanları birbirine düşman kılanların öyküsü. Özellikle 13-15 yaş çocukların okuması bilmesi gereken bir eser.
Dağköy'lü Fatma Çavuş
OKUYACAKLARIMA EKLE
3