Dağlıca Baskını'nda Güneş Harekatına

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
241 gösterim
Son yıllarda hızını iyice artıran emperyalizmin maşalarının Şemdinli ve Dağlıca'da ortaya koydukları oyunları ve perde arkasını bu kitapta okuyacaksınız.

Türk'ün ülkesinde kaynar su kazanlarında kahramanlar kaynatılıyor. Son tahlilde bu ülkeyi kimsenin bölüp parçalayamayacağına inanıyorum. Ancak kardeş kavgası körükleniyor. Terör nedeniyle Türkiye'nin bileği bükülmek isteniyor. Demokrasi ve insan hakları pisletilerek işbirliği yapılıyor.

Sürekli gündem değiştirilerek ülkenin birliğine yönelik olaylar gözden uzaklaştırılıyor.

Ülkem benim ülkem, her karış toprağı şehit kanları ile sulanmış benim yurdumda yabancı oyunlar oynanıyor. Bu topraklarda yabancı senaristlerin oyunları hiç başarılı oldu mu, kardeş kanı dökmekten başka.

Buna müsaade edecek miyiz? Bir yılda yaşadıklarımıza bu topraklar bu kahramanları yetiştirdikçe o kahramanları doğuran analar oldukça müsaade edilmeyecek.

Kitapta sadece olayların arka perdesini değil Hakkari ve Irak'ın yüksekliği yer yer 3000 metreyi bulan dağlarında dondurucu soğukta ve gecenin zifiri karanlığında mavi berelilerin ve bordo berelilerin kahramanlık hikayelerini de okuyacaksınız.

En önemlisi de Türk analarının yüreklerindeki vatan sevgisiniokuyacaksınız.
E.Tümgeneral
Alaettin Parmaksız
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786055965501
 • Yayınevi:
  Bilgeoğuz Yayınları
 • Kitabın Türü: