Dalgalar Dedikoduyu Sever

9,2/10  (5 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
45 gösterim
'Ah, şu dalgalar ne boşboğazdırlar. Bu yüzden denizle kavgaları bitmek bilmez. Deniz, dalganın dedikoduculuğunu sevmez. Sır saklamayı hiç sevmez dalgalar. Ufacık fısıltıları bile uzaklara taşırlar. İyi ki de taşırlar...'

Sevim Ak, bu kitabında, birbirinden güzel dokuz masalsı öyküsünü bir araya getiriyor. Öylesine sokulgan, öylesine sıcak bir anlatımı var ki yazarın. Dalgalar Dedikoduyu Sever'deki bu masalsı öykülerin birbirinden sevimli kahramanlarıyla buluşacaksınız: dokumacı kuşu Fiyonk; denizaltı Çia ile sevgilisi Si, albatros Ting, denizanası Tül, sombalığı Çin ile sevgilisi Çinçin, kırlangıç Mio, şaşkın leylek Tamtum, akılsız küçük yabankazı, yaşlı martı Hopuduk, daha kimler kimler... Bütün kitaplarını ardı ardına yayınlamakta olduğumuz bu değerli yazarımızın kardeşi Behiç Ak da ülkemizin en başarılı çizerlerinden. Sevim Ak'ın yazdığı bütün kitapları, olağanüstü çizgileriyle Behiç Ak süslüyor.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  93
 • ISBN:
  9789750702853
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

“Ah… Şu dalgalar ne boşboğazdırlar! Bu yüzden denizle kavgaları bitmek bilmez. Deniz dalganın dedikoduculuğunu sevmez. Çünkü sırlarıyla, gizemli bir kadın gibi görünmek ister deniz. Dalga buna meydan verir mi? Sır saklamayı hiç sevmez dalgalar.”

Dalgalar Dedikoduyu Sever, Sevim Ak (Can)Dalgalar Dedikoduyu Sever, Sevim Ak (Can)