Damdaki Korkuluklar Gelincik Dizisi

0,0/10  (0 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
424 gösterim
Gelincik Dizisi; köy, kasaba ve kentlerde, başta okul olmak üzere, değişik ortamlarda çocukların yaşadığı çocukça serüvenleri içeriyor.

Gerek resimleri gerekse sayfa tasarımıyla oldukça farklı ve özenli bir çalışmanın ürünü olan dizi, eğitsel nitelikli kısa öykülerden oluşuyor. İlköğretim 3. sınıf öğrencilerine hem okuma zevki ve alışkanlığı edindirmede, hem de okuma hızını geliştirmede yararlı olduğu için dizi, okullarda yaygın olarak okutuluyor. Dizideki öykülerde pek çok farklı tema ve kavram işleniyor. Tüm bunlar çocuğa kuru öğütler şeklinde verilmek yerine, yaş düzeylerine, dil dağarcıklarına uygun serüvenler eşliğinde, sezdirme yoluyla aktarılıyor.

Bu dizide yer alan Yaşanmış Hayvan Öyküleri hayvanseverlerden derlenen yaşanmış olaylarla örülmüştür. Bu öyküler, çocuklarda doğa ve hayvan sevgisi oluştururken, bir yandan da hayvanlarla kurulacak ilişkilerde gözetilmesi gereken kuralları vurguluyor. Yazar Gülten Dayıoğlu'nun değişik yerlerde yayımlanmış öykülerinin bir araya getirilmesiyle daha da zenginleşen dizideki kitap sayısı on yediye çıkarılmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9789752113213
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Kerem Tüylü 
10 Eyl 10:55 · Kitabı okuyor · Beğendi

Kapınızın önünde her gün kuş ölüyor bu ev sıze hayır getirmeyecek

Damdaki Korkuluklar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 10 - Altın Kitapevi)Damdaki Korkuluklar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 10 - Altın Kitapevi)
Kerem Tüylü 
10 Eyl 10:53 · Kitabı okuyor · Beğendi

Yusuflar kurada yamacın en tepesindeki ev düştü Baba, Yolumuz yokuş ama evimiz apaydınlık

Damdaki Korkuluklar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 8 - Altın Kitaplar)Damdaki Korkuluklar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 8 - Altın Kitaplar)