Dan Brown Süleyman'ın Anahtarı ve Şifreleri

6,5/10  (11 Oy) · 
29 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.453 gösterim
Dan Brown"ın Da Vinci Şifresi"nde yakaladığı müthiş başarıdan sonra,yeni kitabı "Süleyman"ın Anahtarı"sabırsızlıkla bekleniyordu.Brown"ın,röportajlarına,internet sitelerine ve Da Vinci Şifresi kitabının kapağına bıraktığı ipuçlarını takip eden Greg Taylor,sizleri daha kitap çıkmadan ona air eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor.Dan Brown"ın "Süleyman"ın Anahtarı"nın çözümü olan bu kitap,romanın içindeki kavramları daha iyi anlayabilmeniz için Washington D.C."nin saklı tarihi,gizli belgeler ve hatta Ku Klux Klan dahil olmak üzere,Brown"ın yeni kitabında yer alacak konuları size açıkça gösteriyor.Bu kitap hiç şüphesiz,okunması gereken temel bir kitaptır. Greg Taylor,The Daily Grail haber portalının editörü olmakla birlikte,Sub Rosa Magazine"de de baş editörlük yapmaktadır.Gizli Örgütler ve Saklı Tarih üzerine uzun soluklu araştırmalar yapan bir araştırmacıdır.
(Arka Kapak)
CacavS 
10 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Dan Brown'ın ününün zirvede olduğu bir dönemde, bir sonraki kitabının genel konusu çok da gizli değil iken, önce tahminlerle başlayan, sonrasında iddialı örneklerle bazı sırlar olduğunu ve bunların çözüldüğü anlatmaya çalışan bir kitap. Yazar, araştırmacı bir gazeteci olarak (biraz internet ve google sayesinde bizim bile bulup, çözebileceğimiz) sırların peşinde olduğunun izlenimini veriyor. Kitabı kısa tutması okunurluğunu arttırmış.

Tolga Demirci 
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

20 yaşındayken Illuminati merakı ile okumuştum . Son sayfalarda ilginç görseller mevcut. ABD nin şehir yapılanmaları falan baya garip . Masonluk tapınakçılar ne ararsanız var.

Rukiye Egl 
26 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap çok faydalı oldu bana. Taylor her ne kadar kitabını önemsiz görse de benim Mason'ların araştırılmasında bir kaynak kitap olarak kullanılabileceğinden kuşkum yok.

Bununla birlikte Tapınak Şövalyeleri, Sion Tarikatı, Farmasonlar gibi hep içi içe girmiş ve birbiriyle karıştırılan kavramların da netleşmesini sağlıyor kitap.

Bir Mason Hayranı değilim ancak kitap hoşuma gitti. Bunda yalan yok.

Umut Çalışan 
08 Ara 2015 · Kitabı okudu · 67 günde · 4/10 puan

Kitap ilk başlarda internet sitesinde verilen bilgilerden yararlanarak Dan Brown'un kitabı şunun hakkında olabilir, bundan da bahsedebilir şeklinde ilerlerken, sonrasında bağımsızlaşıyor ve yazarın bilgi ve deneyimini ortaya koymaya başlıyor. Hristiyanlık efsanelerinin geçtiği tüm kitap ve filmlerin değişmez temaları olan İlluminati, farmasonluk, gülhaçlılar, tapınak şovalyeleri ve daha bir sürü tanıdık materyalden bahsediliyor. Ne yalan söyliyeyim, yer yer kulağa son derece ilginç gelen bilgiler var.

kitap yorumu, dan brown. masonlarYazarımız Dan Brown'un o kitabının isminin “Süleyman'ın Anahtarı” olacağını iddia etmiş ve konusu hakkında da bir takım tahminlerde bulunmuş. Ancak benim anladığım kadarıyla o kitap “Lost Symbol” adı ile çıktı. Yani ismi tutturamamış. İçeriğe gelince, yazar Dan Brown kitaplarının alanına giren her şeyden biraz bahsedince, haliyle bir kaç parça benzerlik yakalamış.ucalisan.blogspot.com.tr/2015/12/suleymann-anahtar-ve-sifreleri-greg.html

Kitaptan 1 Alıntı

Umut Çalışan 
08 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Saygın gazeteci Tim Russert seçimlerden önce “Meet the Press” adlı programında her iki adaya da Kafatası ve Kemikler topluluğu üyeliklerini sordu. George W. Bush şöyle cevap verdi: Bu, hakkında konuşamayacağımız kadar gizli bir konudur.

Dan Brown Süleyman'ın Anahtarı ve Şifreleri, Greg TaylorDan Brown Süleyman'ın Anahtarı ve Şifreleri, Greg Taylor