Dans Eden Benlikler Kadınlar İçin Kilit İlişkilerde Cesur Değişmler Rehberi

9,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
768 gösterim
"Oyunun kuralları açık ve basitti: Erkekler servetin, kadınlar erkeklerin peşinden koşacaktı. Erkeğin görevi dünyada bir yer edinmekti; kadının ise kendisine başarılı bir erkek bulmak. Erkekler biri olmak zorunda; kadınlar ise birini bulmalıydı. "Birini bulmak" hafife alınacak bir iş değildi. Üniversitedeki arkadaşlarımla erkekler konusundaki tartışmalarımız, akademik çalışmalarımızı gölgede bırakıyordu."

Psikoterapist Harriet Lerner bu kitabında, sevgilimizle, kocamızla, ailemizle, arkadaşlarımızla ya da akrabalarımızla yaşadığımız en kritik ilişkilerde ve karşılaştığımız sorunlarda, nasıl hareket edeceğimizi, kendimizi yıpratmadan bu ilişkileri nasıl yoluna koyabileceğimizi bize açık ve doğrudan ifadelerle anlatıyor. Etkili vaka örnekleriyle ve yazarın kendi meslek hayatından alıntıladığı olaylarla desteklenen bu kitap, kadınların diğer insanlarla daha içten ve sağlam bağlar kurabilmek için izlemesi gereken adımları gösteren benzersiz bir kılavuz.

HARRIET LERNER, kadın psikolojisi ve aile ilişkileri konusunda uluslararası çapta tanınan bir uzmandır. Menninger Clinic'te uzman psikolog ve psikoterapist olarak çalışmasının yanı sıra, seçkin bir eğitmen ve danışmandır. New Woman dergisinde aylık köşe yazıları yazmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786058631229
 • Orijinal Adı:
  Dance Of Intımacy
 • Çeviri:
  Ladin Arda
 • Yayınevi:
  Diyojen Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

"Halimiz bir atasözündeki çok fazla içip ara yolda anahtarlarını düşüren ama ışık daha iyi olduğu için onları elektrik direğinin altında arayan o adamın haline çok benzer."

Dans Eden Benlikler, Harriet LernerDans Eden Benlikler, Harriet Lerner

"Değişmeniz için hangi zamanın uygun olduğunu, ne ölçüde ve hangi dozda bir değişimin hoş görülebileceğini ve ileriye ve geriye doğru çeşitli hamlelerin duygusal esenliğinizi, ilişkilerinizi, benlik duygunuzu, bu dünyada bağlı olduğunuz yerleri ve sizin (ya da bir başkasının) bağışıklık sistemini nasıl etkileyeceğini hiçbir uzman, hatta terapistiniz bile kesin olarak bilemez."

Dans Eden Benlikler, Harriet LernerDans Eden Benlikler, Harriet Lerner

"Çoğu zaman uzak insanların "duyguları olmadığı" söylenir ama uzaklaşmak aslında oldukça yoğun duygularla baş etmenin bir yoludur. Bu aynı zamanda benlikten arınmış bir konumdur. Duygusal anlamda aile bireyleriyle bağlılığımızı sürdüremiyorsak ve onlarla yaşamlarımızdaki önemli ve zorlu konuları doğrudan konuşamıyorsak bireysellik skalasında üst konumlarda değiliz demektir."

Dans Eden Benlikler, Harriet LernerDans Eden Benlikler, Harriet Lerner