Dava - NTV Çizgi Klasik

7,4/10  (14 Oy) · 
50 okunma  · 
6 beğeni  · 
693 gösterim
NTV Yayınları'nın yeni serisi Çizgi Roman Dünya Klasikleri, ilk çizgi roman Macbeth'in ardından Franz Kafka'nın en ünlü romanı Dava ile devam ediyor...

Shakespeare'den Kafka'ya

Bu çizgi romanda yeniden yaratılan Dava, bir sabah hiç açıklanmayan sebeplerden ötürü tutuklanan Joseph K'nın hayret verici bir yargı süreciyle mücadelesinin kasvetli hikâyesini anlatıyor. Joseph K, bir kafa karıştırıcı durumdan diğerine sürüklenirken, bilinmeyen suçlamalar karşısında masumiyetini kanıtlama konusunda giderek umutsuzlaşıyor. Birbirine yabancılaşmış uyruklarının hayatlarını ezip geçen otoriter bürokrasinin sert bir portresini çıkaran Dava, bugün de eski güncelliğini koruyor.

Shakespeare'le başlayan ve Kafka ile devam eden "Çizgi Roman Dünya Klasikleri" serisi, dünya edebiyatının seçkin yazarlarını bir araya getiriyor.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786055813284
 • Yayınevi:
  NTV Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
30 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Çizgi romanda Josef K. Kafka olarak çizilmişti ve bu hoşuma gitti, yazarın hayatı ile Josef K.'nın yaşadıklarına da bakınca bu durum çok uygunsuz değildi. Çizimler ve diyaloglar Dava'nın yapısına uygun ve güzellerdi, çok beğendim. Romanda olan bazı sahneler çıkarılmıştı, çok da sıkıntı olmamış bu, anlaşılırlığını sağlamış. Anlatımı, çizimleri ve diyaloglarıyla güzel bir çizgi roman olmuş, sayfalar su gibi aktı. Ancak ben iyi ki roman halini okuduktan sonra çizgi romanı okumuşum dedim çünkü kitaptaki derinliği bunda bulmak mümkün değil. Zaten çizgi romanların sevmediğim yönü bu, fazla yüzeysel oluyorlar.
Yorumun tamamı için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...gi-roman-yorumu.html

Nazlıcan Yazıcı 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Franz Kafka'nın yazmış olduğu Dava kitabının ntv yayınlarından çıkmış çizgiroman hali. Değişik çizgilerle anlatılıyor. Hikaye ilginizi çekecek ve çizgilerin arasında kaybolacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı