Kitap
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor

Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor

Killogy - 2. Kitap

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
24 Kişi
60
Okunma
26
Beğeni
606
Gösterim
96 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Adı
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor (Killogy - 2. Kitap)
Basım
Türkçe · Türkiye · JBC Yayıncılık · Nisan 2015 · Karton kapak · 9786059155007
Orijinal adı
Killustrated
Çizer : Matteo Lolli Deadpool : Marvel Evreni'ni Öldürüyor'dan sonra neler oldu ? Deadpool : Killogy Serisi'nin 2. Kitabı olan Deadpool : Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor'da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Marvel evreninin tamamını öldüren geveze paralı asker, yönünü klasik edebiyatın en ünlü karakterlerine çeviriyor! Kaptan Ahab ve Ishmael yüzlerinin ortasına büyük beyaz bir tekme yiyor! Don Kişot'un kanı, yel değirmenlerine sıçrıyor. Tom Sawyer ortasından yarılıyor! Küçük kadınlar belki de boğazlanır? Scrooge üç kurşun tarafından ziyaret ediliyor! Gulliver dev bir ölüm tadıyor! Üç Silahşörler'in hepsi bir oluyor! Sherlock Holmes kendi mezarının dibine gömülüyor! Ölümünü izlemek varken neden kitabını okuyasın ki? Edebiyat burada sona eriyor! Deadpool kıllustrated #1-4 sayıları ( Yani Tamamı! ) bu ciltte toplandı. Yazan Cullen Bunn ve çizen Matteo Lolli. (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺18,12
9.0
10 üzerinden
24 Puan · 2 İnceleme
Levent Günaydın
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor'u inceledi.
96 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Hak ettin ha 10 puanı Yiğido (belki DP 4.duvarı kırar ve incelemeyi okur :D)
Bu incelemeye denk geldiyseniz kesinlikle bu çizgi romana şans vermelisiniz. Biraz bile marvel evrenini, daha doğrusu deadpoolu seviyorsanız hemen bakın bu çizgi romana.(serinin ilk kitabınıda okuyun, sırf bu kitap için bile okunur o kitap :) Çünkü Deadpool hedefinde bu sefer Biricik edebi karakterlerimiz var. Sherlock,moby dick,samsa,3 silahşörler, tom sawyer daha sayamadığım nicesi... En çok okuduğum yazar olan Conan doyle'nin Sherlock Holmesi ve çılgın Deadpool'u okumak çok keyifliydi. bir önceki çizgi romana kıyasla kurgusu hikayesi daha güzeldi. komedisi de çok yerindeydi. Kolay kolay 10 vermem cidden çok beğendim. eksiği belki vardır,lakin bir sürü ilk edebi karaterleri okumak bile deadpool'la yan yana 10 vermem için yeterli bence :) Yer yer tanımadığım karakterler oldu o da bizim cahilliğimiz olsun :) Saydığımdan daha fazlasını kendiniz okurken göreceksiniz. Çizimleri de ayrı sevdim. çok detaylı çalışılmış. Spoiler vermek istemiyorum lakin hikayesi kurgu olarak aşırı mantıklı ve güzel :) Spoiler vereyim bi iki cümlede : Deadpool kendini öldürmek istiyor, bu yüzden de marvel evrenini öldürdü lakin evren bitmedi, kendisi 4.duvarı kırıyor. ve çizgi romanların ilham alınan karakterleri öldürürse yani ilk edebi karakterleri kendiside ruhani mutluluğu ve amacı olan ölüm varmış olacak. daha doğrusu hiç olmamış olacak. çünkü edebi karakterler öldükçe marvel karakterleri de ilham alamıyor ve onlarda yavaş yavaş ortadan kalkıyor. müthiş bir kurgu . (mesela avengers, 3 silahşörlerden ilham alınıyor diyelim 3 silahşörler öldürürlünce avengers diye bir şey kalmıyor. ben bu kurguyu acayip sevdim açıkçası :)
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Roland Deschain
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor'u inceledi.
96 syf.
Deadpool yok etmeye devam ediyor. Çizgi roman karakterleri için ilham olan edebiyat karakterlerinin peşine düşmekte ve tek tek hepsini öldürüyor. Marvel kahramanlarını kolay yok etmişti ve o kolaylığı burada bulamıyor. Zor maceraya atılıyor. Deadpool kendi de çok şaşırıyor. Edebiyat karakterleri marvel karakterleri ile bağlantılı. Jekyıll' ı öldürdüğünde Hulk'ta yok olmuş oluyor. Bu şekilde ilerliyor çizgi roman. Kimler kimler var... Dracula, Victor Frankeinstein, Sherlock Holmes, Beowulf, Tarzan, Tom Sawyer niceleri Deadpool ile karşı karşıya... Çizimleri çok beğendim ve hikayesi de çok zevkliydi. Her ne kadar edebi karakterler ölse de zevkliydi. Eee ne yapalım bu Deadpool tam çatlak :) Marvel'da en sevdiğim karakter. Okuduğunuz kitapların arasına sıkıştırabilirsiniz. Çok keyifliydi. Filmlerini izlemeyi de unutmayın. youtube.com/watch?v=yh6W1JfEQsc
Deadpool - Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
7