Dedikoducu Kız ( Gossip Girl )

6,4/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
3 beğeni  · 
728 gösterim
Kızlar müthiş bir seri başlıyor! New York, Yukarı Doğu Yaka'da yaşayan bir grup zengin genç arasında yaşanan acayip olayların anlatıldığı Dedikoducu Kız, çoğu zaman komik ve eğlenceli, kimi zamansa bütünüyle insancıl ve son derece duygusal bir roman.

17 yaşındaki Blair Waldrof ve sosyetenin en güzel kızlarından Serena van der Woodsen iki eski arkadaştır. Serena, bir süreliğine şehirden ayrılıp bir yatılı okula gidince aralarındaki her şey tamamen değişir. Serena yeni okulundan atılıp geri döndüğünde eski güzel günler yerine Çin işkencesini andıran yeni bir ortamda, acı verici deneyimler yaşamak durumunda kalır. Herkes tarafından dışlanır, zira şehirde Serena ile ilgili son derece uçuk dedikodular dolanmaktadır. Bununla beraber bütün erkekler ya Serena'ya aşıktır ya da onunla bir kez olsun yatabilmenin yolunu arıyordur... Bakalım Blair ve Serena'nın arasına giren şey ne? Serena hakkında söylenenler gerçek mi? Serena için işler düzelecek mi? Blair ve Serena romantik aşkı bulabilecek? Ya, seks mümkün mü acaba?

"Son derece munzur ve sürükleyici
-Kirkus-

"Hınzır, günahkâr bir zevk. Kitabın kendine has öyle bir dedikodu etkisi var ki, bir kere içine daldıktan sonra kendinizi kurtaramıyorsunuz!"
-Publisher's Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9789758733637
 • Orijinal Adı:
  Gossip Girl
 • Çeviri:
  Bige Turan, Zeynep Yeşiltuna
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

New York, Yukarı Doğu Yaka'da yaşayan bir grup zengin genç arasında yaşanan acayip olayların anlatıldığı Dedikoducu Kız, çoğu zaman komik ve eğlenceli, kimi zamansa bütünüyle insancıl ve son derece duygusal bir roman.

Yüksek tabakanın liseye giden çocuklarının yaptıkları akıl almaz ilginç hayatlarını kimi zaman kıskanarak kimi zaman da yargılayarak okuyacağınız harika bir seri. Bu kitaptan önce bundan uyarlama yazılan "Psikopat Katil" kitabını okuduğum için olaylara zaten hakimdim. Gerçekten keyifli bir gençlik serisi okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca eski bir seri olduğu için ben sahaftan 4tlye aldım mesela. :)