Değişim İçin İplerinden Kurtul Kültürümüzde Kendin Olmak

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
424 gösterim
Cennete gitmenin iki yolu vardır; Gerc?ekten öldüğünüz zaman, Gerçekten yaşadığınız zaman.'

-Richard Wilkins-

Bu kitap, ikinci seçeneği tercih edenler için yazıldı. Yeryüzünde cennete giden yolun taşları mücadele, direnç ve kararlılıkla döşelidir. Yolu bilmek ile o yolda gitmek aynı şey değil kuşkusuz. Eğer bu yoldan gitmeye karar verdiyseniz umarım bu kitap size yolunuz boyunca dost olur. Eğer bu satırlar size bir şey ifade etmiyorsa, boşuna okumakla zaman kaybetmeyin, henüz zamanı gelmemiş demektir. Ama bir gün fikrinizi değiştirirseniz ve bu yolda yürümeye karar verirseniz, elinizde tuttuğunuz bu kitap sizi bekliyor olacak...

-Ayçe Bükülmeyen Dikmen-

Uzun yıllar TRT, Hürriyet Gazetesi, dersimizyaşam.com başta olmak üzere hem görsel hem yazılı basın hem de dijital medyanın ve iletişim sekötrünün her alanında yazıları, programları ve yayınlarıyla çalışan Ayçe Bükülmeyen Dikmen, hayata bakışını bu pencere üzerinden şekillendiriyor. İletişimin doğası gereği farklı karakterdeki birçok insanla sohbet eden, röportaj yapan yazar, dinlediği binlerce hayat hikayesi, başarı ya da başarısızlık öykülerini kendi gözlemleriyle harmanlayarak insan ilişkileri ve davranışları konusunda temel ve benzer noktalar olduğunu farkederek bunların özellikle bizim gibi bireyselleşmenin çok da kolay olmadığı bir toplumdaki etkileri üzerine yazıyor.

Yaşam sevincini engelleyen, ilerleme isteğimizi yokeden, bizi güçsüz hissettiren şeylerin öyle çok da büyük engellemelerden değil günlük hayattaki olumsuz sözler, imalı ifadeler hatta iltifatlar içerisine saklanmış ince hakaretlerden kaynaklandığını anlatan kitap, kısa hayat hikayeleriyle de görüşlerinin sağlamasını alıyor. Özellikle toplumsal kodlarımız ve geçmişten günümüze aktarıldığını düşünerek sorgulama cesareti göstermeden kabullenmek zorunda bırakıldığımız davranış şekilleri, dayatma öğretiler ve günümüz şartlarıyla örtüşmeyen sözlerimizi de gündeme getiren kitap, toplum hafızasından silinmesi gereken atasözlerimizi de listeliyor.
(Tanıtım Bülteninden)