Dehanın Esrarengiz Yüzü Sherlock Holmes Korku Vadisi

8,7/10  (17 Oy) · 
49 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.153 gösterim
Zekice tahminleri ve akıl yürütme yeteneğiyle tanınan Dedektif Sherlock Holmes bu kez esrarengiz bir cinayetin gölgesinde gelişen olaylar zincirinin izini sürüyor. Bu zincirin ilk ve en önemli halkasında Holmes'un azılı düşmanı, yeraltı dünyasının önderi, dâhi Profesör Moriarty yer alıyor; aradaysa büyük ve bereketli bir vadiyi yıllardır korkuyla yöneten karanlık güçlerin oluşturduğu sayısız halkalar...

Sırlarla dolu bir ölümün ardındaki gerçeği ortaya çıkararak Korku Vadisi'nin üzerine çöken kara bulutu ortadan kaldırmak kolay olmayacaktır, ancak Sherlock Holmes sarsılmaz çıkarımları ve güçlü teorileri sayesinde bu halkaları birleştirmeye kararlıdır. Birbirinden farklı maceraların yer aldığı dört kitaplık serinin üçüncüsü olan Korku Vadisi'nde Sherlock Holmes hayranları yine heyecanın hiç dinmediği bir hikâyeyle buluşuyor.

Hayatta her şey bir döngünün parçasıdır, Profesör Moriarty gibi biri bile!
-Sherlock Holmes-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053482567
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu roman adıyla da uyumlu tam bir korku vadisiydi. Yazar katili çok büyük bir ustalıkla ve titizlikle gizlemeyi fazlasıyla okuyuculardan gizlemeyi başarmış bana kalırsa. Siz tam katili buldum diye sayfaları hızlı hızlı çevirmeye başlıyorsunuz sonra da bir bakmışsınız katil diye bulduğunuz kişi kitabın en masum karakteriymiş aslında. O an yaşadığınız şaşkınlığınız üzerine durup düşünmeden edemiyorsunuz. Yazar okurlarını tam da son sayfalara yaklaştırdığı bir zamanda nasıl ya o masum muymuş dedirtmeyi başarmış. Sherlock Holmes ile katil avına çıkıyorsunuz lakin her zamanki gibi Holmes hızlı ve mantıklı akıl yürütmeleri sayesinde okurlardan bir adım önde olmayı bu kitapta da başarıyor. Siz de katil sanılıp aslında kitabın en masumane karakterini merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Mertcan 
16 Haz 14:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok büyük bir Sherlock Holmes hayranıyım. Bu kitabı çok büyük bir hevesle aldım diğer kitapların gazına gelerek. Açıkçası benim 0 olan beklentimi � gibi bir seviyede bıraktı.
Diğer kitaplarda olduğu gibi direk olaya girme yok. Romanlardan bahsediyorum bu arada. 1,2, ve 4. kitaplarda ilk başta bir giriş kısmı vardı ve bu kısımlar okuyucuyu alıştırıp kitabı ona çok daha zevkli hale getiriyordu. Bu kitapta ben öyle bir kısım bulamadım. Olay da çok çabuk gelişip bitti.
Seri devamlılığı açısından okunması gereken bir kitap. Yazdıklarıma rağmen tavsiye ederim

elif bingül 
12 May 12:47 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Birbirinden bağımsız olayların anlatıldığı 4 kitaplık serinin 3. kitabıydı korku vadisi. İki bölümde tek olayın çözümü verilmiş. İlk bölümde çözülecek olan dava,ona dair detaylar ve holmes'ün olayı çözüşü anlatılırken ikinci bölümde ana karakterin neden böyle bir olaya kalkıştığı anlatılıyor. Herkes bilir ki holmes davaları hep beklenmedik şekilde çözülür. O yüzden söylenecek pek bir şey yok. Şunu da söylemeden geçmeyeyim;holmes genelde ukala tavırlar içindedir ve ben buna çok sinir olurum. Sevgili Doyle,bu sefer benim gibi düşünenleri de düşünüp gayet makul bir holmes karakteri çizmiş. Kendisine teşekkür ederim ben severek okudum. Holmesseverleri de bir an önce okumaları için yönlendirebilirim ️ kitapla kalın

Kitaptan 3 Alıntı