Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi Sherlock Holmes

8,6/10  (28 Oy) · 
79 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.303 gösterim
Zekice tahminleri ve akıl yürütme yeteneğiyle tanınan Dedektif Sherlock Holmes bu kez esrarengiz bir cinayetin gölgesinde gelişen olaylar zincirinin izini sürüyor. Bu zincirin ilk ve en önemli halkasında Holmes'un azılı düşmanı, yeraltı dünyasının önderi, dâhi Profesör Moriarty yer alıyor; aradaysa büyük ve bereketli bir vadiyi yıllardır korkuyla yöneten karanlık güçlerin oluşturduğu sayısız halkalar...

Sırlarla dolu bir ölümün ardındaki gerçeği ortaya çıkararak Korku Vadisi'nin üzerine çöken kara bulutu ortadan kaldırmak kolay olmayacaktır, ancak Sherlock Holmes sarsılmaz çıkarımları ve güçlü teorileri sayesinde bu halkaları birleştirmeye kararlıdır. Birbirinden farklı maceraların yer aldığı dört kitaplık serinin üçüncüsü olan Korku Vadisi'nde Sherlock Holmes hayranları yine heyecanın hiç dinmediği bir hikâyeyle buluşuyor.

Hayatta her şey bir döngünün parçasıdır, Profesör Moriarty gibi biri bile!
-Sherlock Holmes-
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053482567
 • Orijinal Adı:
  The Valley of Fear
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve 
01 Eyl 22:34 · Kitabı okudu

Kitap tek kelimeyle mükemmeldi. Okumaktan en zevk aldığım cinayet bu kitaptaydı. Cinayetin öncesi ve sonrası inanılmaz zekiceydi. Kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında.

Ceren Acer 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu roman adıyla da uyumlu tam bir korku vadisiydi. Yazar katili çok büyük bir ustalıkla ve titizlikle gizlemeyi fazlasıyla okuyuculardan gizlemeyi başarmış bana kalırsa. Siz tam katili buldum diye sayfaları hızlı hızlı çevirmeye başlıyorsunuz sonra da bir bakmışsınız katil diye bulduğunuz kişi kitabın en masum karakteriymiş aslında. O an yaşadığınız şaşkınlığınız üzerine durup düşünmeden edemiyorsunuz. Yazar okurlarını tam da son sayfalara yaklaştırdığı bir zamanda nasıl ya o masum muymuş dedirtmeyi başarmış. Sherlock Holmes ile katil avına çıkıyorsunuz lakin her zamanki gibi Holmes hızlı ve mantıklı akıl yürütmeleri sayesinde okurlardan bir adım önde olmayı bu kitapta da başarıyor. Siz de katil sanılıp aslında kitabın en masumane karakterini merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Mertcan 
16 Haz 14:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok büyük bir Sherlock Holmes hayranıyım. Bu kitabı çok büyük bir hevesle aldım diğer kitapların gazına gelerek. Açıkçası benim 0 olan beklentimi � gibi bir seviyede bıraktı.
Diğer kitaplarda olduğu gibi direk olaya girme yok. Romanlardan bahsediyorum bu arada. 1,2, ve 4. kitaplarda ilk başta bir giriş kısmı vardı ve bu kısımlar okuyucuyu alıştırıp kitabı ona çok daha zevkli hale getiriyordu. Bu kitapta ben öyle bir kısım bulamadım. Olay da çok çabuk gelişip bitti.
Seri devamlılığı açısından okunması gereken bir kitap. Yazdıklarıma rağmen tavsiye ederim

Sadık Kocak 
 12 Haz 18:19 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Birinci bölüm iyiydi aslında ama son kısım biraz uyduruk tamamlama olmuştu sanırım. İstediğim tadı o final kısmından alamadım desem yeridir. Ama olay çözülemez kadar heyecanımı asla yitirmedim diyebilirim.
İkinci kısım ilk kısımda anlatılan hikayeden daha güzeldi. Finali güzel yapmışlardı. Kitabın genel olarak akıbeti zaten belli. Okudukça kendisine çekiyor. Serinin 4. ve son kitabını da yarın büyük ihtimalle tamamlayacağım..

elif bingül 
12 May 12:47 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Birbirinden bağımsız olayların anlatıldığı 4 kitaplık serinin 3. kitabıydı korku vadisi. İki bölümde tek olayın çözümü verilmiş. İlk bölümde çözülecek olan dava,ona dair detaylar ve holmes'ün olayı çözüşü anlatılırken ikinci bölümde ana karakterin neden böyle bir olaya kalkıştığı anlatılıyor. Herkes bilir ki holmes davaları hep beklenmedik şekilde çözülür. O yüzden söylenecek pek bir şey yok. Şunu da söylemeden geçmeyeyim;holmes genelde ukala tavırlar içindedir ve ben buna çok sinir olurum. Sevgili Doyle,bu sefer benim gibi düşünenleri de düşünüp gayet makul bir holmes karakteri çizmiş. Kendisine teşekkür ederim ben severek okudum. Holmesseverleri de bir an önce okumaları için yönlendirebilirim ️ kitapla kalın

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 20:26 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin üçüncü kitabı, hafif hafif sevgili Moriarty'ye gönderme yapılıyor. Bakalım dördüncü kitapta Moriarty olacak mı? Ama ona geçmeden bu kitapla ilgili beğenilerimi sayıp dökmem gerekiyor. İlk kitapta olduğu gibi yine iki bölüme ayrılmış hikaye ancak ikinci kısım ilk kitaptaki gibi kopuk değil ve inanılmaz heyecanlı. Karakterlerden birinin olay öncesi yaşantısı anlatılıyor yine ama bu kez Sherlock'la bir bağlantısı olmasa bile okunur bir hikaye yazmış Bay Doyle. Tavsiye ederim. =)

Cahil Okur 
18 Tem 16:45 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Sherlock'tan çok maktule hayran kaldığım bir eser oldu "Kokru Vadisi" Detaylı incelemem için: https://cahilokur.blogspot.com.tr/...esrarengiz-yuzu.html

Mehmet Demirci 
28 Tem 20:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sherlock serisini bilenler bilir olayların seyri bir anda değişebilir. Bu kitapta tıpkı öyle. Kendini sonradan belli etti ve kitabın son 2/3'lük kısmı HARİKAYDI

Kitaptan 7 Alıntı

Oktay Dinç 
 20 Eki 16:26 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yetersiz bilgilerle ilkel teoriler üretmek bizim mesleğimizi zehirleyen günahlardan biridir.

Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 22 - Avrupa Yakası)Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 22 - Avrupa Yakası)
Oktay Dinç 
 22 Eki 20:00 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Başkasını sevemem!" diyordu ağlamaklı bir sesle. "Başkasını sevemem! İzin ver seni seveyim! Başkasını severek hayatımın aşkını unutmamı nasıl istersin? İstediğin kadar 'Hayır' diyebilirsin Ettie, ama 'Evet' diyeceğin gün de gelecek ve ben de o günü bekleyebilecek kadar gencim."

Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 99)Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 99)
elif bingül 
11 May 22:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Yüreğini dinle sevgilim! O, verdiğin her sözden daha güvenilir bir kılavuzdur.

Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 153)Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 153)
Cahil Okur 
17 Tem 21:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

İnsan zekasının açıklama yapamayacağı hiçbir olay veya olaylar zinciri olmamalı...

Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96)Dehanın Esrarengiz Yüzü - Korku Vadisi, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96)