Demir Kız Demir Periler (The Iron Fey) Serisi 2

8,3/10  (15 Oy) · 
35 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.641 gösterim
Hayatı boyunca hiçbir yere uyum sağlayamamış yarı insan, yarı peri Meghan, Prens Ash'in kayıplara karıştığı Kış Divanı'nda tutsaktır. Demir perileri yendiğini sanan genç kız, Mevsimler Asası'nın Tekinsiz Divanı'ndan çalınmasıyla, savaşın daha yeni başladığını anlayacaktır.

Savaş çanlarını susturmak ve masumiyetini kanıtlamak için peri ve fâni dünyaları arasında mekik dokurken büyü gücüne anlayamadığı bir nedenle erişemeyen Meghan'ın tek silahı zekâsıdır. Ancak demir gibi bir irade geliştirirken bile fazlasıyla insani olan kalbindeki özlem fısıltılarını duymazdan gelemeyecektir.

Bu yolculuğunda Meghan'a tanıdık isimler ve yepyeni, tuhaf karakterler eşlik ediyor…

"Peri diyarlarının canlı anlatımları ve iyi kurgulanmış, samimi karakterleriyle Demir Kız, ilk kitabı okumayanların dahi ilgisini çekebilecek, tüm seriye bağımlılık yaratacak bir peri öyküsü. Romantizmden ibaret olmayan bir aşk hikâyesi, bolca dövüş sahnesi ve nefes nefese bırakan fantastik olaylarla her türün okuyucusunu kendine çekiyor."
-VOYA-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053432852
 • Orijinal Adı:
  The Iron Daughter
 • Çeviri:
  Zeynep İyigün
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Birsu 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ateşin suda tutsak olduğunu hayal edin. Ne kadar dayanır?
Peki bir yaz prensesi buz diyarı tir na nog'da ne kadar mücadele edebilir? Hayatının aşkı onu görmezden gelirken, divanlar yaklaşan tehlikeye karşı körken, ve dengeyi altüst edebilecek güçte bir asa kayıpken Meghan ne yapmalı?
Ash'in soğukluğu kalbinizi dondururken, tutkusu ruhunuzu yakacak, yepyeni mücadele ve müttefikleri ile Meghan aşk için, adalet için bir savaş verecek, peki kazanacak mı?

Başak Doğan 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabın serisi ile birlikte okunmasını tavsiye ediyorum.Çünkü gerçekten kendinizden şüphe ediyorsunuz ve perilerin , büyünün gerçekten olabileceğine inanarak yatağınızın altını yokluyorsunuz.

Kitaptan 1 Alıntı