Demir Yolu Çocukları

·
Okunma
·
Beğeni
·
11,4bin
Gösterim
Adı:
Demir Yolu Çocukları
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
96
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755013374
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk Yayınları
Onlar, aslında demir yolu çocukları değildiler. Trenleri sadece piyeslere veya hayvanat bahçesine gitmek için bir araç olarak görüyorlardı. Onlar sıradan şehir çocuklarıydı. Alışılmış kırmızı kiremitli villalardan birinde anne ve babalarıyla yaşıyorlardı.
250 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Her ne kadar çocuk kitabı kategorisinde olsa da, yetişkinlerin de okuyabileceği türden sıkılmadan kolaylıkla okunabilecek bir kitap. Konusuna gelince; İngiltere'de şehirdeki büyük evlerinde rahat ve mutlu bir yaşam süren üç çocuğun hayatları; bir akşam eve gelen iki adamın babalarını alıp götürmesiyle kökten değişir. Üç kardeş anneleri ile birlikte küçük bir köye yerleşip bakımsız bir evde, sınırlı şartlarda yaşamak zorundadırlar. Aile birliğinin önemi konusunda güzel mesajlar veren, güzel bir kitap.
206 syf.
·8/10
DEMİRYOLU ÇOCUKLARI

SİZE SADECE BİR KAÇ CÜMLE YAZMAK İSTİYORUM, BELKİ ANLARSINIZ BİZDEN BÜYÜK, KÜÇÜCÜK KALPLERİNE DÜNYALARI SIĞDIRABİLEN ÇOCUKLARI !
Sence hepimizin Tanrı'nın yazdığı bir kitabın içinde yaşadığımızı düşünmek daha güzel değil mi? Eğer kitabı ben yazıyor olsaydım hatalar yapabilirdim ama Tanrı, kitabı doğru ve bizim için en iyi şekilde nasıl sonlandıracağını bilir.
.
.
.
.
.
Niyetiniz yaptığımız şeyden daha önemlidir. .
.
.

.
.
.

Dayan! Her şeyin bir sonu vardır eğer devam etmezsen ulaşamazsın. Dünyada kimsenin bir daha sizi asla sevmeyeceğini ve kimseye asla ama asla sevmediğiniz düşündüğünüz sıkıntılı dönemlerde hatırlamasında fayda var.
.
.
.

Böğürtlenler çıktığında parlak kırmızı renktedir ama toplandıktan sonra eve gidene kadar kararıp sizi hayal kırıklığına uğratır.
.
.
. ️
.
.
.
Herkes her şeyi düşünseydik geriye düşünecek bir şey kalmazdı.
224 syf.
·Beğendi·6/10
Aile bağlarının, mutluluğun, yaşamın ve dayanışmanın kaynağı olduğunun örneğini sunan kitap, ilk ve veya orta okul çocuklarına tavsiye edilmelidir.
224 syf.
·6 günde·8/10
Üç küçük çocuk, pek farkında olmadıkları zenginlik ve refah içinde anne ve babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Bir gün kapıları çalar ve anne hiç beklemediği bir şey öğrenir. Baba artık eve gelemeyecektir. Anne çocuklarından hiç bir şey sormamalarını ister ve çocukları ile şehir dışındaki bir kulübeye taşınırlar. Yeni evlerinde yoksulluk içinde yaşarlarken çocukların yeni bir oyun alanları olmuştur. Anneleri eve yiyecek bir şeyler alabilmek için sürekli odasına kapanır ve satmak için yazılar yazar, çocuklar ise evlerinin yakınındaki tren istasyonuna inerler ve her gün değişik maceralar yaşarlar, geçen yolculardan babalarını sorarlar... Çocuklar eski güzel günlerine kavuşabilecekler midir acaba?

"Railway Children" bir İngiliz çocuk klasiğidir. İlk kez 1906 yılında yayınlanmıştır ve bir çok defa filmi, çizgifilmi çekilmiştir.
206 syf.
·15 günde·7/10
Aile yaşamı, yardımlaşma üzerine yazılmış güzel bir eser. Dostluk kavramının önemini bu kitabı okuyunca daha iyi anlıyorsunuz. Zor zamanınızda size destek olan dost, hayattaki en değerli varlık. Ve bir işin ucunu bırakmamak hedefe ulaşmada çok önemli...
İyi okumalar...
~
224 syf.
·Beğendi·9/10
Sen ne kitapsın beee!!

Daha çocuk yaşımızda kalbimizi kırdın,psikolojimizi bozdun,kedere düşürdün,melankolik ettin bizi..

Siz demiryolu çocukları,nasıl bir fakirlik çektiniz yahu. Bu kitabı Hindistan kralı okusa fahri vatandaşlık verir size.

Siz annenizin öğleden sonra yaptığı çörekleri yerken bizim boğazımıza takılıyordu..

Eğlenmek için taş attığınız tren bizim içimizden geçiyordu..

Velhasıl sizinle öğrendik parasız da eğlenilebileceğini. Hikâyenizin sonunu hatırlamıyorum ama sayın demiryolu çocukları, dramatik, kederli bir hadise olarak kaldınız,imzanızı attınız çocukluğumuza...
224 syf.
·Beğendi·10/10
Bundan 8-9 sene önce ilkokulda okumuştum bu kitabı. Aradan o kadar zaman geçmiş olsa da etkisi geçmemişti üzerimde. O zamanki okurken kafamda canlandırdığım sahneler hala aklımda. Bugünlerde kitabı alıp tekrar okudum. Sıcacık bir hikaye, kalbinizi gülümsetiyor. Kitabı okurken ilkokulda okurkenki hissettiğim şeyleri tekrar hissetttim ve kitabın sonlarına doğru mutluluktan gözlerim sulandı. Niye bu kadar etkiliyor bu kitap beni anlamış değilim. Çok özel ve farklı bir kitap sanırım
128 syf.
·Puan vermedi
Toplumsal yaşam , dayanışma dostluk,sevgi, saygı gibi konuların işlendiği bir öykü.

Hayatin acı gerçekleri içinde yaşadigi halde mutlu olmanın yolunu bulan 3 kardeşin hikayesi.
Özellikle ilkokul çağında okunabilir ,tam bir çocuk klasiği.
224 syf.
·Puan vermedi
Yeni taşınılan bir ev. Evin babası suçsuz yere hapiste, 3 kardeş bir anne. Evin yakınında bir tren yolu. Geçip giden trenlerin içinde güzel insanlar. Yaşamlar an an birleşiyor ve kitap tekrar iyilik yapmak için tanışmanın gerekmediğini hatırlatıyor. Sıcacık güzel bir kitap.
72 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
çok güzel bir kitaptı.
ben çok beğendim.

bu kitapta bir ailenin evlerine gelen iki adamla hayatlarının nasıl değiştiğini anlatıyor.

bence okumalısınız
okuduğunuzda beğeneceğinizi umuyorum...

EĞER BU İNCELEMEYİ OKUDUYSANIZ BEĞENMEYİ UNUTMAYIN!!!
206 syf.
·32 günde·7/10
Hayatımda okuduğum ilk roman olarak yeri bende apayrıdır. Babaları makinist olan üç kız kardeşin demiryollarındaki maceralarını konu alır. Yine bir gün kızlar demiryolunda babalarını beklerler fakat babaları birdaha geri gelmez ve kızların hayatları bambaşka bir yöne evrilir.
214 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitap harika.İki saat oldu hala kitabın etkisindeyim.
Üç çocuk var.Adları Peter,Phylis ve Bobie
Bir sürü dostlar ediniyorlar . İlkin demiryoluyla sonra vadiyle dost oluyorlar. Sonunda beklenmedik bir sürpriz var.Onu okuyunca öğrenirsin.
"...Karanlık umutsuzluğun utanmış bakışları... "
"İnsanların sizi ne kadar sevdiğini bilmekten mutluluk duyacağınızı düşünmüştük. Hiç bu kadar kırılmamıştım. Hoşça kalın."
"Şöyle bir düşününce niyetle, yapılan şeyin alakalı olması gerektiğini fark etmek çok da zor olmasa gerek."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Demir Yolu Çocukları
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
96
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755013374
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk Yayınları
Onlar, aslında demir yolu çocukları değildiler. Trenleri sadece piyeslere veya hayvanat bahçesine gitmek için bir araç olarak görüyorlardı. Onlar sıradan şehir çocuklarıydı. Alışılmış kırmızı kiremitli villalardan birinde anne ve babalarıyla yaşıyorlardı.

Kitabı okuyanlar 829 okur

  • Elif Yazı
  • göksu
  • sevos
  • Naz Eren
  • mlnd_krt
  • Zeynep Sare Uğuz
  • Belgin akgün
  • Sude Mazlum
  • Mustafa akkurt
  • İrem Yılmaz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2 (4)
9
%0.5 (1)
8
%1 (2)
7
%0.5 (1)
6
%0.5 (1)
5
%0.5 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0