Demiryolu Çocukları

8,5/10  (28 Oy) · 
127 okunma  · 
22 beğeni  · 
2.321 gösterim
Roberta, Peter ve Phyllis, Londra'nın zengin mahallelerinden birinde, güzel bir evde, anne-babalarıyla birlikte yaşarlar. Ancak beklenmedik bir anda babalarının ortadan kaybolması, üç kardeşin hayatını tamamen değiştirir. Londra'daki güzel evlerini terk edip anneleriyle bir köye taşınırlar. Babalarının yokluğunda yeni hayatlarının getirdiği çeşitli güçlüklere göğüs germek zorunda kalan çocuklar, günlerinin büyük kısmını evlerinin yakınındaki istasyonda geçirmeye başlarlar. Demiryolu sayesinde birçok dost edinen, çeşitli serüvenler yaşayan çocuklar, o dostlardan biri sayesinde babalarının izini bulacaklardır.

Demiryolu Çocukları, 60'tan fazla çocuk kitabı olan Edith Nesbit'in klasikleşmiş romanıdır. Defalarca televizyon dizisi olan, filme çekilen, radyoya uyarlanan ve hem duygusal hem de eğlenceli olan bu kitabında Nesbit, merhametli ve adil olmanın, arkadaşlığın, doğa, hayvan ve insan sevgisinin önemini vurguluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054927463
 • Orijinal Adı:
  The Railway Children
 • Çeviri:
  Aylin Kayapalı
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Okan Bayram 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bundan 8-9 sene önce ilkokulda okumuştum bu kitabı. Aradan o kadar zaman geçmiş olsa da etkisi geçmemişti üzerimde. O zamanki okurken kafamda canlandırdığım sahneler hala aklımda. Bugünlerde kitabı alıp tekrar okudum. Sıcacık bir hikaye, kalbinizi gülümsetiyor. Kitabı okurken ilkokulda okurkenki hissettiğim şeyleri tekrar hissetttim ve kitabın sonlarına doğru mutluluktan gözlerim sulandı. Niye bu kadar etkiliyor bu kitap beni anlamış değilim. Çok özel ve farklı bir kitap sanırım

Nidanur Yıldız 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitap zenginlikten fakirliğe yolculuk yapan bir aileyi anlatıyor . Bu yolculuk en sonunda demir yoluna düşüyor ve mutlu son ile bitiyor . Umarım beğenirsiniz ben beğendim . :)

Nuray Kirik 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Birbirinden değerli üç çocuğun hayatı, babalarının yanlış anlaşılması sonucunda hapishaneye girmesiyle tamamen değişir. Anneleri ,babaları hakkında hiç konuşmaz ve onun işinin çıktığını daha sonra geleceğini söyler. Çocuklar zengin şehir hayatından ayrılıp köyde demir yolunun kenarında bir eski evde yaşarlar artık hayatları eskisi gibi değildir. Eskiden durumları iyiyken şimdi durumları çok kötüdür çocuklar annelerini üzmemek için ellerinden geleni yaparlar.

Gül Girgin 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukken bayılarak okumuştum. Şimdi yeniden okuyacağım ilk fırsatta. Eminim çok daha farklı şeyler hissedeceğim. Çocukların gerçekten okuması gereken bir kitap.

Alperen Özdemir 
03 Oca 21:13 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Kitabı İngilizce olarak okudum güzel bir çocuk kitabı yabancı dil öğrenenlerin okurken sıkılmayacağı türden hızlı bir olay örgüsü ve güzel bir kurgusu var

Gülşah Özkaya 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumun favori kitaplarından biriydi. Halen konusunu biraz biraz hatırlayabiliyorum. Tabii ki önemli olan "bir kitabın içeriğini hatırlamasak da içimize işleyen dokunuşları"dır. Bu kitap da bana dokunanlardan. Çok güzel ve öğretici bir kitap. Özellikle çocuklara okutmamız gereken bir klasik. Bu kitabın hüznü bile güzeldi!

Elif Türk 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bddbdbbc süperrrrrr :d ammmaaa benniiiii çoooooooooook korkuttttttu inanılmazz dcedeee. e

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız