Deniz Feneri

8,0/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
449 gösterim
Arkadaş Yayınevi dünyaca ünlü polisiye yazarı P. D. James'in haftalarca en çok satanlar listesinde 1 numara olan kitabı Deniz Feneri'ni Türk okuyucusuyla buluşturuyor. 

İngiltere'nin Atlantik sahillerinde yer alan Combe Adasının kanlı bir geçmişi vardır. Ancak şimdi özel bir vakıf tarafından yönetilen ada, görevleri dolayısıyla fazlasıyla gergin ve çok ünlü konuklara, stresli görevlerine mola vererek soluklanmaları için bir fırsat sunmaktadır. Ama bu huzur ortamı Combe adasındaki konuklardan birinin garip bir şekilde öldürülmesiyle bozulur. Bu garip cinayeti en kısa zamanda ve medya tarafından duyulmadan aydınlatması için Adam Dalgliesh göreve çağrılır. Ancak zamanlama, kendi iç dünyalarında sorunlar yaşayan Adam Dalgliesh ve ekibi için uygun değildir. Tam karmaşık cinayetin nedenlerini çözmeye ve şüphelileri ortaya çıkarmaya başladıkları sırada acımasız bir cinayet daha işlenir. Bu arada Dalgliesh'in sinsi bir tehlikeyle karşı karşıya kalması tüm araştırmayı riske atar. 

Ünlü polisiye gerilim yazarı P. D. James'in zekice ördüğü kurgusunu usta ve eğlenceli üslubuyla zenginleştirdiği Deniz Feneri'ni merakla bir solukta okuyacaksınız. 
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2008
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9789755095486
 • Çeviri:
  Fatoş Atay
 • Yayınevi:
  Arkadaş Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Oblomov 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kitabın amacı insan kalbinin kendini tanımasına yardım etmek olmalıdır.

Deniz Feneri, P. D. James (Sayfa 181 - Arkadaş Yayınevi)Deniz Feneri, P. D. James (Sayfa 181 - Arkadaş Yayınevi)
Oblomov 
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yalnızlık insanı kendi düşüncelerini incelemeye zorlasa da sonunda acıdan çok serbestlik getiriyordu.

Deniz Feneri, P. D. James (Sayfa 78 - Arkadaş Yayınevi)Deniz Feneri, P. D. James (Sayfa 78 - Arkadaş Yayınevi)

Kitapla ilgili 1 Haber

Farkında Mısınız? Sabahattin Ali 1948'de Öldü
Farkında Mısınız? Sabahattin Ali 1948'de Öldü Son yıllarda Muhteşem Gatsby, Dublinliler ya da Satranç'ın farklı yayınevleri tarafından basılan çevirilerini gördük. 2015 yılında ondan fazla yayınevi Gulyabani bastı, sayısız Küçük Prens baskısı gördük. 2016'da muhtemelen çok sayıda yayınevi Aşk-ı Memnu basacak. Ama asıl fırtına için biraz daha beklememiz gerekecek. 70 yıllık telif süresi Sabahattin Ali'nin eserleri için 2018 sonunda, George Orwell'ın eserleri için 2020 sonunda dolacak.