Deniz Feneri Yolu Cedar Cove Serisi 1

8,1/10  (61 Oy) · 
188 okunma  · 
54 beğeni  · 
1.820 gösterim
Her kadının bir hikâyesi vardır...

Sevgili Okur.
Henüz beni tanımıyorsun. Fakat bu durum birazdan değişecek çünkü seni evime, yaşadığım yere davet ediyor; ailem, arkadaşlarım ve komşularımla tanışmanı istiyorum. Gel hadi, hikâyelerimizi öğren, hatta belki sırlarımızı da...

Yolunuzun kesiştiği her insanın az veya çok hayatınıza bir şey kattığı gerçeğini bilirsiniz. İnsan ilişkileri üzerine özellikle eğilen, hayatın içinden seçtiği olaylardan yola çıkarak yazdığı romanlarıyla geniş kitlelerin beğenisini kazanan Debbie Macomber, bu kez yeni karakterlerin birbirilerine geçmiş hikâyeleriyle karşınıza çıkıyor. Hiç bilmediğiniz ama tanımaktan büyük keyif alacağınız bu insanların yaşamlarına dahil olurken kimi zaman sevinecek, kimi zaman üzülecek, şaşırtıcı olaylara tanık olurken çoğu zaman heyecanlanacaksınız.

"Debbie Macomber'ın, büyüleyici kalemiyle duyguları harekete geçirme konusunda özel bir yeteneği var. 'Cedar Cove' serisi bunu bir kez daha doğruluyor."
-Publishers Weekly-

"Debbie Macomber'ın yeni serisi 'Cedar Cove' için harikulade bir başlangıç. Serinin ilk kitabı Deniz Feneri Yolu'nda karşınıza çıkan karakterlerle dost olmaya, kendinizi onlardan biri gibi hissetmeye hazır olun."
-Reader to Reader-

"Gerçek hayattan esinlenerek yazdığı romanlarıyla tanınan Macomber, etkileyici karakterlerden oluşan yeni serisi 'Cedar Cove'da insan ilişkilerinde yaşanabilecek her tür sorunu aşk, umut ve hoşgörüyle buluştururken okuru adeta büyülüyor."
-Booklist- 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053482185
 • Orijinal Adı:
  16, Lighthouse Road
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
 17 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

• Debbie Macomber'dan içinizi ısıtacak, her sayfasında tebessüm ettirecek bir kitap daha. Deniz Feneri Yolu Cedar Cove serisinin ilk kitabı. Peki Cedar Cove neresi? Debbie Macomber'ın kitabında memleketim olarak bahsettiği Cedar Cove Washington'da bulunan bir sahil kasabası. Kitabı okurken bu küçük kasabada yaşadığınızı hayal ediyorsunuz, karakterlerin acılarını, hüzünlerini, mutluluklarını onlarla birlikte yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz.

• Olivia, Cecilia, Seth, Ian, Charlotte... Romanda yer verilen her karakterde kendinize ait bir şey buluyorsunuz. Herkesin, hayatında yaşayabileceği sorunları harmanlayarak, sorunların üstesinden nasıl gelinebileceğini öyle hoş bir şekilde anlatıyor ki... Bir de buna o sade, yalın, eğlenceli üslubu eklenince geriye sadece sayfaların tadını çıkarmak kalıyor. Deniz Feneri Yolu seri için mükemmel bir başlangıç kitabı.

Fatoş Çetiner 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Debbie Macomber birkaç kitabı hariç sevdiğim kitapları olan bir yazar. Ne zaman okuma konusunda tıkansam onun kitapları bana hep yol gösterici olmuştur. Yine beni yanıltmadı ve okuma konusundaki hırsımı kamçıladı.
Yeni bir seri, yeni insanlar ve yeni bir şehir... Macomber belki bundan dolayı kendini tekrarlıyormuş gibi gözüküyor ancak ben onun her kitabında kendimden bir şeyler buluyor ve yeni insanlarla tanışıyormuş gibi oluyorum.
Deniz Feneri Yoluyla Cedar Cove kasabasının büyülü havasını soluyacak kadar kendinizi kitaba kaptırabileceğinizi söyleyebilirim. 12 kitaplık bir seri olması nedeni ile bu kitabın sonunda bazı şeyler havada kalmış olabilir ama beni rahatsız etmedi, hatta bir sonraki kitabı okuma konusunda beni teşvik etti.

Küçük bir alıntı; "Mutluluğa giden yol kendi içindeydi." SF/405

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bayağı renkli bir kitaptı. Aynı zamanda, bende çok büyük meraklar ve heyecanlar uyandıran bir romandı. Çok severek okuyup, karakterleri de benimsediğim başucu kitabım diyebilirim. Okumak için geç bile kalmışım aslında. Yazar olay örgüsünü çok gerçekçi ve akışkan bir şekilde kaleme almış. Olayların ve karakterlerin etkisinde kalmamak mümkün değil bence. İster istemez kitap sizi alıp başka hayatlara götürüyor. Ve de karakterleri benimsediğiniz gibi olayları da kendiniz yaşıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Sayfalar ilerledikçe bitmesin diyebileceğiniz, bittikten sonra ise, karakterleri arkadaşlarınız gibi özleyeceksiniz. Okumamış olanlar, daha fazla geç kalmadan okuyun bence. Adeta kitaptaki olay örgüsüne kilitli kalacaksınız.

damla kundak 
07 Şub 21:13 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Yazarın ilk kitaplarını beğenerek okumuştum(uzun zaman oldu gerçi ama) fakat bu kitabına nedense ilk seri kadar ısınamadım. belki çeviriden, belki de yazarın konu seçiminden dolayıdır. Kitapta çok fazla beni etkileyecek yoğunlukta duygusallık yoktu. Ayrıca karakterle arası geçiş yapılırken herhangi bir işaret olmaması da okurken duraksamama ve kafamın karışmasına sebep oldu.

Neslihan Cayirci 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sıcacık bir öykü yine Debbie Macomber'den. Bu kez dört kişinin hayatını kesiştirmeyip ana bir karakter seçip o karakter etrafındaki kişilerin hayatındaki gelişmeleri öyküleştirmiş. Tam kafa dagıtmalık, hemencecik okunan hoş bir kitap olmuş. Olumlu duyguları destekleyip pozitif bakmanızı sağlayabilir.

DERYA... 
02 Mar 21:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sımsıcak bir kitap...içinizi ısıtıyor,sarıp sarmalıyor...ne zaman beyin fırtınası yaşatan bir kitap okusam hemen yazarın kitaplarına sarılıyorum...beni sımsıcak sarsın diye...

Gulileo 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Seri olduğunu duyunca üzülmüştüm bu kitabı aldığıma ama okuyunca iyiki almışım dedim. Karakterler çok samimi okuduğum bir çok yerde kendimi buldum. :))))

Zeynep 
23 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Cedar Cove serisinin ilk kitabi olan Deniz Feneri yolu, 30 yaş ve üstü kisiler ve hayatlari anlatmasi itibariyle bu yaş grubuna daha çok hitap ettiğini düşünüyorum. Kullandigi akiskan yazi dili ve iceriginin bogucu olmamasi sebebiyle bir çirpida okunup bitirebileceginiz türden bir kitap.

Tam bi kitap aşığı 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Debbie Macomber le tanıştığım ilk kitap bu yüzden oldukça önemli bir kitap benim için mutlaka okumalısınız çünkü bu kitaplarda yeni dünyalar keşfediyor ve mutluluk fiskiyesinde oldukça ıslanıyorsunuz :)

Erkan Çetin 
06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 6/10 puan

Küçük mucizeler dükkanı serisiyle tanıştığım Debbie Macomber'den bir başka seri daha kolay okunabilirliği,sade,akıcı yalın dili,yarattığı karakterlerinin zenginliğiyle hayatın içinden insan portreleriyle yalnızca kadınlar için değil biz erkeklerin de severek okuyacağına inanıyorum!

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Damla Köseoğlu 
 14 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Günümüz gençliği fedakârlığın ne olduğundan habersiz. Her şeyi çok kolay elde etmeye alışmışlar.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 21 - Novella Yayınları)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 21 - Novella Yayınları)
Neslihan Cayirci 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

... biri ona inanmanı söylüyorsa genelde inanmamanı gerektiren bir durum vardır.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 54)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 54)
Neslihan Cayirci 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Matematiğin sunduğu düzen onu cezbediyordu. Her şey yerli yerine oturuyor ve her sorunun bir çözümüne ulaşabiliyordu.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 107)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 107)
Zeynep 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Baba
Boby (Cecilia'nin babasi) onun arkadaşi olmak istemişti, oysa Cecilia'nin bir dosttan cok, babaya ihtiyaci vardi

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 54)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 54)
Zeynep 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kız
Olivia'ya, kizlarin erkekleri aramamasi gerektiği ögretilmişti; bir türlü kurtulmayi başaramadığı bir mahalle baskisiydi bu.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 77)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 77)
Zeynep 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Annelik içgüdüsü
Justine annesini onu beslemeye neden bu kadar merakli olduğunu anlamiyordu. Tıpkı büyükannesi gibiydi. 'Anaç bir besleme güdüsü olmali' diye düşündü.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 88)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 88)
Zeynep 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

oda arkadaşi
Bu, evlilik değildi. Paylaştiklari sevgi ve muhabbet ancak üniversitede oda arkadaşi olmaya yeterdi.

Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 66)Deniz Feneri Yolu, Debbie Macomber (Sayfa 66)