Deniz Kızı Fjällbacka Serisi 5

6,3/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
187 gösterim
Geçmiş intikam alıyor.Küçük ve sakin İsveç kasabası Fjällbacka, yine gizemli bir cinayetle sarsılıyor.Christian Thydell’in hayali gerçek olmuştu. İlk romanı Denizkızı yayımlanmış, büyük ses getirmişti. Öyleyse neden bu kadar mutsuzdu? Onu yayın camiasına tanıtan Erica arkadaşı olduklarını düşünüyor, ama Christian hakkında çok az şey biliyordu. Christian’ın yakın arkadaşı Magnus ölü bulununca, Erica Christian’ın geçmişini merak etmeye başladı. Eşi dedektif Patrik’le beraber olayın derinlerine indiklerinde o güne dek dostlar arasında kalmış büyük sırrın perdesi yavaş yavaş aralanacaktı.(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  492
 • ISBN:
  9786050947342
 • Çeviri:
  Güneş Becerik Demirel
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
08 May 12:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Katilin olduğu hikaye ile normal olay örgümüz ilerliyor. Aslında katil değil masum demek daha doğru olur. Özellikle küçük engelli kıza olanları okurken çok canım yandı be.
Kitabı beğendim tabi ama başlarda neredeyse gereksiz 150 sayfa var. Orayı 2 günde okuyup kalan kısmı bu saatte bitirmem bile durumu açıklar sanırım. Araya bir kitap daha sıkıştırdım bunu okurken.
Yazarın genel huyu olayları başta çok yavaş ve sıkıcı ilerletip bir anda hızlandırması ve sırf bunun merakı yüzünden bırakmadığım bir eseri daha. Polisiye romanlar gibi bir beklenti yok burada. Genellikle günlük muhabbet diyalogları var. Bu da sıkıyor haliyle lakin kendine bağlıyor. Ancak konuşmalar cidden sıkıcı, betimlemeler ise aksine oldukça komik.
Kitapta bir ara hikayeyi karıştırdım. Kim ölü kim diri şaşırdım ama sonradan yazar onu da toparlıyor. Gerçekten yazar çok başka. Kitaplarını okurken hep olumsuz düşünce besliyorum ama finale gelince gene mutlu bitiriyorum. Bu da öyle oldu.
Kendinize iyi bakın, kitapla kalın, başka yerde huzur yok..

Meriç Ünal 
29 Mar 07:52 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Çok sevdiğim bir yazar. Hikayeyi çok güzel işliyor, karakterler çok ayrıntılı, gizemi son ana kadar koruyor. Deniz Kızı'nda da aynı şekilde devam ediyor yazarın tarzı. Bu kitapta sadece sonu çok havada kalıyor, bazı sorularım cevaplanmadı, buna rağmen tavsiye edebilirim.

Kutlu AKHAN 
04 Oca 07:08 · Kitabı okudu · 11 günde · 6/10 puan

Yazarın son 3kitabı diğer kitaplarına göre kanımca düşüşte. Kitabın yarısını geçtim ama haka sürüklemiyo sırf bitsin yarım kalmasın diye okuyorum. Yazarın ilk 4 kitabı süperdi.

Sercan Gürsoy 
 13 Nis 16:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aksiyonu ilk sayfadan son sayfaya kadar sürüyor. Sonuç kısmına doğru katilin kim olduğu çok kolay bir şekilde anlaşılıyor. Önceki beş kitapla kıyasla bu biraz daha alt seviyede. Katilin neden ve nasıl katil olduğu o kadar klişe ki daha önce de karşıma çıktı. Üstelik gerçek hayatta da öyle bir katil yaşadı. Özetle bence sonu fiyasko olsa da okunabilir bir kitap. Adrenalini bol. Ayrıca geçen yıl bu zamanlar onuncusu basılmış bir serinin altıncı kitabı. Yani seriyi sürdürmekse niyetiniz, pas geçmemelisiniz.

Kitaptan 2 Alıntı

Sadık Cemre Kocak 
08 May 12:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Bazı kadınlar o kadar güçlü oluyorlardı ki, hiçbir şey onları yıkamıyordu. Belki biraz sarsılıyorlardı ama yıkılmıyorlardı.

Deniz Kızı, Camilla Läckberg (Sayfa 141)Deniz Kızı, Camilla Läckberg (Sayfa 141)
Sercan Gürsoy 
07 Nis 21:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

“Ancak en iyi yalan, her zaman için gerçeğin kesitlerini barındırandı.”

Deniz Kızı, Camilla LäckbergDeniz Kızı, Camilla Läckberg