Deniz'de Bir Damlaydı Aşk

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
23 gösterim
"Deniz'i aşk sanmıştım önceleri. Yanılmışım. Ağır bir bedel ödedikten sonra anladım ki Deniz'de bir damlaymış meğer Aşk."

Evet geldi. Bir nisan sabahı... Güneşten kızıllar sürerek göğün yanaklarına... Usulca sokuldu buzdan kalbime. Önce gözleri değdi gözlerime gece kadar ıslaktı. Şafak kadar aydınlık, güneş kadar sıcaktı. Kirpiklerinin gölgeliğinden kirpiklerimin kurak iklimine aktı, baharı firar etmiş bir mevsim serinliğinde. Üşüdüm önce, sonra ateş sardı afakımı. Kalbim, mahremiyet ile sırrın, gizlilik ile bilinmezliğin, tutku ile aşkın çözülmez meydanı oldu.
Baktın mı bir başka bakardın gözlerime. Gözlerinle gözlerime sokulurdun usulca. Gökte fırtınanın önüne katıp dörtnala koşturduğu bulutlar gibi yüreğim coşardı. İliklerime kadar titrerdim ama sen görmezdin. Zaman dursun isterdim gözlerin gözlerime değdiğinde. Kabıma sığmazdım. Yürüyüşüm değişirdi farkında olmadan. Daha bir dik yürürdüm. Daha bir sağlam basardım kaldırımlara. Çökmezdi omuzlarım şimdiki gibi. Gökyüzünün mavilikleri okşardı başımı. Tıka basa sevgi dolardı yüreğim.
Güne seninle başlardı sanki şehir. Öylesine heyecan dolu, öylesine sevecen... Tarla kuşlarının şarkısı duyulurdu çok uzaklardan. Serçeler eşlik ederdi onlara. Perdelerin aralığından süzülüp, güneş öperdi yanaklarından ve sen, sabah güllerinin mahmurluğu gözlerinde uyanırdın. Renkler uyanırdı... Gökyüzünde mavi, çimenlerde yeşil uyanırdı. Kelebekler uyanırdı erken saatte ve etrafında uçuşurdu pencerenin. Bir günlük ömre seni sığdırmak istercesine...
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786059080170
 • Yayınevi:
  Kalender Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Furkan Uzel 
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Iğdır ve İstanbul arasında geçen bir aşk serüveni. Tevafukların, tesadüfle aynı olmadığını ve her şeyde bir sabır gerektiğini, sonrasında ise kolaylığa ulaştığını anlatan müthiş bir aşk kitabı. Çok güzel betimlemeler içeren bir kitap. Gerçekten bayıldım. Reklamı yapılsa, gündemin gırtlağına çökecek bir kitap. Fakat bilinmeyen kitap olduğu için, yerin dibine mahkum edilmiş...

Kitaptan 2 Alıntı

Furkan Uzel 
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Küçük avuntularla gönlümüzü hoş tutup, telafisi olmayan değerlerimizi mahir bir el yordamıyla bizden çalıp düşmüştü takvimlerden zaman...

Deniz'de Bir Damlaydı Aşk, Habib Mert (Sayfa 135 - Kalender Yayınevi)Deniz'de Bir Damlaydı Aşk, Habib Mert (Sayfa 135 - Kalender Yayınevi)
Furkan Uzel 
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Tesadüflere pek inanmazdım. Çünkü "Benim iznim olmadan bir yaprak bile kımıldamaz" diyen bir Rabbe inanıyordum...

Deniz'de Bir Damlaydı Aşk, Habib Mert (Sayfa 51 - Kalender Yayınevi)Deniz'de Bir Damlaydı Aşk, Habib Mert (Sayfa 51 - Kalender Yayınevi)