Denizler Altında Yirmi Bin Fersah

·
Okunma
·
Beğeni
·
12692
Gösterim
Adı:
Denizler Altında Yirmi Bin Fersah
Baskı tarihi:
Mart 2010
Sayfa sayısı:
50
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055890902
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Butik Yayıncılık
Tüm haber kanalları, açık denizde dev bir canavarın dehşet saçtığını duyuruyor. Profesör Arronax araştırma için çağrılıyor ve denizin altında esir alınıyor! Bir daha karaya adımını atmamaya yemin eden gizemli Kaptan Nemo kim? Arronax ve arkadaşları, dalgaların arasındaki akıl almaz yolculuklarından kaçabilecekler mi? Jules Verne'in dünyaca ünlü klasiği, çizgi roman formunda yeniden hayat buluyor.
50 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Jules Verne'in o inanılmaz hayal gücüyle yine hayaller alemine bi gittim gittim geldim gündüz gözüyle millet Oscar'ın derdinde ben dünya çocuk klasiklerinin derdinde insanın hayattan beklentileri ne kadar farklı ne kadar değişken ötesinde rengarenk olan mizacımın %50'ni hikayecilerden geri kalan %50 sinide soy ağacımdan aldığım kesin. Ziyadesiyle ben pek beğendim yine ey sevgili okur. :))
824 syf.
·Puan vermedi
Ortaokul yıllarımda okumuştum. O dönemde okuduğum ilk bilim kurgu kitabı denilebilir. Uzun süre etkisinden kurtulamamıştım. Çok güzel bir kitap.
286 syf.
Jules Verne ile tanıştığım kitap. Henüz bir kitabını okumuşken yazarın dili, anlatımı ile ilgili yorum yapamam. Lakin kitap beni etkilemeyi başardı. Kahramanlarla birlikte tüm maceraları yaşadım ve Kaptan'ın zekasına hayran kaldım.
Kitapların filmlerini izlediğim halde kitaplardan -kitabı okumaya başlayna kadar- bi haber olmam ... söyleyecek sözüm yok. Telafi edilecek tabii ki.
Henüz bu güzel kitaplarla tanışmayan varsa en yakın zamanda tanışması dileklerimle..

ve not: Güzel gemi Nautilus;
TARDİS'den sonra hiç bir aracın beni etkileyemeyeceğini düşünürken sen çıktın ortaya. TARDİS bir sen iki..
384 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Orta okul öğrencileri için güzel bir kitap. Denizler altında geçen, maceralarla dolu Dünya turu, Kaptan Nemo ve Nautilus'un sırları, okyanusların gizemleri...

Kitapta geçen balıklar için kitabın sonunda resimli ufak bir albüm olsa güzel olurdu.
Sezgi
Sezgi Denizler Altında Yirmi Bin Fersah 1. Cilt'i inceledi.
384 syf.
Okuyup unuttuğum ya da okumadığım fark etmeksizin bütün Jules Verne kitaplarını tekrar okuma kararımı son hızda devam ettiriyorum.

Meşhur kitabımız ''Deniz Altında 20.000 Fersah'' yine mükemmel bilgilerle dolu, denizde yaşama isteği oluşturan (ama fobim var) bir kitap. Belki o zaman keşfedilmemiş birçok şeyi dile getiren, denizden elektrik elde edebilen, muazzam bir denizaltına sahip Kaptan Nemo'yla karşılaşıyoruz. Büyük insan vesselam. İlkokul hocamız kitap okuma saatlerinden birinde okumuştu ama yarım kalmıştı, unutup gittik biz de. Şimdi büyük bir keyifle okudum.
Jules Verne, bu kitapları bilimsel verilere dayandırdıkça hikayelerin sadece hikaye olmayabileceği fikri geliyor insana. ^^
824 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
bilim kurgunun, hayal gücünün ilk eseri ..
okudukça elinizden bırakamıyorsunuz.. tatile denk geldiği için çok şanslıyım :) okuyun her kitabını da etrafınızda ki çocuklara hediye edin.
Burak
Burak Denizler Altında Yirmi Bin Fersah 1. Cilt'i inceledi.
824 syf.
Bu güzel eseri geçen ay okumuştum ama inceleme yazısını eklemek bugüne nasip oldu. İki gün boyunca büyük bir keyif alarak okudum. Ve yazarın diğer eserlerini de bir de tam metin olarak okumaya devam edeceğim inşallah. Kitaba gelecek olursak;

1866 yılında dünyanın dikkati, denizde görülen ve özellikle ticaret yollarında seyahat eden gemileri tehdit eden bir canavara yoğunlaşmıştır. Birçok gemi tarafından sıklıkla görülse de ne tür bir canavar olduğu bir türlü anlaşılamamaktadır. Bu esnada Paris Doğabilimleri Müzesi'nde vekil Profesör olarak çalışan Aronnax ise bilimsel araştırmaları için Amerika'dadır . Aronnax'ın tüm dünyada kabul görmüş ve büyük ilgi çeken iki ciltlik "Denizaltı Derinliklerinin Sırları" isimli bir eseri bulunmaktadır ve gelişen bu olayları da yakinen takip etmekte, bu canavarın ne olabileceği yönünde çeşitli bilimsel açıklamalar yapmaktadır. Bu esnada Amerikan hükümeti Abraham Lincoln isimli firkateyni bu canavarın tespit edilip yok edilmesi amacıyla Komutan Farragut'un emrine vermiştir ve tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Komutan firkateynin yola çıkacağı gün profesöre bir davet mektubu gönderir ve Aronnax büyük bir heyecanla bu daveti kabul ederek sadık uşağı Conceil ile bu yolculuğa katılır. Firkateynde zıpkıncıların kralı olarak nam salan Ned Land'de bulunmaktadır.

Uzun süren aramalar sonucu canavara bir türlü ulaşılamaz. O kadar ki tayfalar isyan etme noktasına gelir. Tam ümitlerin bittiği noktada canavarla karşılaşılır ve onun saldırısı sonucu gemi büyük bir hasar alır. Çarpışma esnasında Aronnax, Counseil ve Ned denize düşer ve ağır yara almış olan gemiden bir hayli uzaklaşırlar. Sonrasında canavar sandıkları şeyin aslında döneminde eşi benzeri olmayan bir denizaltı olduğu anlaşılır. Kaptan Nemo onları Nautilus adlı denizaltısına alır ve onların canını bağışlar. Artık onlar da tüm ekiple beraber bu sırra ortak olmuşlardır ve denizaltının mecburi misafiri olarak yaşamlarına devam edecekleri Kaptan Nemo tarafından kendilerine bildirilmiştir. Ned bu durumdan son derece rahatsız olup ilk fırsatta kaçış planları hazırlamak istese de bu o kadar kolay bir iş değildir. Profesör içinse bu yolculuk tam bir keşif gezisi niteliğindedir ve değişik kıtalar arası gözlemlerini sürekli kayıt altına almaktadır.

Sonrasında ise bizi okyanuslar arası uzunn bir yolculuk bekliyor. Kaptan Nemo ve Profesör Aronnax geçtikleri her güzergahta o bölgelere ait tarihi ve bilimsel pek çok sırları bize düşsel bir yolculuk tadında sunarak eşsiz bir ziyafet sunmaktadır.Fakat bu uzun yolculuk ne zamana kadar bu şekilde sürecektir. Profesör ve arkadaşları denizaltıdan kaçma fırsatı bulabilecek midir? Bu macera nasıl bir sonla bitecektir. Ayrıntılar kitapta :)

Bazı canlılar için yapılan uzun bilimsel sınıflandırmalar bazen can sıkıcı olabilir ama okumaya kesinlikle engel oluşturmuyor. Kitabı okurken bir harita açıp, onun üzerinden rotayı takip etmek ayrı bir keyif oluyor. Size de tavsiye ederim. Ayrıca Nautilus'un üç boyutlu sunum videoları da mevcut. Onları gördükten sonra okumak daha da ilgi çekici bir hal alıyor.

Yazarın yüzyıllar öncesinden sahip olduğu bu dehaya ve hayal gücüne hayran olmamak elde değil. Özellikle yazarın hiçbir eseri ile tanışmış olmayan okuyuculara ısrarla tavsiye ederim.

Herkese keyifli okumalar :)
e.d.
e.d. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah 1. Cilt'i inceledi.
126 syf.
Çok güzel bir şekilde kurgulanmış, okudukça merak uyandıran, hatta "Keşke ben de o denizaltında olsam" dedirten bir eser olmuş. Olmaz, geçilmez denilen yerlerden ustalıkla geçen, dışı sapasağlam hazırlanmış, denizlerin iç dünyasının güzel keşfi olan bir hikayesi var...
384 syf.
·22 günde·Beğendi·Puan vermedi
bu kitap deniz altı canlılarının o dönemlerdeki araştırılma şekillerini nasıl makinelerinin olduğunu ... anlatıyor julesin yazdığı bu kitabı ben çok beğendim
160 syf.
·Puan vermedi
Kitabın 39. sayfasında hoşuma giden konuşma "Evet! Deniz her şeydir! Dünya'nın çoğu denizlerle kaplıdır. Denizlerin içinde on üç binden fazla canlı türü yaşar. Gerçek huzuru ancak denizde bulabilir insan. Denizler diktatörlere ait değildir! Denizin yüzeyinde savaşlar, çarpışmalar olabilir ama on metre aşağıya indiğinizde diktatörlerin hükümranlığı sona erer. Bağımsız olabileceğiniz tek yerdir deniz. Burada efendi yok! Burada özgürüm!" konuşmasıydı.
384 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
okuduğum ilk kitap benim için yeri çok büyük .3. sınıftayken ne kadar eğlenceli geliyorsa aynı hisler şu an da geçerli:) ::::))))))Şimdide kardeşimin okumayı en sevdiği kitap en az 5 kez okumuştur.Ama beni asla geçemez Tam 12 kez okumuştum .Ve kitap okumayarak neler kaçırdığımı öğrendiğimde direk kitaplara sarıldım:)
Ama insanların özgürlük zannettikleri yeryüzünün o dayanılmaz ağırlıktaki boyunduruğundan vazgeçmek, belki de sandığınız kadar güç değildir!
"Sayın profesör. dedi Kaptan. Sahibi olduğum ormanlar güneşten ne ısı; ne de ışık alır. Orada aslanlar, kaplanlar yoktur. Hiçbir dört ayaklı orada barınamaz. Bu ormanları bilen tek kişi benim. Şimdilik yalnızca benim için yeşerirler. Size kara ormanlarından değil; deniz ormanlarından bahsediyorum."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Denizler Altında Yirmi Bin Fersah
Baskı tarihi:
Mart 2010
Sayfa sayısı:
50
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055890902
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Butik Yayıncılık
Tüm haber kanalları, açık denizde dev bir canavarın dehşet saçtığını duyuruyor. Profesör Arronax araştırma için çağrılıyor ve denizin altında esir alınıyor! Bir daha karaya adımını atmamaya yemin eden gizemli Kaptan Nemo kim? Arronax ve arkadaşları, dalgaların arasındaki akıl almaz yolculuklarından kaçabilecekler mi? Jules Verne'in dünyaca ünlü klasiği, çizgi roman formunda yeniden hayat buluyor.

Kitabı okuyanlar 3.609 okur

  • Mürsel Yurtoğlu
  • Obi-Wan Kenobi
  • Tanrıverdi
  • M
  • Mustafa
  • Fatih ÇAY
  • Eren Şimşek
  • aaaaaaa
  • Huri Demirci
  • PiKafalı

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1.5 (10)
9
%0.6 (4)
8
%0.9 (6)
7
%0.1 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları