Derin İmparatorluk

8,0/10  (22 Oy) · 
39 okunma  · 
14 beğeni  · 
782 gösterim
Osmanlı İmparatorluğu Türkiye Cumhuriyeti
Ya Sonra?!...

Ahmet Rauf Hoca, "Kurucuları sakın küçümseme evlat," dedi. "Onlar ne istediklerini bilen, amaçlarını unutmayan, dirayetli bir örgüt. En eskisi üstelik. Erkân'ın yanında Masonlar çocuk, Tapınakçılar delikanlı, Haşhaşiler acemi kalır. Bütün hikâyeyi anlatacağım sana."


Kayı boyuna imparatorluk yolunu açan kimlerdi?
Timur, Ankara Savaşı'nda Yıldırım Beyazıd'ı cezalandırmak için mi kullanıldı?
Fatih Sultan Mehmet kimlerin kellesini istedi?
Kurucular kim ve Türkiye Cumhuriyeti'nden ne istiyorlar?
Politikada hızla yükselen genç adamı kimler öldürdü?

"Kurucular" gölgelerden çıkarken sıradan hayatlar savrulacak! Derin İmparatorluk, günümüzde geçen, ülkemizin geçmişi, şimdisi ve geleceğini değiştiren politik-kurgu bir roman. Dur durak bilmeyen aksiyon ve şifrelerle dolu.
Bu kitabı bitirdiğinizde aklınızda tek bir soru olacak: "Bu Sadece Bir Roman Mı?
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752108967
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Özlem Yılmaz 
15 Ara 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Orkun Uçar gerçekten de başarılı bir kurguya imza atmış. Kitaptaki sırlar ve şifreler çok mantıklıydı. Şifrelerin çözümü de yine aynı şekilde güzel açıklanmıştı. Ben gerçekten çok zevk alarak okudum. Bir günde bitebilecek bir kitap zaten. Heyecanlı ve sürükleyici olduğu için nasıl okunup bittiği anlaşılmıyor bile.
Tarih, kriptoloji ve kurgu sevenlerin mutlaka okuması lazım.
Böyle kitapların daha da çoğalması umuduyla..

Keyifli okumalar...

Muharrem Armağan 
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ülkemizin kuruluşu çogu zaman teşkilat ve derin devletle ilşkilendirilmiştir bir çok romanda tarih kitabında dizilerde ve fimlerde teşkilata değinilmiştir. Kimi zaman teşkilat kimi zaman derin devlet kimi zaman ihtiyarlar ve aksaçlılar gibi bir sürü isimle Osmanlı'dan itibaren devletimizi kuran gizli güçlerden bahsedilmiştir. Orkun Uçarla Saygın Ersin'de bu kitabında daha farklı olarak değinmişler bu konuya. Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamid Han, Mustafa Kemal Atatürk'ün Erkanı isimli Osmanlı’nın kuruluşu gerçekleştiren sonra Osmanlı İmparatorluğu ile ters düşen teşkilatı çözdüğünü anlatmışlar. Kişisel yorumuma gelince biraz abartıya kaçtıklarını söyleyebilirim yani kitapta bazı konuları net olarak açıklamamışlar bunlardan aklıma gelenler Erkan adlı teşkilatın Mevlana Celaleddin Rumi'yi hiç sevmemeleri ve özellikle şu cümle ile ne anlatmak istediklerini çözemedim yazarlarda Osmanlı düşmanlığı görmediğim halde böyle bi cümleyi neden kurduklarına bi anlam veremedim “Osmanlı dediğin bol İslam soslu bir Bizans yemeğidir evlat. Çeşnisinde de azıcık Türklük vardır o kadar... Kısaca ERKÂN’ın Osmanlı’yı yeniden diriltmek gibi bir amacı olamaz. Yıkılmasına o kadar sevinmişlerken üstelik... ”. Kitabı okumak isteyenler içinse tarihe farklı bi bakış açısı getirmiş olayların bazıları gerçek olsada hikayelerini yazarlar kendilerine göre anlatmış bilim-kurgu ve tarih seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.

Mehmet Arda 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Güzel kurgulanmış bir kitaptı. Üniversitede bir gece de okumuştum. Sırların çözümü gayet güzel anlatılmıştı. Orkun Uçar böyle kitaplari daha çok yazmali.

Sefa Mehmet 
 21 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın sonuna geldiğimde istemsiz bir şekilde tüylerim diken diken oldu. Uzun zamandır hiçbir kitaba bu kadar derin girememiştim. Etkilenmemek elde değil. Orkun Uçar ve Saygın Ersin tam anlamıyla bir başyapıt yaratmış...

Serdar Poirot 
04 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime ile mükemmel bir kurgu romanı.
ERKAN adında binlerce yıllık bir örgütün Osmanlı'nın kuruluşuna vesile olması, sonrasında Atatürk'ün bu örgütü fark etmesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu gibi olaylarla başlayan;
2008'de ise aynı gün içerisinde işlenen cinayetler üzerine Nur Tezer ve Yiğit'in Ankara sokaklarında geçen maceraları konulu müthiş bir kurgu romanı.
Bu arada Çandarlı'nın idamı, Timur ile Ankara Savaşı, 2. Murad'ın 3 kere tahta çıkması gibi tarihi gerçeklere farklı bir bakış açısı getirmesi de takdire şayan.
Kurgu romanı severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.