Derin Sularla Şeytan Arasında - Işıltı Serisi 1 Ciltli

7,8/10  (8 Oy) · 
24 okunma  · 
4 beğeni  · 
619 gösterim
Şeytanla el ele yürürken ondan korkamazsın!

Geçmişi sırlarla dolu esrarengiz freddie...
Ölü freddie'nin hatıralarına düğümlü Violet White...
Çarpık gülüşlü, mükemmel yalancı River West...

"Hem dondurucu hem de ateş kadar sıcak. Doğaüstü."
-School Library Journal-

"Hipnotik bir AŞK."
-Booklist-

"Tekinsiz bir adam, zeki bir kadın, soluk kesen bir kurgu."
-Publishers Weekly-

"Edebiyat, sinema ve müzik klasiklerine mükemmel dokunuşlarla bezenmiş, gotik, korku ve modern romantizmin baş döndürücü karışımı."
-Kirkus Reviews-

"Büyük harflerle: KIŞKIRTICI."
-Kendare Blake-

"Okyanus kıyısındaki sıradan kasaba Echo'da her şey olağandı. Ta ki bir gün esrarengiz yabancı River West, White ailesinin köhne malikânesi Citizen Kane'in misafir evini kiralayana kadar… Çarpık gülüşlü, zeki ve mükemmel bir yalancı olan River, birkaç gün içinde hem Violet'ın hem de tüm Echo kasabasının hayatını değiştirir.

Doğaüstü yetenekleri olan River, herkes için tehlike saçarken, Violet için hem tekinsiz bir yabancı hem de karşı konulmaz bir varlıktır. Bu gizemli misafirle birlikte White ailesinin sırları da birer birer ortaya çıkmaya başlayınca, Violet kendisini sımsıkı bir düğümün ortasında bulur. "
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055034153
 • Orijinal Adı:
  Between The Devil And The Deep Blue Sea
 • Çeviri:
  Handan Sağlanmak
 • Yayınevi:
  Parodi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hicran 
15 Eyl 12:47 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Kitabı elinize alır almaz ilk fark ettiğiniz şey gotik bir dünyanın içine çekildiğiniz, ikincisiyse popüler fantastik ögelerinden uzak bir kitabı okuduğunuz. Hem farklı bir konu işlemesi hem okuyucunun etrafına kitaptan tuğlalar örme sancısıyla üç haneye çıkabilecek sayfa sayısı boyunca adapte olmakta zorlanabilirsiniz ama bundan sonrasının bende su gibi geçtiğini söyleyebilirim. Şeytan, haç gibi imgesel ögeler oldukça ön plandaydı, dolayısıyla her ne kadar romantizm beklentisiyle alınan bir kitap olsa da bahsettiğim ögelerle gelişen olaylar sebebiyle herkesin yaş kitlesine uygun olduğunu düşünmüyorum. Yazarın dili fazlaca yalın, okurken karanlıkta ayın yansıdığı bir gölü seyreder gibi hissettim. İkinci kitaba soru işaretleri değil de daha çok merak bırakıyor. Seriye devam edeceğim.

sude aydemir 
03 Ağu 15:25 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

kitaba büyük bir ön yargı ile başlamıştım ama ön yargım yok oldu diyebilirim. Aslında kitabın konusu beni pek içine çekmedi ama yazarın yazım şeklini beğendim. Güzel ve akıcı bir anlatımı vardı. Sonraki sayfayı merak ettiren bır anlatım şekli yani. Romanda en sevdiğim nokta Violet in büyükannesinin kıyafetlerini giymesiydi. Ben river dan çok Neely i sevdim. yani kısaca kitap güzeldi ama abartılacak kadar değil.

Derya Yavuz 
17 Haz 20:01 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Fırsat buldukça okuduğum bir kitap. Açıkcası konusunun güzel olmasına rağmen aşşırı derecede beni etkisi altına aldığı söylenemez. Ama yinede okunmaya değer diye düşünüyorum.

Simge Demir 
10 Eyl 22:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oldukça akici, heyecan verici ama her şeyden çok kitabi elinizden bırakamayacak hale getiren bir merak uyandiriyor kitap. Çok sevdiğim, bir günde bitirdiğim bir kitap oldu. Herkese tavsiye ederim :)

Suay Nemli 
11 Eyl 01:19 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitaba karşı nötrüm. Olaylar o kadar hızlı oldu ki ben bile şaşırdım. Başrol kız da baya saf biri. Hormonları altında ezilen kadınları pek sevmem. Konu güzel ama bilemiyorum ne sevdim ne sevmedim.

Kitaptan 2 Alıntı

sude aydemir 
03 Ağu 15:28 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bir insanı seni korkuttuğu için affetmek, üzdüğü için affetmekten daha kolay.

Derin Sularla Şeytan Arasında - Işıltı Serisi 1, April Genevieve Tucholke (Sayfa 157 - parodi)Derin Sularla Şeytan Arasında - Işıltı Serisi 1, April Genevieve Tucholke (Sayfa 157 - parodi)

Freddie
Dün gece bir hataydı.
Seni ilk gördüğüm andan beri sana aşığım misafir evinize ilk taşındığım zaman Sen parmaklarını ilk kez şıklatıp üzerindeki tüm kıyafetleri gözlerimin önünde Tıpkı Avrupa'daki dans salonlarında gördüğüm dansçı kızlar gibi utanmadan çıkarttığın ilk andan beri sana aşığım.

Derin Sularla Şeytan Arasında - Işıltı Serisi 1, April Genevieve Tucholke (Sayfa 233)Derin Sularla Şeytan Arasında - Işıltı Serisi 1, April Genevieve Tucholke (Sayfa 233)