Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı

5,0/10  (5 Oy) · 
37 okunma  · 
2 beğeni  · 
641 gösterim
Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi... Kimi derinden sevsem, o bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim; bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.

Beni terk edenlerden tek bir isteğim olurdu. "Ne olur, bir daha beni aramayın! Çünkü ben kolay unutamıyorum. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini." Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni... Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim... O, yedek sevgili!...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9786051069241
 • Yayınevi:
  Tekin Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Mine Bakır 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Arka kapağındaki cümleler cezbetmişti beni ama okumaya başlayınca beklentilerimin çok altında kaldığını gördüm. Sevmedim, devam edemeyip yarım bıraktım. Çok sıkıcı, düz ve fazla melankolik. Her sayfa bir öncekini tekrarlıyor.

Penbegül Yılmaz 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok doğru herkes bir yedek sevgili. Bedenimiz ilişkimizin olduğu kişiyle beraber, ruhumuz başka sevdiğimizin yanında. Yani birini seviyoruz daha fenası bir başkasıyla ilişkimiz. Düşünsenize ne değişik insanlarız.

Kitaptan 1 Alıntı

Nur Önder 
26 Şub 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sadece bu güneşte gerçek kokusunu bulan saçlarının kokusunu içime çeker,''Bebeğim'',derdim,ona;''bebeğim'',!...
Böyle anlarda bizi görmezden gelebilir miydi,onun içindeki en değerli şeyleri kırmış olanlar?

Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı, Cezmi Ersöz (Sayfa 10)Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı, Cezmi Ersöz (Sayfa 10)