Dexter Karanlıkta Dexter Serisi 3

7,6/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
590 gösterim
Polisiye tarihinde dexter gibisi görülmedi. hepimiz ona tutkunuz.
ne biçim bir katilsin sen dexter!

Kahraman katil Dexter yeni düşmanıyla karşı karşıya... Bu karanlık ve sürükleyici macerada onu bekleyen öyle ürkütücü bir şey var ki, Dexter'ın içindeki canavar bile korkup kaçıyor ve alaycılığıyla meşhur Dexterimizin espri anlayışını da yok ediyor.

"Okuduğumuz çok az şeye benziyor. Hannibal Lecter'ı
CSI: Miami'de düşünün, ki bu sadece Dexter'ı anlamanın yarısı!"
-Time-

Kötülük de bizim gibi canlı mı?
Akademisyen Jerry Halpern, doktorasını bu önemli mesele üstünde yapıp gerçeği öğrenmeye çalışırken, Dexter Morgan her zamanki gibi uğursuz işlerle uğraşıyordu. Bir yandan da 'iyi ve normal' gibi görünebilmek uğruna Rita'yla evlilik hazırlığı içindeydi. Bu sırada Halpern'ın öğrencilerinden biri, yakılmış, tecavüz edilmiş ve kafası kesilmiş vaziyette bulundu. Delillere bakılırsa bu öğrenci, eski bir tanrı uğruna kurban edilmişti. Cinayetin böylesi Dex'in işiydi ve bu yüzden Dex, araştırmada doktora yardım etmek için kolları sıvamakta gecikmedi. Çok geçmeden Halpern ve Dexter, beklediklerinden daha sinsi bir katille karşı karşıya olduklarını anlayacaktı. Ölüm tarafından kovalanan Halpern ve Dexter, bundan böyle kader ortağıydı. Kendisine 'koruması gereken bir aile' yaratan Dex, adımlarını daha dikkatli atacaktı. Peki, üvey çocuklarının da kendisi gibi, ölüme karşı sıradışı bir ilgisi olduğunu anladığında, kana susamışlıklarını yönlendirmelerinde onlara yardımcı olabilecek miydi? Dex'in bunu başarabilmesi için eskiden beri tanıdığı bir komiser yardımcısıyla başetmesi gerekiyordu. Ve daha da önemlisi... Hayatta kalması!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054377763
 • Orijinal Adı:
  Dexter in the Dark
 • Çeviri:
  Barbaros Bostan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melih Karaman 
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · 20 günde · 5/10 puan

Sosyopat katilimiz Dexter Morgan`ın 3. kitabı, ilk iki kitabına göre vasat kalmış.Konusu dizisinden tamamen farklı içgüdülerini kaybeden karakterimizin katili ararken ki zorluklarını konu almış. Kitapta heyecan ve merak duygusu yok denilecek kadar az. Puanım 10 üzerinden 5..