İş Dünyasının Dijital Sonrası Çağa Uyum Kılavuzu

Dijital Darwinizm

Tom Goodwin
Yıkıcı bir geleceğe büyüleyici biçimde dalıyor. Dylan Jones, Editör, Gq İnovasyon hakkında uzun süredir başıma musallat pek çok soru vardı kafamda, bu kitap en sonunda bunlara yanıt buldu. İki kez okumaya değecek ender kitaplardan bir tanesi bu. Rory Sutherland, Ogilvy & Mather Grubu Yön.Kur.Başkanı Goodwin işinizi dönüştürmeniz için laf salatasını bir kenara koymanızı sağlıyor, ayakları yere basan, pratik tavsiyeler sunuyor. Adam Najberg, Alibaba Dijital Medya Şefi Dijital Darwinizm tüm dijital manzarayı kapsayan büyük bir harita sunmuş, içine de eyleme geçmeyi sağlayacak paha biçilemez öngörüler serpmiş. Stefan Olander, Nike, Küresel Dijital Innovation Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Dijital tek bir şey değil, dijital her şey. Dijital Darwinizm dijital dönüşümdeki kademeli değişimin yeterli olmadığını söyleyen, sizi uyanmaya davet eden bir kitap. Yıkıcı teknolojiler, değişimin emsalsiz hızı ve dijital alanda gelişen süper şirketlerin yükselişi ile işletmeniz geride kalacak, eyleme geçmedikçe de yok olacak. Bu kitap, dijital dönüşümde en iyi olmak, bu çalkantılı dönemde hayatta kalmak isteyen kişilere ilham vermek için yıkıcı düşünceye dair keyifli bir bakış açısı sunuyor. Kademeli değişim yetmiyor, işinizin çevresine teknoloji eklemek işe yaramıyor. Kuruluşunuzun dijital sonrası çağda başarılı olmasını istiyorsanız, Dijital Darwinizm ile aydınlanmalısınız. (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Tom Goodwin
Tom Goodwin
Çevirmen:
Kadir Yiğit Us
Kadir Yiğit Us
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 15 dk.Sayfa Sayısı: 256Basım Tarihi: Kasım 2019Yayınevi: Siyah Kitap Yayınları
ISBN: 9786056927430Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
256 syf.
·
Puan vermedi
Bulunduğumuz çağa ve gelecek zamanlara insanlık ve iş dunyası olarak bakmamızı sağlayan geçmişle günümüzü kıyaslayarak gelecek için çıkarımlar oluşturmamıza neden olan bir kitap. "İçinde bulunduğumuz dönem hem analog hem dijital çağ. Bu Dijital Darwinizm ile birlikte her şey evrim geçiriyor. Teknolojiler önce farklılaşıyor sonra aynılaşıyor. Hepimiz birbirimize benzer olduk ve empatimizi kaybettik. Mış gibi yapabiliyoruz. Bu dönem oyun bozucuların, yaramaz çocukların dönemi diyor kitap. Donald Trump siyaseti altust etti, Elon Musk 10 yıllık tecrubesi ile milyondolarlık araba şirketlerinden daha iyi işler çıkarıyor. artık tecrubenin değerini yitirdiği cesaret, bilgi ve inovasyonun çok daha değerli olduğu bir dönem iş dunyası için. Son 10 yılda karşımıza yepyeni firmalar çıktı ve çıkmaya devam edecek. Gelecek çok öngörülemiyor. Bizim teknolojiyi müşteri deneyimi ve memnuniyeti için kullanarak öne geçmemiz mümkün. Dünyada artık bilgi internet sayesinde ulaşılabilir bir şey. Tüm insanlık olarak ta ihtiyacımız olan şey empati artık." diyor kitap. Yeni bir şey söylemiyor aslında ama tekrar içinde bulunduğumuz dünyayı ve geleceği değerlendirmek için tavsiye ederim.
Dijital Darwinizm
Dijital DarwinizmTom Goodwin · Siyah Kitap Yayınları · 201917 okunma
Reklam
256 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Çılgınca teknolojiye boğulduğumuz , her yerde dijitalleşme , dijital dönüşüm kavramlarının havada uçtuğu bu günlerde dijital dünyada neler oluyor?dijitalleşme nedir diyerek merakla kitabı okudum. Kitap dijital dünya ile ilgilenenlere yeni birşey sunmasa da dijital dünyada( özelikle benim için kendi dijital yolculuğum da oldu. ) kısa bir tura çıkarıyor. Küçükken komşumuzda vhs kasetten çizgi film izlerken bir türlü filmin durdurulacağına inanmazdım, içindeki adamlarda donup kalacak mı diye düşünürdüm. Günümüz gençleri için bu durum hayal edilemeyecek kadar berbat olsa gerek. Bu durumda yaşımız da ortaya çıkmış oldu. Teknolojik anlamda geçişlere şahit olduğumuz bir kuşak olarak o günlerden bugün vazgeçilmezimiz akıllı telefonlara kadar gelmek heyecan verici bir macera. Kitapta beni en etkileyen şu ana kadar bu yolculukta tanıklık ettiğimiz gelişmelerin aslında bir dijital dönüşüm olmadığı, sadece teknolojik gelişmelerin gelişen ihtiyaçlara evrilerek , adapte edildiği. Yenilikçi devrimden çok uyarlama olmaktan öteye geçmediği oldu. Pandemi döneminde şahit olduk ki hızlı bir şekilde gelişen dünyaya adapte olanlar ayakta kalabilecekler . Yazar genel düşüncenin aksine gelecekte var olmak için teknolojiden çok insanı odak noktamıza almamız gerektiğini, içimizdeki 8 yaşındaki çocuğun heyecanını, merakını hep canlı tutmamızı öneriyor. Teknoloji artık dönülmez bir noktaya geldiği için biz istesek de istemesek de kendisi gelişmeye ve hayatımızı istila etmeye devam ediyor. Kitap sohbet eder bir dilde yazılmış , rahat okunuyor. Tek sıkıntı basım hataları oldu.
Dijital Darwinizm
Dijital DarwinizmTom Goodwin · Siyah Kitap Yayınları · 201917 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.